Aj v roku 2021 máme najlepšie ceny + darčeky zadarmo. 

Canon MR-14EX II Macro Ring blesk

Neohodnotené
 
Nový produkt Zväčšiť
 

Canon Macro Ring Lite MR-14EX II je ďalšou generáciou kruhového makro blesku, ktorý je určený pre kreatívne nasvecovanie nielen pri makrofotografii. Blesk sa skladá z riadiacej jednotky, kruhovej zábleskovej hlavy a sady redukčných krúžkov.

Dostupnosť asi 7-8 dní
€568    
Značka Canon
Kategória Príslušenstvo
Záruka 2 roky
 

 

• Okrúhly blesk určený na zábery zblízka pri akomkoľvek osvetlení 
• Vysoký výkon so smerným číslom 14 (m, ISO100) 
• Nezávisle variabilné dvojité zábleskové výbojky pre kreatívne nastavenia blesku
• Modelovacie LED žiarovky uľahčujú kompozíciu a zaostrovanie 
• Ľahké a rýchle používanie: ovládanie pomocou fotoaparátu alebo blesku

 

Canon Macro Ring Lite MR-14EX II

Canon Macro Ring Lite MR-14EX II je druhou generáciou osvedčeného kruhového makro blesku, ktorý svojou univerzálnosťou použitia využijete nielen pri fotografovaní makro fotografií. Blesk je dvojdielnej konštrukcie a pozostáva z do sánok na blesk zásuvnej zdrojovej riadiacej jednotky s vlastným napájaním pomocou štyroch AA batérií a samotnej prstencovej zábleskovej hlavy s dvomi polkruhovými výbojkami, ktorá je s riadiacou jednotkou spojená pomocou kábla umožňujúceho prenos E-TTL II riadiacich povelov. Záblesková jednotka je ešte vybavená dvomi prisvetlovacími LED diodami. V balení taktiež nájdete sadu redukčných krúžkov, ktoré slúžia na rýchlu montáž zábleskovej hlavice na prednú časť objektívu. Blesk je pomerne výkonný a jeho smerné číslo je pri ISO100 rovných 14, čo úplne postačuje na osvetlenie a presnú expozíciu pri všetkých situáciách s ktorými sa pri fotografovaní makra môžete stretnúť.

Prednosti blesku Canon Macro Ring Lite MR-14EX II:
• Dokonalé nasvietenie makro záberov.
• Výkonný blesk a vysoká univerzálnosť použitia.
• Smerné číslo blesku je 14 (pri ISO100).
• Bezdrôtové diaľkové ovládanie v režimoch Master aj Slave, pri umiestnení blesku mimo fotoaparát do priestoru.
• Dve zábleskové výbojky sa môžu odpaľovať naraz, alebo nezávisle na sebe, pričom každej z nich môžete nastaviť požadovaný výkon vzhľadom na váš kreatívny zámer.
• Dvojica modelačných LED lampičiek, ktoré pomáhajú aj pri zaostrovaní.
• Možnosť odpáliť tzv. modelovací záblesk, pre lepšiu predstavu o rozložení tieňov v zábere.
• Sada redukčných krúžkov pre uchytenie zábleskovej hlavice na rôznych objektívoch.
• Možnosť použitia so štandardnými digitálnymi zrkadlovkami EOS.
• Rýchle, diskrétne a plne automatické fotografovanie s bleskom.
• Napájanie štvoricou bežne dostupných batérií typu AA.
• Rýchle a tiché znovu nabitie blesku pre ďalší záblesk.
• Kovová pätica blesku.

Detailné vlastnosti makro blesku Canon Macro Ring Lite MR-14EX II:
Inovatívny a inštinktívny dizajn:
Makro blesk Canon Macro Ring Lite MR-14EX II je možné ovládať pomocou tlačidiel na vašom fotoaparáte EOS, alebo pomocou dobre čitateľného bodového maticového displeja. Výkonné LED svetlo uľahčuje kompozíciu a zaostrovanie pri slabom osvetlení, a pomocou rozšírených nastavení si môžete upraviť funkcie tak, ako ste zvyknutí.

