Barion Pixel

Tamron 28-200mm F/2.8-5.6 Di III RXD pre Sony FE + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Nový objektív Tamron 18-200 mm f/2.8-5.6Di III RXD je vôbec prvý all-in-one zoom na svete, ktorý dokáže zacloniť na f/2.8 na širokom ohnisku 28 mm.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€739    
Značka Tamron
Webová stránka značky tamron.sk
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

Nový objektív Tamron 18-200 mm f/2.8-5.6Di III RXD je vôbec prvý all-in-one zoom na svete, ktorý dokáže zacloniť na f/2.8 na širokom ohnisku 28 mm.

Jeho špeciálne usporiadané skupiny šošoviek zaručujú znamenitý optický výkon, ktorý je u dnešných bezzrcadlých fotoaparátov s vysokým rozlíšením nepostrádateľný. S dĺžkou 117 mm, hmotnosťou iba 575 g a priemerom filtra 67 mm toto "sklo" schováte kamkoľvek. A v kombinácii s kompaktnou digitálnou bezzrkadlovkou zachytíte prakticky každú scénu v každodennom bytí, na dovolenke, pri športe alebo v prírode.

Tamron 28-200mm má všetko, čo by mal jedinečný all-in-on zoom mať. A to všetko je ešte vylepšené o skvelú obrazovú kvalitu rozširujúcu možnosti fotografovania. Tento zoom objektív píše novú kapitolu v histórii fotografie.

Prvý f/2.8 all-in-one zoom objektív na svete pre bezzrkadlovky
Jedinečný a jediný f/2.8 all-in-one objektív pre bezzrkadlovky. Tento model dokáže dosiahnuť svetelnosti f/2.8 na svojom najširšom 28mm ohnisku. Nezaostáva však ani na ostatných ohniskách. Na 50mm ohnisku docieli svetelnosti f/3,5, na 100mm získate clonu f/5. Od 150 mm do 200 mm sa dopracujete k svetelnosti f/5.6.

Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť
Tamron svoju sériu objektívov pre full-frame bezzrkadlovky začal s najúspešnejším modelom histórie, 28-75mm f/2.8 (Model A036). Odvtedy nadväzuje a drží si štandard výkonných, svetelných a hlavne kompaktných objektívov.

Nekompromisná obrazová kvalita, ktorá vo vás prebudí kreativitu
Tento nový zoom objektív je zložený z 18 optických členov v 14 skupinách. Tieto skupiny obsahujú unikátne optické elementy ako je GM (Glass Molded Aspherical), hybrid ASPHERICAL, XLD (eXtra Low Dispersion) a LD (Low Dispersion). Tieto optické elementy sú poskladané tak, aby efektívne zabraňovali chromatickej aberácii a zachovali vysoké rozlíšenie do krajov. O minimalizáciu dopadajúcich tieňov a zábleskov sa zatiaľ stará povrchová úprava BBAR (Broad-Band Anti-Reflection), ktorá zaručí čistý a ostrý výsledok.

Radi fotíte z blízka?
Žiadny problém. Model 28-200mm f/2,8-5,6 umožňuje skvelý zážitok pri fotení predmetov na krátku vzdialenosť. Pri 28mm ohniskovej vzdialenosti zaostrí objekt na minimálnu vzdialenosť (MOD) 19 cm s pomerom zväčšenia 1: 3,1. Spolu s kombináciou f/2,8 zanecháva na fotografiách veľký predmet s krásne rozostreným pozadím. U telezoom ohniska tento objektív dokáže zaostriť na neuveriteľných 80 cm s pomerom zväčšenia 1: 3,8.

RXD krokový motor, ktorý nezačujete
Tento AF pohon v sebe obsahuje sensor, ktorý reaguje na pohyb RXD motora. Tento postup garantuje veľmi rýchle a presné ostrenie so skvelým výsledkom pri kontinuálnom ostrení alebo pri natáčaní videa. Obrovskou výhodou je pre filmárov nesmierne tichý motor ostrenia a vďaka jeho navrhnutiu šetrí váhu a rozmery objektívu.

Celá rodina pohromade
Širokouhlý Tamron 17-28mm f/2.8 Di III RXD (Model A046), všestranný Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD (Model A036) alebo tele zoom Tamron 70-180mm f/2.8 Di III RXD tvoria rodinu špičkových fotoaparátov, ktoré si obľúbia amatérski i profesionálni fotografi. Ide o vysoko svetelné a kompaktné zoom objektívy pre SONY-E bezzrkadlovky s neuveriteľným výkonom. Tento mimoriadny line-up teraz dopĺňa model 28-200mm f / 2.8-5.6 Di III RXD. Ponúka užívateľom nespočet možností, ako tieto objektívy skombinovať pre danú scénu. Všetky objektívy v tejto sérii zdieľajú rovnaký priemer filtra, 67 mm, a eliminujú tak nepríjemnosti pri výmene filtrov alebo slnečných clôn.

Vodeodolnú konštrukciu, fluórový povrch alebo Zoom lock oceníte najmä pri fotografovaní v náročných poveternostných podmienkach. Predná strana šošovky je tiež pokrytá špeciálnou fluoridovou vrstvou, ktorá chráni pred vodou a mastnotou. Praktický Zoom lock sa hodí pri transporte objektívu alebo pri nosení objektívu za opaskom. Chráni tak najmä proti nechcenému vysunutiu tubusu.

Kompatibilita s natívnymi funkciami fotoaparátu Tamron 70-180mm f/2.8 je zlučiteľná s väčšinou pokročilých funkcií bezzrcadlých fotoaparátov – Fast Hybrid AF, Eye AF, Direct Manual Focus (DMF), Zabudovaný systém lens-correction (tiene, chromatická aberácia, distorzie) či firmware aktualizácie.

Optická konštrukcia/MTF

Hlavné prednosti
All-in-one zoom je navrhnuté pre zrkadlové fotoaparáty Sony E-mount s úplným rámčekom
Objektív je vhodný aj pre modely APS-C, ktorým poskytne rozsah ohniskovej vzdialenosti 42 až 300 mm
Maximálny rozsah clony f / 2,8-5,6 sa hodí pre prácu za všetkých podmienok
Motor s automatickým zaostrovaním RXD poskytuje pôsobivo tichý a plynulý zaostrovací výkon, ktorý vyhovuje ako fotografiám, tak i video aplikáciám
Špeciálna fluórovaná vrstva kryje šošovku pred vodou a mastnotou
Zoom lock chráni proti nechcenému vysunutiu tubusu
Zaoblená sedmistřová membrána prispieva k špičkovej kvalite bokeh
Optické elementy efektívne zabraňujú chromatickej aberácii a zachovajú vysoké rozlíšenie do krajov
Pri 28mm ohniskovej vzdialenosti zaostrí objekt na minimálnu vzdialenosť (MOD) 19 cm s pomerom zväčšenia 1: 3,1