Prajeme vám pokojné Vianoce a šťastný Nový rok! Aj v roku 2021 máme najlepšie ceny + darčeky zadarmo. 

Olympus M. Zuiko Digital ED 7-14mm f/2.8 PRO + VIP SERVIS 3 ROKY + mikrovláknová utierka zadarmo

Neohodnotené
 
Akcia Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť idú pri objektíve M.ZUIKO DIGITAL ED 7-14mm 1 : 2.8 PRO ruka v ruke s robustnou konštrukciou . Vďaka odolnosti proti prachu, vode a mrazu je tento ultra širokouhlý objektív perfektný pre fotografovanie aj v tých najdrsnejších podmienkach a to vám dáva plnú mobilitu na všetkých vašich výpravách. Je tiež špeciálne skonštruovaný tak, aby spolupracoval so vstavanou stabilizáciou fotoaparátov OLYMPUS, takže môžete aj z ruky zachytiť ostré nočné zábery. Bez ohľadu na charakter scény poskytuje tento objektív vždy vynikajúcu kresbu v celej ploche záberu vďaka špeciálnej zostave šošoviek ZUIKO a povrchovej úprave ZERO, ktorá minimalizuje odrazy a odlesky.

Dostupnosť asi 7-8 dní
€1 039    
Značka Olympus
Kategória pre Olympus
Záruka 2 roky
 

Ohnisková vzdialenosť objektívu je 14-28mm (ekvivalent u 35mm fotoaparátu). 2x optický zoom umožňuje fotografovanie od širokouhlých scén, krajinárskych záberov, architektúry až po street fotografiu. Nová optická sústava objektívu pozostáva z 14 šošoviek zoradených do 11 skupín. Pre korigovanie rozptylu svetla, skreslenia, zamedzenie chromatickej aberácie a celkovú vyššiu ostrosť fotografií obsahuje optická sústava dve asféricky tvarované šošovky z nízko rozptylového ED skla, dva HR členy s vysokou odrazivosťou, jednu šošovku z nízko rozptylového ED skla a tri šošovky z špeciálneho nízko rozptylového Super ED skla. Optická sústava objektívu je schopná zaostrovať už od 20cm (od roviny snímača) a poskytuje zväčšenie 0,12x (Micro 4/3), alebo 0,24x (ekvivalent u 35mm fotoaparátu). Objektív je vybavený 7-lamelovou kruhovou tvarovanou clonou, ktorá v celom rozsahu ohniskových vzdialeností poskytuje možnosť nastaviť si clonu v rozsahu od f/2.8 po f/22.

Objektívu sa pri zoomovaní a zaostrovaní nevysúva a tak nemení svoje rozmery. Najkratšia vzdialenosť zaostrenia 20cm umožňuje vyfotografovať atraktívne detailné fotografie menších objektov. Telo objektívu je robustné a pevné z magnéziovej zliatiny, skonštruované tak aby odolalo vode, prachu, nárazom a mrazu do -10°C. Pri priemere 79mm, dĺžke 106mm a hmotnosti 534g sa jedná o jeden z najľahších a najkompaktnejších profesionálnych objektívov na svete.