Barion Pixel
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Sony E 15mm f/1.4 G + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Vďaka úžasnému vykresleniu objektívu G a výraznému bokehu F1,4 môže tento 15 mm (35 mm ekvivalent full-frame: 22,5 mm) širokouhlý objektív pre APS-C telá poskytovať dynamické perspektívy. Či už snímate fotografie alebo videosekvencie, vynikajúca ovládateľnosť a výkon automatického zaostrovania sa snúbia s kompaktnou a ľahkou prenosnosťou pre mnohostrannú všestrannosť.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€799
   
Značka Sony
Kategória pre Sony
Záruka 2 roky
 

Krása a hĺbka 

 

 
 
 
Rozlíšenie objektívu G, ktoré otvára oči od plnej clony

Inovatívny optický dizajn, ktorý obsahuje tri asférické prvky, účinne koriguje zakrivenie poľa a aberáciu a dosahuje vynikajúce rozlíšenie v celom 15 mm širokom zornom poli objektívu, a to aj pri plnej clone F1,4. Jeden prvok zo skla ED (Extra-low Dispersion) a jeden prvok zo skla Super ED ďalej potláčajú chromatickú aberáciu a účinne znižujú okrajové farebné lemovanie.
 
Image of coastal rock formation
 
 
 
Dychberúci bokeh pri F1,4

Veľká clona F1,4 tohto objektívu umožňuje vytvárať nádherný bokeh, ktorý je vylepšený presne kontrolovanou sférickou aberáciou a 7-lamelovou kruhovou clonou. Minimálne zaostrenie 0,17 metra a maximálne 0,15-násobné zväčšenie vám umožnia priblížiť sa k objektu a zároveň vytvoriť hlboký bokeh pozadia. Pôsobivá schopnosť priblíženia je výhodou pre filmy aj fotografie.
 
Image of yellow flowers
 
 
 
Kompaktný a ľahký pre novú slobodu fotografovania

Vďaka malým rozmerom a nízkej hmotnosti sa tento objektív perfektne hodí k telám kompaktných APS-C fotoaparátov. Dizajn, ktorý maximalizuje výhody asférických prvkov a krátka vzdialenosť zadnej príruby bez zrkadla, poskytuje úžasný výkon v objektíve, ktorý má len 66,6 x 69,5 mm (2-5/8 x 2-3/4 palca) a váži iba 219 g ( 7,8 oz.). Skvelá voľba pre širokouhlé krajiny, architektúru, interiéry a snímky všeobecne.
 
Image of man carrying camera in hand
 
 
 
Pokročilé automatické zaostrovanie využíva potenciál rýchlosti celého tela

Dva lineárne motory poskytujú tomuto objektívu s veľkou clonou pôsobivo rýchle, presné automatické zaostrovanie a sledovanie výkonu pri fotografiách aj videozáznamoch. AF a sledovanie sú tak citlivé, že je možné naplno využiť plný rýchlostný potenciál použitého tela, takže je možné spoľahlivo zachytiť aj rýchlo alebo nepravidelne sa pohybujúce objekty.
 
Illustration of linear motors
 
 
 
Výrazný nástroj pre filmovanie

Vďaka vnútornému zaostrovaciemu mechanizmu, ktorý udržuje celkovú dĺžku objektívu pri zaostrovaní konštantnú, je tento objektív ľahko ovládateľný v širšom rozsahu situácií. Konzistentné ťažisko tiež znamená, že vyváženie kardanu je jednoduchšie. Malá veľkosť a nízka hmotnosť objektívu tiež poskytujú dôležité výhody pri manipulácii. Pokročilá optická konštrukcia minimalizuje dýchanie zaostrenia a znižuje nežiaduce zmeny uhla pohľadu vo filmoch.
 
 
 
 
Vynikajúca funkčnosť a spoľahlivosť

Zaostrovací krúžok je vybavený lineárnou odozvou MF pre priame manuálne zaostrovanie, ktoré reaguje ako mechanické zaostrovanie. K dispozícii je tiež clonový krúžok s prepínačom zapínania a vypínania cvaknutím pre intuitívne ovládanie clony, tlačidlo na podržanie zaostrenia a prepínač režimu zaostrovania pre extra všestrannosť ovládania zaostrenia. A aby bola zaistená maximálna spoľahlivosť v náročných vonkajších podmienkach, tento odolný objektív má konštrukciu odolnú voči prachu a vlhkosti.
 
Product images of E 15mm F1.4 G, right side and left side
 

 

ohnisková vzdialenosť 15 mm
svetelnosť f 1.4
priemer filtra 55 mm
obrazový stabilizátor nie
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 13 / 12
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 17 cm
slnečná clona ALC-SH171
rozmery 66,6 x 69,5 mm
hmotnosť 219 g
kompatibilita Sony E
typ fix focus