Vysoký výkon:
Vysoký výkon – so smerným číslom 14 (pri ISO100) umožňuje použiť veľké clonové čísla na prehĺbenie hĺbky ostrosti Informácia o teplote farieb sa prenáša počas snímania späť do fotoaparátu, a tým umožňuje správne nastavenie automatického vyváženia bielej.

Automatické meranie expozície blesku:
Makro blesk je kompatibilný so všetkými digitálnymi fotoaparátmi Canon EOS ako aj s vybranými kompaktnými fotoapartmi Canon. Kruhový makro blesk Canon Macro Ring Lite MR-14EX II ponúka úplne automatické meranie blesku E-TTL II, pre presné a konzistentné expozície bleskov vo všetkých situáciách. Smerné číslo 14 poskytuje dostatočný výkon blesku dokonca aj pri makro fotografii s veľkým zväčšením, alebo pre špeciálne efekty odleskov v dúhovke očí pri fotografovaní glamour a portrétnych fotografií.

Ovládanie pomeru výkonu ľavej a pravej strany pre kreatívne nasvietenie:
Dosiahnite tvorivé svetelné výsledky vďaka možnosti nastavenia pomeru výkonu pravej a ľavej zábleskovej výbojoky, s ktorými môžete pracovať buď spoločne ako jeden blesk, alebo aj úplne nezávisle na sebe. Pomer výkonu pravej a ľavej výbojky môžete nastaviť až v šiestich stupňoch pre dosiahnutie rovnomerného osvetlenia bez tieňov, alebo pre efekty silného bočného osvetlenia. Otočením zábleskovej hlavy kruhového blesku na prednej strane objektívu okolo jeho optickej osi môžete objekt kreatívne nasvecovať nielen po stranách ale aj z hornej a spodnej strany.

Bezdrôtový hlavný blesk:
Makro blesk Canon Macro Ring Lite MR-14EX II je možné použiť ako bezdrôtový ovládač pri použití viacerých bleskov Speedlite v režime Slave. Je to praktické napr. pri použití druhého blesku na osvetlenie pozadia. Prepnite iba makro blesk Canon Macro Ring Lite MR-14EX II do režimu Master a môžete bezdrôtovo na diaľku a s prenosom E-TTL II informácií ovládať kompatibilné externé systémové blesky Canon Speedlite rady EX, rozmiestnené v priestore pred fotoaparátom a vytvoriť tak naozaj ničím neobmedzené možnosti kreatívneho nasvietenia fotografovanej scény. Pomocou tejto funkcie môžete ovládať až tri nezávislé skupiny bleskov, ktoré dokonale nasvietia plochy fotografovanej scény.

Zaostrovacie svetlá:
Práca pri veľkom zväčšení Vám môže výrazne sťažiť možnosť správne zaostriť. Dve pomocné zaostrovacie svetlá na čelnej strane Canon Macro Ring lite MR-14EX Vám poskytnú pomocné osvetlenie objektu, čím Vám pomáhajú manuálne zaostriť. Dve rozdielne nastavenia modelovacieho blesku Vám umožňujú odpáliť impulzný predzáblesk pomocou tlačidla náhľadu hĺbky poľa. Predvolené nastavenie odpáli dve výbojky pri správnom nastavení výkonu, čím umožňuje presný odhad miesta, kam padnú tiene.

Zdroj napájania:
Canon Macro Ring Lite je kompaktným a ľahkým modelom, ktorý je napájaný štyrmi AA batériami, alebo externou batériou, ako je napríklad Canon CP-E4. AA batérie ponúkajú výhodu rýchleho znovu nabitia, takže môžete pokračovať vo fotografovaní bez toho, aby ste museli medzi jednotlivými zábermi čakať.

Spoľahlivý výkon:
Vďaka rýchlemu a tichému dobitiu budete pripravení na ďalší záber v ten správny čas. Canon Makro blesk Macro Ring Lite MR-14EX II je pripravený na ďalší záber už za 5,5 sekundy po úplnom vybití. Samočistiaca drážka na zasunutie blesku s dvojfázovým elektronickým prenosom zaisťuje dokonalé spojenie s vaším fotoaparátom. 

Vlastné funkcie:
Model MR-14EX si môžete prispôsobiť tak, aby spĺňal Vaše osobné požiadavky k čomu slúži sedem vlastných funkcií, ktoré sú vám k dispozícii.