Barion Pixel

Sony Alpha A9 / ILCE-9 (4K video, FullFrame, Bajonet E) + VIP SERVIS 3 ROKY + 128GB SD karta zadarmo + puzdro zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

13 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 • 1 z 4
 

Sony Alpha A9 je systémový fotoaparát so stabilizovaným 24,2MPix Full Frame Sony Exmor RS CMOS snímačom, dokonalým elektronickým OLED hľadáčikom, sekvenčným fotografovaním s frekvenciou až 20obr./s. a špičkovým automatickým ostrením.

Podporované jazyky: Angličtina, Francúzština, Španielčina, Portugalčina, Turečtina, Tradičná čínština, Zjednodušená čínština, Indonézština, Kórejčina, Bahasa Melayu

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€3 789    
Značka Sony
Kategória Sony
Záruka 3 roky
 
 • Sony Alpha A9 je sofistikovaný profesionálny kompaktný systémový fotoaparát (CSC), ktorý je určený pre fotografovanie akcie. Ide totiž o extrémne rýchly fotoaparát schopný zaznamenávať až 20 obr./s v plnom rozlíšení a zaostrovať pritom AF systémom so 693 zaostrovacími bodmi. Zároveň ale senzor fotoaparátu ponúka široký dynamický rozsah, 24,2MPix rozlíšenie a vysokú citlivosť. Fotoaparát je tak veľmi všestranný a využijete ho aj pri fotení v zlých svetelných podmienkach, pri fotografovaní dokumentu, reportáže i krajiny.

  Základné vlastnosti

  • Full Frame 24,2MPix CMOS senzor vrstvený s pamäťou a procesorom pre rýchle čítanie a zápis
  • Senzor má 5 osú stabilizáciu
  • Sériové snímanie až 20obr./s v plnom rozlíšení (až do 118 RAW snímkov v rade)
  • 693 bodový systém automatického zaostrovania s fázovou i kontra
  • ISO citlivosť 50-204 800
  • Veľký elektronický hľadáčik s Zeiss optikou a rozlíšením 3,686 miliónov bodov
  • 4K video a Full HD video s frekvenciou až 120 fps (objem dát 100mbps)


  Jeden z najmenších a najľahších fotografických systémov s Full-Frame snímačom

  Sony Alpha A9 patrí do rodiny fotoaparátov, ktoré momentálne predstavujú najľahšie a najmenšie Full-Frame systémové fotoaparáty s výmennými objektívmi na svete. Jeho v až piatich osiach stabilizovaný 24.2MPix CMOS snímač veľkosti kinofilmového políčka (Full-Frame) ponúka nekompromisnú obrazovú kvalitu fotografií.


  Sony Alpha A9 snímač

   

  Brilantná obrazová kvalita

  Srdcom A9 je špičkový inovatívny vrstvený a v piatich osiach stabilizovaný 24,2MPix Sony Exmor RS CMOS snímač formátu Full Frame (35,6 x 23,8mm), ktorý je vybavený integrovanou pamäťou pre dočasné uchovávanie veľkého objemu údajov. Toto mu umožňuje snímať obraz z jednotlivých fotocitlivých buniek snímača až 20x rýchlejšou rýchlosťou načítania v porovnaní konvenčnými snímačmi, čo ocenia najmä užívatelia zaoberajúci sa videom, alebo športový fotografi, ktorý radi využívajú rýchle sekvenčné snímanie.

  Samotný vrstvený snímač s efektívnym rozlíšením 24,2Mpix je vyrobený bez medzier medzi citlivými bunkami (gapless) a zachytí tak väčšie množstvo svetla ako konvenčný CMOS snímač. Vrstvený snímač je zložený z pixelovej vrstvy, vrstvy s integrovanou pamäťou, vrstvy s vysokorýchlostnými obvodmi spracovania signálu a poslednou vrstvou je samotný procesor spracovania obrazu, BIONZ X.

  Procesor spracovania obrazu novej generácie BIONZ® X

  Sony BIONZ® X je overeným obrazovým procesorom, ktorý v okamžiku zhodnotí expozičné podmienky, verne reprodukuje textúry, detaily, ostrosť, farby, jemnosť farebných prechodov a to všetko potom v 14-bitovej farebnej hĺbke, pri plnom rozlíšení uloží na pamäťovú kartu ako fotografie v RAW + JPEG súboroch rýchlosťou až 20 obr./s a to až pre 118 RAW fotografií v rade


   

  Bleskovo rýchle a presné zaostrovanie

  Sony Alpha A9 využíva pre rýchle zaostrovanie 693 bodový celoplošný zaostrovací systém s technológiou 4D FOCUS pracujúci na princípe detekcie fázového rozdielu. Body detekcie pokrývajú približne 93% obrazového poľa. Hybridný zaostrovací systém 4D FOCUS priamo spolupracuje s procesorom BIONZ X pre spoľahlivé a rýchle zaostrenie pohybujúcich sa objektov a pre automatické nepretržité sledovanie objektov. Tento hybridný systém automatického zaostrovania kombinuje v sebe rýchlosť fázovej detekcie AF s vysokou presnosťou kontrastnej detekcie AF.

