Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Nikon NIKKOR Z 17-28 mm f/2.8 + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Zahrňte do záberu všetko ľahkým ultraširokouhlým objektívom so zoomom, ktorý si môžete vziať kamkoľvek.
Skvelý na detailné zábery. Brilantné výsledky v prirodzenom svetle. Objektív NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8 vám prinesie zaujímavé kompozície a odvážne perspektívy na dosah ruky.
Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€1 079
   
Značka Nikon
Webová stránka značky nikon.sk
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 
 

Rozšírte svoju víziu

 

 

Vaša kreativita práve nabrala širší rozmer
 

Tento ultraširokouhlý objektív so zoomom je nevyhnutným objektívom na cestovanie, fotografovanie udalostí a kreatívne rozprávanie, od impozantných panorám až po detaily vypĺňajúce celý záber. Rozsah ohniskových vzdialeností 17 – 28 mm a krátka vzdialenosť zaostrenia pri snímaní zblízka umožňujú zachytiť širokouhlé zábery, ktoré obsiahnu všetko, alebo sa hrať s mierkou a zdôrazňovať perspektívu. Okrem toho môžete dodať videosekvenciám pohlcujúci charakter.

 

 
Vytvárajte neobyčajné snímky
 
Krajiny alebo mestské panorámy. Rozľahlá obloha alebo pouličné scény. Architektúra či interiéry. Môžete plynulo prejsť z dramatických 17 mm na pohlcujúcich 24 mm alebo klasických 28 mm – a jednoducho komponovať zábery.
 

 

Priblížte sa a získajte dramatickú perspektívu
 
Prejdite na širokouhlé ohnisko a vytvorte skupinový záber – alebo sa priblížte a vyplňte záber zaujímavými detailmi čohokoľvek, čo vás upúta! Tento objektív so zoomom sa môže pochváliť najkratšou zaostriteľnou vzdialenosťou len 0,19 m a umožňuje dosiahnuť ostré a kontrastné výsledky pri snímaní zblízka.
 
 
 
 
Spustite kameru!
 
Zaujmite úvodnými zábermi. Vytvorte pocit priestoru pri snímaní rozhovorov v stiesnených priestoroch. Potlačenie zmeny uhla záberu pri zaostrovaní vám umožňuje plynulo posúvať zaostrenie pri zachovaní kompozície a tiché automatické zaostrovanie nevydá ani hlások.
 

photo of a person shooting video of a cat with a camera and NIKKOR Z 17-28mm f/2.8 lens on a gimbal

 
 
Naštartujte svoju fantáziu
 
S objektívom NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8 môžete fotografovať s úplne otvorenou clonou a zvýrazniť tak objekt na jemne rozostrenom pozadí. Alebo privrite clonu a zachyťte detailné širokouhlé scény, ktoré sú ostré odpredu až dozadu. Získate vynikajúcu ostrosť a menšie skreslenie – dokonca aj pri snímaní tých najdramatickejších ultraširokých perspektív.
 
 
 
 
Prirodzené svetlo

Konštantne vysoká svetelnosť objektívu f/2,8 je skvelá na snímanie v prirodzenom svetle – alebo kreatívnu prácu s časom uzávierky a hĺbkou ostrosti. Umožňuje vám tiež zachytiť snímky s dramatickým selektívnym zaostrením pri každej ohniskovej vzdialenosti.

 
 
Neuveriteľný bokeh

Pri snímaní s doširoka otvorenou clonou získate veľký krásny bokeh. Objektív vykresľuje rozostrené svetlo ako veľké, jemné kruhy – a umožňuje vám vytvárať snové pozadie. Snímate zblízka? Bokeh je úžasne zvýraznený.

 
 
Snímajte naširoko s istotou
 
Od zinscenovaných záberov až po nečakané príležitosti – objektív NIKKOR Z 17 – 28 mm f/2,8 vám pomôže dosiahnuť pôsobivé zábery v každej situácii. Široký prstenec zoomu sa jednoducho ovláda, aj keď máte oko pri hľadáčiku – a ovládací prstenec si môžete prispôsobiť štýlu, akým snímate.
 

 

Rýchle automatické zaostrovanie
 
Zaostrovanie je plynulé, tiché a presné. Rýchlo reagujúce automatické zaostrovanie od spoločnosti Nikon vám umožňuje rýchlo zaostriť – či už je váš objekt v popredí alebo v pozadí.
 


 
Nízka hmotnosť
 
Tento ultraširokouhlý objektív so zoomom je stvorený na to, aby s vami cestoval. Je taký ľahký, že ho môžete mať na svojom fotoaparáte aj počas putovania a byť pripravení na každý prchavý okamih.
 


Úplne utesnený
 
Objektív je utesnený proti prachu a kvapkám vody, aby sa nepostavili medzi vás a skvelú snímku. Povrchová úprava proti znečisteniu odoláva nečistotám, odtlačkom prstov a šmuhám.
 
 
 
 

Typ

Bajonet Nikon Z

Formát

FX

Ohnisková vzdialenosť

17 – 28 mm

Svetelnosť objektívu

f/2,8

Najvyššie clonové číslo

f/22

Konštrukcia objektívu

13 prvkov v 11 skupinách (vrátane 2 ED optických členov, 1 super ED optického člena a 3 asférických prvkov)

Obrazový uhol

Formát FX: 104° až 75°, formát DX: 79° až 53°

Stupnica ohniskových vzdialeností

Stupnica v milimetroch (17, 20, 24, 28)

Zaostrovací systém

Vnútorné zaostrovanie

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť

na 17 mm ohnisku: 0,19 m, na 20 mm ohnisku: 0,23 m, na 24 mm ohnisku: 0,26 m, na 28 mm ohnisku: 0,26 m (merané od obrazovej roviny)

Maximálny reprodukčný pomer

0,19×

Počet lamiel clony

9 (okrúhly otvor clony)

Rozsah clony

f/2,8 až 22

Priemer filtrového závitu

67 mm (P = 0,75 mm)

Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu)

Približne 75 mm × 101 mm

Hmotnosť

Približne 450 g

Automatické zaostrovanie

Áno

Vnútorné zaostrovanie

Áno

Zaostrovanie

Automatické, manuálne