Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art Nikon F + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Vysokovýkonný svetelný objektív novej rady ART s excelentnou kvalitou obrazu určený nielen pre profesionálnych fotografov. Objektív je určený pre plnoformátové i APS-C zrkadlovky, ponúka minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť 40cm a pomer zobrazenia 1:5,6. Používa HSM motorický pohon na princípe ultrazvukových vĺn pre zabezpečenie tichého a rýchleho chodu AF.

 

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€779
   
Značka Sigma
Kategória Objektívy
Záruka 4 roky
 

Nový štandard kvality 

 
 
 

 

Nový symbol kvality SIGMA, perfektný štandardný objektív

Výsledok všetkých znalostí, ktoré inžinieri SIGMA získali pri navrhovaní štandardných svetelných objektívov. Cieľom inžinierov bolo navrhnúť objektív najvyššej optickej kvality bez akýchkoľvek kompromisov. Jeho vynikajúce rozlíšenie spĺňa najvyššie nároky éry matice s vysokým rozlíšením. Zároveň poskytuje vynikajúcu kvalitu fotografií vďaka krásnemu rozostreniu pozadia (tzv. bokeh) a minimalizácii skreslenia a vinetácie. Nekompromisný vo všetkých smeroch, tento svetelný štandardný objektív ponúka kvalitu, ktorá sa blíži k dokonalosti ako žiadny iný objektív predtým. Keď ho raz získate, už sa ho nebudete chcieť zbaviť!
 
Sigma 50mmSigma 50mm

 

 

Presné automatické zaostrovanie

Vďaka novému algoritmu riadiacemu prácu automatického zaostrovania bude rýchlosť a kvalita ostrenia objektívov SIGMA Art na rovnakej úrovni ako v dizajnoch pôvodne navrhnutých pre bezzrkadlové fotoaparáty Sony E. Platí to pre všetky režimy automatického zaostrovania vrátane kontinuálneho AF- Režim C.

Sigma 50mmSigma 50mm

 

Kompatibilita so stabilizáciou obrazu

Objektívy budú plne kompatibilné s matricovým stabilizačným systémom. K optimalizácii dochádza nastavením ohniskovej vzdialenosti objektívu a úpravou parametrov stabilizácie vo vnútri fotoaparátu.

 

Korekcia aberácie

Korekcia úrovní jasu na okrajoch obrazu, skreslenie a chromatická aberácia budú optimalizované vďaka toku informácií o optických parametroch z objektívu do fotoaparátu.

Sigma 50mmSigma 50mm

 

Redukcia odleskov a závojov

Na začiatku procesu návrhu šošoviek sa merajú záblesky a závoje, aby sa otestovala odolnosť optického mechanizmu voči silným zdrojom svetla. Špeciálna viacvrstvová povrchová úprava redukuje odlesky a závoje, čo umožňuje fotografom robiť ostré fotografie aj pri zlých svetelných podmienkach.

flary

 

Hydrofóbny a oleofóbny povlak

Vonkajšie šošovky sú vybavené novými hydrofóbnymi a oleju odolnými vrstvami SIGMA, ktoré umožňujú ľahké zotretie vody a zabraňujú priľnutiu oleja a mastnoty na povrch, čo uľahčuje udržiavanie šošoviek v čistote.
 
hydroall
 
 

 

Rýchle a tiché AF

Objektív je vybavený ešte rýchlejším ultrazvukovým motorom HSM. Nový optimalizovaný algoritmus zrýchlil prácu AF o 30 %.
Pohon nemá klasické mechanické spoje, čo umožňuje manuálne preostrovanie bez nutnosti prepínania do MF režimu.
Vnútorný systém ostrenia udržuje predný prvok nehybný, čo umožňuje použitie kruhového polarizačného filtra.
 
hsm
 
 
typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 50 mm
svetelnosť F/1.4
priemer filtra 77 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 13/9
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 40 cm
slnečná clona áno LH829-01
rozmery 85,4 mm x 99,9 mm
hmotnosť 815 g