Barion Pixel

Canon EF 24mm f/1,4L II USM + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Vysoko-svetelný širokouhlý objektív s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 24 mm je vyrobený v najvyššej kvalite, čo dokazuje aj jeho zaradenie do profesionálnej rady L - objektívov. Tiché a rýchle zaostrovanie pomocou USM motorčeka. Telo objektívu utesnené proti prachu a vlhkosti. Dva GMo asférické členy odstraňujú optické chyby a dva nízkorozptylové členy minimalizujú chromatickú aberáciu.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€1 519    
Značka Canon
Kategória pre Canon
Záruka 2 roky
 
Rýchla clona f/1.4 a spojenie členov UD a asférických členov širokouhlého objektívu EF 24mm f/1.4L II prináša výnimočnú, profesionálnu kvalitu obrazu.
photo_1
 
Prvotriedny objektív s rýchlou clonou
EF 24mm f/1.4L II má malú minimálnu clonu f/1.4, ktorá umožnuje zhotoviť špickové fotografie pri slabom osvetlení, kruhovú clonu aj malú hĺbku ostrosti pre príjemné rozostrenie pozadia. Ohnisková vzdialenosť 24 mm je ideálna pre širokouhlé fotografie: vďaka tomu je objektív veľmi vhodný pre fotoreportérov, fotografov snímajúcich krajinu a tých, ktorí majú radi snímky zo širšej perspektívy.

Asférické členy a členy UD
Kvalita obrazu je u objektívu EF 24mm f/1.4L II výrazne vylepšená vďaka pridaniu dvoch vysokopresných sférických šošoviek na korekciu aberácií vrátane zakrivenia a deformácie pola. Chromatická aberácia zvyčajná pri širokouhlom snímaní je potlačená vďaka spolupráci dvoch členov UD, ktoré zaisťujú optimálnu kvalitu obrazu a detailov na celej ploche snímky.

Subwavelength Structure Coating
Povrch členu objektívu patentovaný spoločnosťou Canon, ktorý bol navrhnutý pre použitie v digitálnej fotografii, pomáha minimalizovat duchov a odlesky spôsobené internými odrazmi. Tým, že sa odstráni príčina – povrchová vrstva redukuje odrazy – získate ostré, čisté snímky.

Zaostrovací motor USM
Takmer úplne tichý motor USM (Ultra Sonic Motor) objektívu EF 24mm f/1.4L II poskytuje extrémne rýchle automatické zaostrenie s možnosťou manuálneho ovládania v celom rozsahu. Pohyblivý interný zaostrovací systém pomáha zabezpečiť vysokú kvalitu obrazu v celom rozsahu ohniskových vzdialeností.
 
Robustné telo
Objektívy Canon sú vytvorené tak, aby vydržali pravidelné používanie v takmer akýchkoľvek náročných podmienkach. Tesnenia proti nepriaznivému počasiu a prachu poskytujú dalšiu ochranu. 
 
Bezolovnatá optika
Pri konštrukcii objektívu EF 24mm f/1.4L II bolo použité bezolovnaté sklo priateľské k životnému prostrediu.
 

Technické parametre

Zorný uhol (horzntl., vertl., diagnl.) 74°, 53°, 84°
Konštrukcia objektívu (prvky/skupiny) 13/10
Počet lamiel clony 8
Maximálna clona 22
Minimálna zaostrovacia vzdialenosť (m) 0.25
Maximálne priblíženie (x) 0.17
Aktivátor AF Kruhový USM¹
Priemer závitu (mm) 77
Max. priemer x dĺžka (mm) 83,5 x 86,9
Hmotnosť (g) 650 g
Priblíženie - medzikrúžok EF12 II 0,67 - 0,50
Priblíženie - medzikrúžok EF25 II NC
Kryt objektívu E-77U/E-77II
Clona objektívu EW-83K
Pevné puzdro -
Mäkké puzdro LP1319