Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 

Sony FE Planar T* 50mm f/1.4 ZA + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Vysokosvetelný objektív Sony 50mm f1,4 s pevným ohniskom a špičkovou optikou Zeiss Planar, vhodný na portrét, reportáž, street, dokument, ale i na krajinu a ďalšie fotografické žánre. Sony Planar T* FE 50mm F1.4 ZA má 11 lamelovú clonu pre mäkký, krémový bokeh (rozostrenie pozadia).

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€1 599
   
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 3 roky
 

Tento vysokovýkonný 50 mm pevný objektív ZEISS® má veľkú maximálnu clonu F1,4 a vytvára pôsobivý rovnomerný kontrast a rozlíšenie po celej ploche snímky. Vďaka veľkej clone je jednoduchšie snímať pri slabom osvetlení a v kombinácii s 11-lamelovým dizajnom dosiahnete naozaj pôsobivé rozostrenie (bokeh). Medzi ďalšie výhody patria rýchle a presné zaostrovanie a praktické ovládanie pri snímaní fotografií aj videí. 

Pôsobivé rozlíšenie a kontrast
Vylepšený dizajn Double Gauss s dvoma asférickými prvkami vrátane jedného presného prvku AA (advanced aspherical) využíva prvok zo skla ED (maximálne nízke rozptýlenie) na potlačenie zakrivenia poľa a skreslenia a pritom zachováva pôsobivé rozlíšenie a kontrast po celej ploche snímky aj pri najširšej clone a akejkoľvek.
Obrázok – Planar T* FE 50mm F1.4 ZA

 

Všestranná clona F1,4 pre nádherné rozostrenie
Maximálna clona F1,4 sa môže využiť na vytvorenie snímok s nízkou hĺbkou poľa a pôsobivým plynulým rozostrením. Takáto jasná maximálna clona umožňuje snímať s vysokou rýchlosťou uzávierky aj pri slabom osvetlení. Objektív môžete podľa potreby nastaviť a vytvoriť väčšiu hĺbku poľa.
Obrázok – Planar T* FE 50mm F1.4 ZA

 

11 lamiel pre prirodzené rozostrenie
Aj keď má kruhová clona od spoločnosti Sony obvykle 9 lamiel, tento objektív má až 11 lamiel, vďaka ktorým vytvoríte plynulé rozostrenie novej kvality. Prirodzené svetlé tóny na plochách mimo zaostrenia zlepšujú celkový dojem a vytvárajú jemný pocit hĺbky.
Obrázok – Planar T* FE 50mm F1.4 ZA

 

Pohodlné ovládanie špičkami prstov
Fyzický prstenec clony umožňuje jej intuitívne ovládanie. Pomocou prepínača zapnete alebo vypnete funkciu dotykovo rozpoznateľného pohybu prstenca. Pri snímaní videa je lepšie túto funkciu vypnúť, ale pri fotografovaní ju často oceníte. K dispozícii je aj pohodlný prepínač režimu manuálneho/automatického zaostrovania.
Obrázok – Planar T* FE 50mm F1.4 ZA

 

Mimoriadne farby a kontrast
Objektívy ZEISS sú známe pre ich vynikajúcu reprodukciu farby a kontrastu. Vrstva ZEISS T* je dôležitým faktorom, ktorý prispieva k efektívnemu potlačeniu neželaných odrazov, ktoré môžu zhoršiť celkovú kvalitu obrazu. Zníženie nežiaduceho osvetlenia a zdvojenia obrazu umožňuje dosiahnuť lepšiu farbu a kontrast a hlboký, trojrozmerný efekt.
Obrázok – Planar T* FE 50mm F1.4 ZA

 

Automatické zaostrovanie, ktoré podporuje vysoké rozlíšenie
Zaostrovanie sa ovláda pomocou systému motorčeka RDSSM (kruhového ultrazvukového motorčeka SSM), ktorý rýchlo a presne nastaví masívnu skupinu zaostrovacích prvkov vyžadovanú v objektívoch s veľkou clonou. Rýchle a presné zaostrovanie je základom pre využitie veľkého potenciálu fotoaparátov s vysokým rozlíšením pri snímaní fotografií aj videí.
Obrázok – Planar T* FE 50mm F1.4 ZA

 

Spoľahlivý aj v náročných podmienkach
Odolnosť voči prachu a vlhkosti zabezpečujú vyššiu ochranu a spoľahlivú prevádzku v náročných prostrediach. Snímajte s istotou aj pri miernom daždi alebo vetre.* * Aj keď je model odolný voči prachu a vlhkosti, úplná ochranu pred prachom a vlhkosťou nie je zaručená.
Obrázok – Planar T* FE 50mm F1.4 ZA

Konfigurácia objektívu

Kvalita značky ZEISS vyrobená a kalibrovaná špecificky pre zobrazovacie zariadenia od Sony. Vrstva T* prispieva k jedinečnému vykresľovaniu a kontrastu.
[1] Pokročilý asférický objektív (AA)  [2] Asférický objektív  [3] Sklo ED (s max. nízkym rozptýlením)

Ilustrácia znázorňujúca konfiguráciu objektívu

 

MTF (Modulation Transfer Function) odráža schopnosť objektívu reprodukovať jemné detaily: meria sa ako stupeň kontrastu medzi čiarami s malým rozstupom.[1] Kontrast (%)  [2] Vzdialenosť od optického stredu objektívu (mm)   [3] Maximálna clona  [4] Clona F8  [5] Priestorová frekvencia  [6] 10 párov čiar/mm  [7] 20 párov čiar/mm  [8] 40 párov čiar/mm  [9] Radiálne hodnoty  [10] Tangenciálne hodnoty

Funkcia MTF (Modulation Transfer Function) modelu SEL50F14Z

 

ohnisková vzdialenosť 50 mm
svetelnosť F/1.4
priemer filtra 72 mm
obrazový stabilizátor Nie
počet lamiel clony 11
konštrukcia-prvky / skupiny 12 / 9
zaostrovanie AF
min. zaost. vzdialenosť 45 cm
slnečná clona áno ALC-SH143
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 83,5 x 108 mm
hmotnosť 778 g
Kompatibilita pre Sony E
Hmotnosť balenia 0,900 kg