Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 14
 

Tamron 20-40 mm f/2.8 Di III VXD Sony E-mount + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Revolučný „štandardný zoom objektív“ na natáčanie fotografií a videí. Najpraktickejší 20 mm ultraširokouhlý objektív so zoomom vo svojej triede

Dostupnosť Skladom
€779
   
Značka Tamron
Webová stránka značky tamron.sk
Kategória pre Sony
Záruka 5 rokov
 

Tento inovatívny objektív nanovo definuje triedu rýchlych štandardných zoomov. 20-40 mm F/2,8 Di III VXD (model A062), ktorý sa zrodil z túžby vytvoriť praktický, ľahko prenosný ultraširokouhlý objektív so zoomom pre bezzrkadlové fotoaparáty Sony s bajonetom E, je v mnohých smeroch výnimočný. Ponúka konštantnú otvorenú clonu F/2,8 v celom rozsahu zoomu od 20 mm do 40 mm, je mimoriadne kompaktný a ľahký, meria len 86,5 mm na dĺžku a váži 365 g. Zatiaľ čo štandardná ohnisková vzdialenosť 40 mm je ideálna pre momentky, portréty a fotografovanie jedla, 20 mm ultraširokouhlý objektív je ideálny pre malé interiéry a krajiny, ktoré zdôrazňujú hĺbku. So štyrmi LD (Low Dispersion), dvomi GM (Glass Molded Aspherical) a jednou hybridnou asférickou šošovkou má šošovka niekoľko špeciálnych funkcií, ktoré korigujú optické aberácie a poskytujú ideálnu rovnováhu medzi kompaktnou veľkosťou a vysokou kvalitou obrazu. Veľká clona F/2,8 poskytuje príťažlivý bokeh efekt.

 

Bezprecedentný kompaktný a ľahký dizajn, ktorý búra stereotypy objektívov so zoomom s rýchlou clonou

20-40 mm F2,8 je objektív so štandardnou transfokáciou s rýchlou clonou, no zachováva si vysokú svetelnosť F2,8 v celom rozsahu priblíženia, pričom sa vyznačuje pozoruhodne kompaktným a ľahkým dizajnom, dlhým len 86,5 mm (3,4 palca) a maximálnym priemerom. 74,4 mm a hmotnosť iba 365 g (12,9 oz). Vďaka veľkosti, ktorá sa ľahko prenáša a nízkej hmotnosti, ktorá je vhodná na dlhodobé fotografovanie z ruky, sa 20-40 mm F2,8 pravdepodobne stane vašou prvou voľbou na cestovanie, fotenie na ulici, každodenné nosenie a spontánne fotografovanie.

Tamron 20-40mm f2,8 Di III VXD Sony E-mount

 

Ovládajte kompozíciu pri plynulom prechode z ultraširokouhlého záberu na štandardnú ohniskovú vzdialenosť

Objektív 20-40 mm F2.8 pokrýva rozsah ohniskových vzdialeností 20-40 mm, čo z neho robí objektív so štandardným priblížením s rýchlou clonou pre plnoformátové bezzrkadlové fotoaparáty, ktorý ponúka skutočne ultra širokouhlý objektív. V porovnaní s bežným objektívom so zoomom, ktorý začína na 24 mm, je rozdiel zrejmý hneď, ako priložíte fotoaparát k oku. Pri fotografovaní krajiny si môžete vychutnať širokouhlé zorné pole a dynamický výkon, ktorý poskytuje iba ultraširokouhlý objektív. Ak sa posunieme opačným smerom, celý rozsah zoomu pokrýva až 40 mm, pričom ponúka aj obľúbené dĺžky 28 mm a 35 mm. Je teda ideálny aj na snímky a bežné portréty. Po pripojení k bezzrkadlovke APS-C pokrýva rozsah ohniskovej vzdialenosti ekvivalentnej full-frame 30-60 mm, ktorý pokrýva aj bežný štandardný rozsah.

