Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 12
 

Sigma fp L + VIP SERVIS 3 ROKY + 64GB SD karta zadarmo + puzdro zadarmo

Neohodnotené
 

Najmenšia plnoformátová bezzrkadlovka na svete o rozmeroch 112,6 x 69,9 x 45,3mm a váhe 375g s bajonetom L-mount (Sigma / Panasonic / Leica). Je osadená klasickým Bayerovým snímačom s vysokým rozlíšením 61 MPx s plne digitálnou uzávierkou a hybridným ostrením s fázovou detekciou. Všetko je zabalené v elegantnom minimalistickom dizajne. Robustná hliníková konštrukcia s utesnením proti vode a prachu umožňuje fotoaparát naplno využiť aj v extrémnych podmienkach av kombinácii s veľkým pasívnym chladičom zaisťuje efektívny odvod tepla a bezproblémovú prevádzku aj pri dlhodobom používaní.
SIGMA fp L ponúka množstvo zaujímavých funkcií pre záznam obrazu a videa, ako je ľahké prepnutie medzi módmi foto/video, výber z farebných módov, možnosť priamej editácie farebných kriviek, funkcia HDR alebo funkcia Cinematograph, ktorá dokáže vytvárať animované GIF súbory. Ďalším zaujímavým režimom je Režisérsky hľadáčik (Director's Viewfinder), ktorý umožňuje simulovať vizuálny rozsah filmových kamier známych výrobcov (ARRI, Red etc.).
Filmárom ponúka SIGMA fp L tiež 12-bitovú farebnú hĺbku vo formáte CinemaDNG v rozlíšení 4K UHD / 24fps, záznam na internú pamäťovú kartu alebo hladký prenos dát cez rozhranie USB3.1 (GEN1) na externé pamäťové zariadenia.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€1 999
   
Značka Sigma
Kategória Sigma
Záruka 2 roky
 

Malý rozmermi, veľký kvalitou

 

 

Skvelé veci v malých rozmeroch

Sigma fp L je vybavená výkonným 61-megapixelovým snímačom Bayer CMOS so zadným osvetlením, ktorý je zase kľúčom tohto fotoaparátu k odomknutiu dokonalej kvality obrazu pri fotografovaní aj natáčaní videa. Záznam je mimoriadne detailný a vyznačuje sa precíznym podaním farieb, ktoré vedie k verným farbám. Okrem tohto výkonného snímača Sigma zahrnula aj dolnopriepustný filter, ktorý ešte viac zvyšuje celkový optický výkon fp L tým, že výrazne znižuje efekty a vzhľad moaré. 

Sigma fp L Review | Photography Blog

 

Intuitívne sťahovanie a približovanie

S takým výkonným 61MP obrazovým snímačom poskytuje nielen neuveriteľnú kvalitu obrazu v plnom rozlíšení, ale kvalitu možno zachovať aj pri orezaní na obrázok. Z tohto dôvodu vytvorila Sigma špecifickú digitálnu funkciu Crop Zoom, ktorá je navrhnutá na použitie v režimoch Cine a Stills, čím sa efektívne zvyšuje ohnisková vzdialenosť vášho objektívu. Čo sa týka videa, túto funkciu možno najlepšie využiť pri natáčaní vo Full HD, kde môžete dosiahnuť maximálne 5-násobné priblíženie bez čo i len náznaku zníženej kvality obrazu. Funkcia Crop Zoom je navrhnutá tak, aby vaše fotografovanie bolo flexibilnejšie, najmä pri použití objektívov s pevnou dĺžkou, ako aj pre tých, ktorí cestujú a vyžadujú zníženú nosnosť.

Sigma fp L i 61 Mpix w fotografii studyjnej okiem Katarzyny Zdrowak -  fotoforma.pl

 

Rýchle a presné AF

Ďalším prekvapením tohto malého plnoformátového fotoaparátu je jeho pokročilý systém automatického zaostrovania. Tento systém využíva vysoko presné kontrastné automatické zaostrovanie, ako aj pôsobivo rýchle automatické zaostrovanie s fázovou detekciou. S týmto hybridným automatickým zaostrovaním dokáže Sigma fp L skvelé veci, presne a rýchlo zaostrí a potom toto zaostrenie udrží pri sledovaní objektu v rámci záberu. Navyše je to účinné pri fotografovaní aj pri video produkcii, čo len pridáva na všestrannosti tohto fotoaparátu.

 

Štýlový, robustný, prenosný

Fp L má rovnaký tvarový faktor ako jeho predchodca, Sigma fp. Predná aj zadná strana fotoaparátu sú pokryté tlakovo liatou hliníkovou zliatinou, ktorá je ľahká, odolná a poskytuje prvotriedny povrch. Tepelná vodivosť je opäť zabezpečená vďaka pokročilej konštrukcii chladiča Sigma a rovnako ako v prípade fp je fp L utesnený v rovnakých 42 bodoch, aby bol chránený pred prachom a vlhkosťou. Nakoniec, ďalšou vlastnosťou, ktorá sa preniesla do tohto tela, je vždy užitočný ¼-palcový závit, ktorý možno použiť na pripevnenie na statív, gimbal alebo dokonca držiak popruhu. To samozrejme poskytuje ešte väčšiu flexibilitu tomu, čo je dokonalým cestovným fotoaparátom. Ale tento ľahký a všestranný objektív sa hodí pre všetky druhy aplikácií, kde sa berie do úvahy veľkosť a/alebo diskrétnosť.

 

Snímací senzor Back-illuminated Bayer CMOS sensor
Veľkosť snímacieho Senzora 35 mm full-frame (36.0 mm x 24.0 mm)
Záznamové médium SD karta
Typ karty SD/SDHC/SDXC (UHS-I UHS II)
Obrazovka dotyková áno
Obrazovka výkoklopná nie
GPS nie
Uhlopriečka 3"
LCD displej 3:2, TFT color LCD
Objektív vymeniteľný
Max rozlíšenie videa 3,840 x 2,160
Hľadáčik nie
Rýchlosť závierky 30 to 1/8,000
ISO 100-25600
Sériové snímanie 10 snímkov/s
Video 3,840 x 2,160
Samospúšť 2 sec. / 10 sec.
Blesk volitelný
Zdroj napájania BP-51
Rozhranie USB-C, HDMI-D, mic, jack 3,5 mm,
Rozmer - šírka [mm] 112,6
Rozmer - hĺbka [mm] 69,9
Rozmer - výška [mm] 45,3
Hmotnosť [kg] 427