  Sony Alpha A9 zaostrovací systém
   

  Zaostrený na oko

  Sony zdokonalilo zaostrovanie pridaním módu zaostrenia na oko, ktoré sa výborne hodí napríklad pri portrétoch s nízkou hĺbkou ostrosti. Zostrenie na oko sa dá veľmi jednoducho aktivovať pomocou užívateľsky nastaviteľného tlačidla (na ktoré si tuto funkciu naprogramujete) a po jeho aktivácii Vám v hľadáčiku zelený rámček potvrdí zaostrenie na oko u fotografovaného objektu. Detekcia očí je extrémne presná a je možné zaostrovať aj iba na jedno oko. Vďaka tomuto spôsobu sa Vám podaria veľmi pôsobivé portréty so správnym zaostrením na oko.
   

  Kompatibilita bajonetu

  Fotoaparát Sony Alpha A7R Mk.II je plne kompatibilný s bajonetom Sony E, čo zahŕňa celú plejádu objektívov Sony, Sony G, Carl Zeiss®. Vďaka takto koncipovanému systému už nebudete mať problém s výberom toho správneho objektívu.
   

  Redukcia bajonetu pre objektívy s bajonetom Sony A

  Okrem objektívov s bajonetom Sony E je možné vďaka redukciám Sony LA-EA3 a Sony LA-EA4 namontovať akýkoľvek objektív s bajonetom Sony A. Redukcia Sony LA-EA4 je vybavená vstavaným AF motorčekom, mechanizmom pohybu clony a technológiou polopriepustného zrkadla, ktorá umožňuje kontinuálne zaostrovať pomocou fázovej detekcie AF aj objektívom ktoré nemajú vstavaný zaostrovací motorček. Obidve redukcie sú vybavené v dolnej časti otvorom so závitom na statívovú skrutku.

  Rýchle a intuitívne ovládanie

  Ergonómia ovládania tohto nového modelu je na vysokej profesionálnej úrovni, vďaka Quick Navi Pro, ktoré robí ovládanie prehľadné a rýchle. Na LCD monitore je možné jednoducho zobraziť všetky dôležité expozičné informácie a aj prehľadné menu. Vďaka tomu môžete rýchlo zmeniť nastavenia tak ako si to momentálna situácia vyžaduje.

  Sony Alpha A9 Hľadáčik
   

  OLED hľadáčik a displej

  Fotoaparát je vybavený špičkovým vstavaným 0,5“ elektronickým OLED hľadáčikom s rozlíšením 3 686 400Pix, s obnovovacou frekvenciou až 120fps (60fps v režime štandard), so 100% pokrytím fotografovanej scény, zväčšením obrazu 0,78x (50mm objektív) a s nastavením dioptrickej korekcie v rozsahu od -4,0 až +3,0 dioptrie. Ovládanie fotoaparátu výrazne uľahčuje aj výklopný dotykový 3,0“ TFT LCD displej s rozlíšením 1 440 000Pix a pomerom strán 3:2. 

  4K a Full HD video

  Okrem kvalitných fotografií dokáže fotoaparát natáčať aj až 29min videozáznamy v rozlíšení 4K (3840x2160/30p, 100Mbit/s), Full HD (1920x1080/120p, 100Mbit/s), HD (1280x720/30p, 6Mbit/s). Videá sú ozvučené vďaka vstavanému internému stereo mikrofónu. Videá sa ukladajú vo formátoch XAVC S, AVCHD kompatibilný s ver. 2.0 a MP4.

  Jednoduchosť Wi-Fi prepojenia na tablety a smartfóny

  Sony Alpha A7R Mk.II disponuje vstavaným Wi-Fi/NFC modulom pre pohodlný a bezproblémový bezdrôtový prenos vašej tvorby na kompatibilné Wi-Fi zariadenia. Použité zariadenia Wi-Fi, alebo NFC (Nera Field Comunication) sú kompatibilné s Android ™ ako aj iOS tabletmi a telefónmi a ich prepojenie sa uskutočňuje automaticky bez nutnosti zložitého nastavovania. Vďaka tomuto prepojeniu je možné aj na diaľku ovládať spúšť skrz váš tablet alebo smartphone.

