Barion Pixel

Sony SEL 70-200mm f/4 G + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

4 hodnotenia
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Okrem ideálneho rozsahu transfokácie na snímanie prírody, športu a iných snímok, pri ktorých sa vyžaduje väčšie priblíženie ako pri strednom rozsahu, ponúka tento objektív jedinečnú ostrosť po celej ploche snímky od 70 mm do 200 mm v kompaktnom a ľahkom prevedení pre kompaktné modely Full Frame E-mount, napríklad série α7. Objektív G Lens vytvára aj plynulé krémové rozostrenie pozadia (bokeh).

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€1 299    
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 3 roky
 

Jedinečné obrazové podanie objektívu G Lens
Moderná optika v kompaktnom, ľahkom objektíve s konštantnou maximálnou clonou F4 ponúka pôsobivú kvalitu obrazu, ktorou sú známe objektívy radu G Lens. Objektívy G Lens sú vyrobené v rámci presných tolerancií a jednotlivo testované, vďaka čomu každý z nich spĺňa rovnaké normy kvality obrazu a tvorivého ovládania.

Optimálna ostrosť a efekt bokeh v jednom objektíve
Presnosť pokročilých asférických prvkov AA, jedinečné sklo ED a povrchová vrstva Nano AR spolu tvoria pokročilú optiku zabezpečujúcu vysoké rozlíšenie po celej ploche snímky pri každej ohniskovej vzdialenosti. Kruhová clona s 9 lamelami rozširuje výrazové možnosti objektívu a vytvára mimoriadne pôsobivé rozostrenie pozadia (bokeh) s prirodzeným podaním.

Mobilita vďaka nízkej hmotnosti a plynulé ovládanie
Tento kompaktný a ľahký transfokačný objektív Full Frame s objímkou E-mount ponúka maximálnu mobilitu a jedinečnú vyváženosť pri použití s fotoaparátmi série α7. Ďalšou výhodou je vnútorné zaostrovanie, pri ktorom sa zachováva konštantná dĺžka objektívu, čo umožňuje lepšiu manipuláciu. Všetky ovládacie prvky vrátane prepínačov na podržanie zaostrenia a obmedzenie jeho rozsahu umožňujú intuitívne ovládanie, takže používateľ sa môže sústrediť na svoj záber.

Vždy ostré a čisté
Zabudované optická stabilizácia Optical SteadyShot kompenzuje chvenie fotoaparátu, ktoré môže spôsobiť rozmazanie snímok pri snímaní bez statívu. Ľahšie nasnímate ostré a čisté telefotografické snímky a pri snímaní v interiéri pri slabom osvetlení osvetlenie nemusíte zvyšovať citlivosť ISO a riskovať tak zvýšenie šumu.

Režimy na snímanie panorámy
Prvý prepínač režimu stabilizácie obrazu na objektíve G Lens umožňuje prepnúť do režimu panorámy, v ktorom zostáva optická stabilizácia Optical SteadyShot aktívna aj pri panoramatickom pohybe. Vďaka tomu môžete nasnímať dynamické horizontálne panorámy s efektívnym potlačením rozmazania spôsobeného chvením v ostatných osiach.

Konštantná maximálna clona F4
Konštantná clona F4 v rámci celého rozsahu 70 – 200 mm znamená, že môžete meniť transfokáciu a kompozíciu podľa potreby bez toho, aby ste museli myslieť na zmenu nastavenia expozície.

Duálne lineárne motorčeky
Rýchle a presné zaostrovanie vďaka duálnym lineárnym motorčekom. Tichý a plynulý pohyb sa dokonale hodí na snímanie videí, rýchlych akcií alebo pri rýchlej a častej zmene zaostrenia. Použitím internej skupiny zaostrovacích prvkov namiesto pohyblivého predného prvku objektívu sme dosiahli kompaktný dizajn, ktorý umožňuje optimálne využitie príslušenstva, napríklad tienidiel objektívu a polarizačných filtrov.

9-lamelová kruhová clona
Jedinečné kruhové prevedenie zložené z 9 lamiel umožňuje zachovať takmer dokonalý kruhový tvar clony aj pri korekcii o dva stupne. Môžete tak na fotografiách dosiahnuť plynulejšie a prirodzenejšie rozostrenie, vrátane umeleckého rozmazania nazývaného bokeh, a lepšie ovládať hĺbku poľa.

Vrstva Nano AR
Povrchová vrstva tohto objektívu umožňuje presný prenos svetla a zároveň potláča nežiaduce odlesky, odrazy a zdvojovanie obrazu. Zachytené snímky tak získavajú lepší kontrast, jas a celkovo vyššiu kvalitu obrazu. (1. Vrstva Nano AR/2. Sklo/3. Prenesené svetlo)

 

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 70 - 200 mm
svetelnosť f4
priemer filtra 72mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 15 / 21
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 4 - 1,35 m
slnečná clona áno (ALC-SH133)
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 80 x 175 mm
hmotnosť 840 g (bez držiaka)
Kompatibilita Sony E