Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
 • 1 z 14
 

Sony FE 85mm f/1.4 GM G Master + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Full Frame objektív 85mm f1,4 GM, určený predovšetkým pre digitálne fotoaparáty Sony A7SII / A7RII/ A7R / A7S... Vďaka 11- lamelovej cone má objektív nádherný bokeh a je určený najmä pre portrét. Avšak je vhodný aj pre filmovanie, nakoľko má možnosť prepínania clony z krokového do plynulého nastavenia. Navyše, Sony 85mm f1,4 je aj odolný proti prachu a vlhkosti.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€1 739
   
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 3 roky
 

V sérii G Master sa použila najpokročilejšia dostupná technológia, ktorá ešte zvýšila výkon povestných objektívov G Lens od spoločnosti Sony. Tento model v sebe spája zdokonalené rozostrenie (bokeh) objektívu G Lens a novú úroveň rozlíšenia do skutočne mimoriadneho objektívu na snímanie portrétov, ktorý dokonale využije potenciál súčasných aj budúcich tiel fotoaparátov s vysokým rozlíšením.

SONY SEL85F14GM FE 85 mm F1,4 GM Portret

Mimoriadne rozlíšenie a rozostrenie pozadia
Jedinečné rozlíšenie dokonca aj pri maximálnej clone F1,4 vykresľuje objekt v pôsobivej kvalite. Pri nádhernom plynulom rozostrení (bokeh) sa pozadie rozplýva v umeleckej perspektíve s prirodzenými farbami a zvýraznením. Táto zriedkavá kombinácia, ktorú čiastočne priniesla nová technológia s prvkom XA, otvára nové pohľady na vizuálne vyjadrenie. 
 
Prirodzené snímky s lahodiacimi farbami
Chromatická aberácia môže znížiť kvalitu rozlíšenia aj rozostrenia Tri prvky zo skla ED (nízke rozptýlenie) výrazne prispievajú k mimoriadnemu optickému výkonu tohto objektívu a zachovaniu axiálnej chromatickej aberácie pod kontrolou, pričom sa maximalizuje čistota aj prirodzený vzhľad farieb nádherného rozostrenie pozadia.
 
Pôsobivá presnosť AF s dvoma snímačmi
Okrem bežného snímača otočenia druhý snímač zaznamenáva polohu skupiny šošoviek pri zaostrovaní. Tento systém s dvoma snímačmi dosahuje mimoriadne vysokú presnosť zaostrovania, ktorá je potrebná na úplné využitie potenciálu vysokého rozlíšenia pokročilých fotoaparátov. Kruhový ultrazvukový motorček RDSSM zabezpečuje požadovaný výkon a rýchlosť.
 
11 lamiel pre okúzľujúce rozostrenie
Kruhová clona od spoločnosti Sony sa obvykle skladá z 9 lamiel. Toto je prvý objektív α, ktorý má kruhovú clonu s 11 lamelami, vďaka čomu dosahuje rozostrenie (bokeh) novej kvality s plynulými prechodmi a prirodzeným zvýraznením.
 
Výnimočná čistota a kontrast
Pokročilá technológia vrstvy Nano AR vytvára na objektíve povrchovú úpravu s presne definovanou pravidelnou nanoštruktúrou účinne potláčajúcou odrazy, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce osvetlenie alebo zdvojovanie obrazu, vďaka čomu výrazne zvyšuje čistotu, kontrast a celkovú kvalitu obrazu. (1. Vrstva Nano AR/2. Sklo/3. Prenesené svetlo)

SONY SEL85F14GM FE 85 mm F1,4 GM Rozlisenie 2 

Praktické ovládanie zaostrovania
Či záber získate alebo o neho prídete môžu závisieť od schopnosti reagovať na rýchlo sa meniacu situáciu pri snímaní. Prepínač režimu manuálneho a automatického zaostrovania a tlačidlo na podržanie zaostrenia sú jednoducho dostupné a umožňujú praktické, profesionálne ovládanie pri snímaní celého radu objektov a prostredí.
 
Jednoduché vypnutie počuteľného nastavenia pri snímaní videí
Kým fotografi obvykle uprednostňujú dotykovú spätnú väzbu s počuteľným zastavením na jednotlivých hodnotách na prstenci clony, tí, ktorí snímajú videá, preferujú plynulú, tichú prevádzku clony bez počuteľného nastavenia hodnôt. Počuteľné nastavenie hodnôt na tomto prstenci clony je možné jednoducho zapnúť alebo vypnúť, podľa toho, či snímate fotografie alebo videá.
 
Zaistenie a uvoľnenie tienidla
Mechanizmus na zaistenie tienidla bráni náhodnému odpojeniu tienidla pri presune na iné miesto a pomocou tlačidla na uvoľnenie tienidla ho kedykoľvek jednoducho odoberiete a vymeníte podľa potreby.
 
Vysoká spoľahlivosť v náročných podmienkach
Okrem bežnej ochrany pred prachom a vlhkosťou bolo pridané ďalšie tesnenie na spojení objektívu a tela fotoaparátu, čím sa ďalej zvýšila ochrana a spoľahlivosť v náročných podmienkach. Snímajte s istotou aj pri miernom daždi alebo vetre. 
 
Špecifikácie objektívu
 • OBJÍMKA - Sony E-mount
 • FORMÁT - 35 mm Full Frame
 • OHNISKOVÁ VZDIALENOSŤ (MM) - 85 mm
 • OHNISKOVÁ VZDIALENOSŤ EKVIVALENTNÁ 35 MM (APS-C) - 127,5 mm
 • SKUPINY/PRVKY OBJEKTÍVU 8/11
 • UHOL ZOBRAZENIA (35 MM) - 29°
 • UHOL ZOBRAZENIA (APS-C) - 19° 2
 • MAXIMÁLNA CLONA (F) - 1,4
 • MINIMÁLNA CLONA (F) - 16
 • LAMELY CLONY - 11
 • KRUHOVÁ CLONA - Áno
 • MINIMÁLNA VZDIALENOSŤ ZAOSTRENIA - AF 0,85 m, MF 0,8 m
 • MAXIMÁLNY POMER ZVÄČŠENIA (X) - 0,12 x
 • PRIEMER FILTRA (MM) - 77 mm
Veľkosť a hmotnosť
 • ROZMERY (Š X V X H) - 89,5 x 107,5 mm
 • HMOTNOSŤ - 820 g