  Technické parametre fotoaparátu Sony Alpha A9

  • Typ fotoaparátu: Profesionálny kompaktný systémový fotoaparát (CSC)
  • Bajonet Sony E umožňujúci nasadiť širokú škálu prvotriednych objektívov z ponuky firiem Sony, ZEISS a ďalších výrobcov
  • Typ snímača: Vrstvený v piatich osiach stabilizovaný Full Frame snímač Sony Exmor RS CMOS (3:2 / 35,6x23,8mm) s primárnym RGB filtrom
  • Efektívne rozlíšenie snímača: 24,2 MPix
  • Čistenie snímača: Integrovaný antiprachový ultrazvukový systém čistenia snímača
  • Procesor spracovania obrazu: BIONZ X
  • Citlivosť snímača: ISO 50 – 204 800 nastaviteľná po 1/3 a 1 krokoch EV
  • Zaostrovací AF systém: 693 bodový AF systém 4D FOCUS s hybridnou fázovo-kontrastnou detekciou
  • Pracovné režimy AF systému: Manuálne zaostrovanie MF, Priame manuálne zaostrovanie DMF, Jednosnímkové automatické zaostrovanie AF-S, Kontinuálne automatické zaostrovanie AF-C
  • Rýchlosť sekvenčného fotografovania pri mechanickej uzávierke: 5 obr./s
  • Rýchlosť sekvenčného fotografovania pri elektronickej uzávierke: 20 obr./s pre 118 RAW
  • Typ uzávierky: Elektronicky riadená mechanická štrbinová uzávierka doplnená elektronickou uzávierkou
  • Rozsah expozičných časov: Mechanická štrbinová uzávierka 1/8000 – 30s (s krokom 1/3, 1/2 alebo 1EV), Bulb (max. 30min.), Samospúšť (2s, 12s, nastavená užívateľom), Elektronická uzávierka: 1/32000 – 30s
  • Princíp stabilizácie obraz: Päť osí stabilizátor snímača obrazu
  • Efektívny kompenzačný rozsah: 5,0 EV (podľa štandardnov CIPA)
  • Efektívny kompenzačný rozsah stabilizátora: 3,5 EV stupňa
  • Systém merania expozície: Viaczónové TTL meranie s 1200 zónami
  • Rozsah detekcie: -3 až 20EV (f/2.0, ISO100)
  • Režimy merania expozície: Viacsegmentové, Vyvážené na stred, Bodové (štandardný / veľký bod), Priemer z celej obrazovej plochy, Najsvetlejšia oblasť
  • Expozičné režimy: AUTO (Režim iAuto), Programová automatika (P), Priorita uzávierky (S), Priorita clony (A), Manuál (M)
  • Kompenzácia expozície: +/- 5 EV v krokoch po 1/3, 1/2EV (+/- 3EV pre videosekvencie v krokoch po 1/3EV)
  • Typ hľadáčika: Elektronický hľadáčik, 3 686 400Pix, 100% pokrytie obrazového poľa
  • Zväčšenie hľadáčika: 0,78x (50mm objektív)
  • Korekcia dioptrií: -4,0 až +3,0 dioptrií
  • Typ LCD monitora: Výklopný dotykový displej TFT LCD
  • Uhlopriečka LCD monitora: 3,0“ (7,5cm)
  • Rozlíšenie LCD monitora: 1,44 MPix (3:2)
  • Pozorovacie uhly LCD monitora: výrobca neudáva
  • Formáty videa: XAVC S (MPEG-4 AVC/H.264), AVCHD kompatibilný s ver. 2.0 (MPEG-4 AVC/H.264), MP4 (MPEG-4 AVC/H.264)
  • Rozlíšenie videa: 4K: 3840x2160/30p, 100Mbit/s; Full HD: 1920x1080/120p, 60Mb/s; 1280x720/30p, 6Mb/s
  • Nahrávanie zvuku: Vstavaný stereofónny mikrofón (XAVC S: LPCM 2-kan.; AVCHD: Dolby® Digital (AC-3) 2-kan., Dolby® Digital Stereo Creator; MP4: MPEG-4 AAC-LC 2 kan.)
  • Reproduktor: Zabudovaný monofónny
  • Bezdrôtový prenos dát: Vstavaný Wi-Fi modul štandardu IEEE 802.11b/g/n (2,412 – 2,462 GHz, kanály 1-11) s podporou technológie NFC, Bluetooth 4.1 (2,412 – 2,462 GHz)
  • Satelitný navigačný systém: Nemá
  • Konektory: MicroHDMI (typ D), Multi interface konektor, Micro USB 3.0, LAN konektor, PC Sync konektor, Konektor pre mikrofón - 3,5mm mini-jack, Konektor pre sluchadla – 3,5mm mini-jack
  • Sloty pre pamäťové karty: 1x slot pre SD/SDHC/SDXC/Memory Stic Duo (UHS-I), 1x slot pre SD/SDHC/SDXC (UHS-I, UHS-II)
  • Typ akumulátora: Sony NP-FZ100 (7,4V, 1720mAh)
  • Výdrž na jedno nabitie fotografie/video: 480 fotografií (el. hľadáčik), 650 fotografií (LCD) / 105 min videa (el. hľadáčik), 120 min (LCD) merané podľa štandardov CIPA
  • Utesnenosť konštrukcie: Fotoaparát je utesnený voči prachu a stekajúcej vode
  • Prevádzkové podmienky: Prevádzková teplota 0 až 40°C
  • Rozmery fotoaparátu (Šírka x Výška x Hĺbka): 126,9 x 95,6 x 63mm
  • Hmotnosť fotoaparátu: 673g (vrátane batérie a pamäťovej karty)