Fotografie městské architektury focené objektivem Tamron

 

Úžasné videá a selfie na 20 mm s rýchlym a vysoko presným automatickým zaostrovaním

Vynikajúce výhody manipulácie spojené s kompaktným a ľahkým dizajnom sú užitočné najmä pri natáčaní videa. Objektív zostáva dobre vyvážený pri použití kamerového zariadenia, klietky alebo kardanového stabilizátora, takže je to vynikajúca voľba pre natáčanie vlogov. Jednou z výhod 20 mm ultraširokouhlej ohniskovej vzdialenosti je, že pri fotení selfie možno začleniť široké pozadie. A čo viac, systém pohonu AF je vybavený mechanizmom zaostrovania s lineárnym motorom VXD. Vďaka vysokorýchlostnému, vysoko presnému AF je rýchle a presné zaostrenie isté v akomkoľvek bode zaostrenia od MOD až po nekonečno. Vynikajúci výkon sledovania zaostrenia vám umožňuje stabilne sledovať pohyb pri snímaní videa. Okrem toho bol minimalizovaný hluk z motora AF, vďaka čomu je ideálny pre fotografovanie a video pri snímaní v podmienkach, kde sa vyžaduje ticho.

Impressive videos and selfies with 20 mm and  a fast, precise autofocus

 

Kompaktné telo s vysokou kvalitou obrazu

20-40mm F2.8 je nabitý jedinečnými inováciami TAMRON, ktoré mu umožňujú mať kompaktné telo a zároveň zaisťujú vysokú kvalitu obrazu. Optická konštrukcia má 12 prvkov v 11 skupinách. Precízny dizajn sa vyznačuje veľkorysým usporiadaním špeciálnych prvkov šošoviek vrátane štyroch LD (Low Dispersion) prvkov šošoviek, ktoré riadia rozptyl svetla, a dvoch GM (Glass Molded asférických) prvkov šošoviek, ktorých kombinácia vytvára vysoký optický výkon. Jednou z najväčších príťažlivosti tohto zoomu je krémový, krásny bokeh, ktorý je charakteristický pre objektívy s rýchlou clonou. Navyše, povrchová úprava BBAR-G2 (širokopásmová antireflexná vrstva 2. generácie), technológia novej generácie spoločnosti TAMRON, potláča závoje a odlesky, aby umožnila ostré a jasné vykreslenie obrázkov.

 

Širokouhlé makro snímanie na blízko s MOD 0,17 m (6,7 palca) na 20 mm konci

Jedinečné širokouhlé makro snímanie na blízku vzdialenosť zdôrazňuje perspektívu, aby sa zvýšil vplyv kompozície, a to je možné len s ultra širokouhlým objektívom. Vynikajúci výkon pri snímaní na krátku vzdialenosť, ktorý dosahuje MOD 0,17 m (6,7 palca) na 20 mm širokom konci s maximálnym pomerom zväčšenia 1:3,8, vytvára bohaté a dynamické snímky, ktoré zvýrazňujú najjemnejšie detaily objektu a poskytujú si ďalšia cesta kreativity.

Kürzeste Einstellentfernung von nur 0,17 m für spektakuläre Nahaufnahmen

 

Kompatibilné so softvérom TAMRON Lens Utility™

Objektív 20-40 mm F2.8 je kompatibilný so špeciálnym softvérom TAMRON Lens Utility (pre PC/pre zariadenia s OS AndroidTM 2), ktorý bol vyvinutý interne spoločnosťou TAMRON3. Nástroj TAMRON Lens Utility umožní používateľom prispôsobiť nastavenia zaostrovacieho prstenca a v prípade potreby aktualizovať na najnovší firmvér4. Navyše, pri použití mobilnej verzie je k dispozícii Focus Preset a A-B Focus a tieto funkcie možno ovládať na diaľku bez dotyku objektívu. Používatelia si môžu prispôsobiť funkcie pre rôzne štýly fotografovania a natáčania videa, čím poskytujú prispôsobenejší a plnohodnotnejší zážitok z fotografovania.

Tamron 20–40 mm f/2.8 Di III VXD (Sony) (A062S), černá

 

ohnisková vzdialenosť 20 - 40 mm
svetelnosť f2,8
priemer filtra 67 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 9
zaostrovanie MF
min. zaost. vzdialenosť 17 cm
Kompatibilita Sony E
typ Zoom
slnečná clona áno
hmotnosť 365 g