Barion Pixel

Sony SEL35F18F FE 35mm f/1.8 Full Frame + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Novinka Zväčšiť
  • 1 z 2
 

Rýchly a univerzálny pevný objektív
Tento kompaktný a ľahký 35 mm pevný objektív určený na fotoaparáty formátu Full Frame ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu aj pri maximálnej clone F1,8. Môžete po ňom siahnuť, či už fotografujete zátišia na stole, alebo v prírode.

 
Dostupnosť 6-10 prac.dní
€659    
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

Rýchly a univerzálny pevný objektív

Tento kompaktný a ľahký 35 mm pevný objektív určený na fotoaparáty formátu Full Frame ponúka vynikajúcu kvalitu obrazu aj pri maximálnej clone F1,8. Môžete po ňom siahnuť, či už fotografujete zátišia na stole, alebo v prírode. Vďaka rýchlemu, presnému a tichému AF a spoľahlivému sledovaniu môžete snímať ako videá, tak aj fotografie.

 

Ľahký 35 mm pevný objektív s rýchlou clonou F1,8

Pozrite si video

 
 

Fotogaléria objektívu FE 35 mm F1,8

 
Obrázok Kompaktný a ľahký objektív podporujúci formát Full Frame

Kompaktný a ľahký objektív podporujúci formát Full Frame

Vďaka inovatívnemu optickému dizajnu má tento objektív s veľkou clonou rozmery 73 mm x 65,6 mm a váži iba 280 g (9,9 unce). Okrem praktického dizajnu a prenosnosti ponúka aj výnimočnú kvalitu obrazu, čo z neho robí ideálnu voľbu na snímanie fotografií a videí. Hoci ide o objektív Full Frame, dá sa použiť aj na telá APS-C, kde poskytuje ohniskovú vzdialenosť 52,5 mm, čo sa hodí na snímanie portrétov a momentiek.

 
Obrázok Vysoké rozlíšenie po celej ploche pri najširšej clone

Vysoké rozlíšenie po celej ploche pri najširšej clone

Súčasťou pokročilého dizajnu objektívu je asférický prvok, čo potláča optické aberácie a dosahuje vynikajúce rozlíšenie až po okraje snímky. V prípade potreby je k dispozícii aj rozostrenie (bokeh) využívajúce kruhovú clonu s 9 lamelami, ktorá prispieva k prirodzenému vzhľadu. Vďaka minimálnej vzdialenosti zaostrenia 0,22 m (0,73 stopy) a maximálnemu 0,24-násobnému zväčšeniu sa objektív hodí aj na snímanie záberov zblízka.

 
Obrázok Všestranný a spoľahlivý objektív do rôznych situácií pri snímaní

Všestranný a spoľahlivý objektív do rôznych situácií

Prakticky umiestnenému tlačidlu na podržanie zaostrenia je možné priradiť aj ďalšie funkcie z ponuky, ku ktorej sa dá pristupovať z tela fotoaparátu. Na objektíve sa nachádza aj prepínač režimov zaostrovania, vďaka ktorému môžete prepínať medzi AF a manuálnym zaostrovaním. Odolnosť voči prachu a vlhkosti2 zabezpečuje maximálnu spoľahlivosť aj pri snímaní v náročných prostrediach.

 
Obrázok Tiché a spoľahlivé sledovanie automatického zaostrovania na snímanie videozáznamov a fotografií

Spoľahlivé sledovanie AF na snímanie videí a fotografií

Pre malú hĺbku poľa pri širokej clone F1,8 je zaostrenie mimoriadne dôležité. Rýchla odozva a vysoká presnosť systému AF objektívu zabezpečuje jeho rýchlu, presnú a tichú prevádzku. Výkon automatického zaostrovania môžete okrem snímania fotografií využiť aj pri nahrávaní videozáznamov, kde je trasenie obrazu využité na jemné nepretržité ovládanie zaostrenia.

 
 
 
Obrázok konfigurácie objektívu

Konfigurácia objektívu

Pôsobivý optický výkon fotoaparátov od spoločnosti Sony a presnosť, ktorá sa postará o univerzálnosť a spoľahlivosť pri mnohých použitiach.

[1] Asférický objektív

Obrázok grafu MTF

Graf MTF

MTF (Modulation Transfer Function) popisuje schopnosť objektívu reprodukovať jemné detaily. Meria sa ako stupeň kontrastu dosiahnutého medzi čiarami s malým rozstupom.

[1] Kontrast (%) [2] Vzdialenosť od optického stredu objektívu (mm) [3] Max. clona [4] Clona F8 [5] Priestorová frekvencia [6] 10 párov čiar/mm [7] 30 párov čiar/mm [8] Radiálne hodnoty [9] Tangenciálne hodnoty

 

Ovládacie prvky objektívu

 
 

1. Prstenec zaostrovania 2. Tlačidlo na podržanie zaostrenia 3. Prepínač režimov zaostrovania

 

Kompatibilita s objektívom FE 35 mm F1,8

Podrobnejšie informácie o kompatibilite objektívov/tiel nájdete pomocou prepojenia uvedeného nižšie.