Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 10
 

SIGMA 85mm f/1.4 DG DN Art Sony E-mount + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Umenie kombinuje jasný a jemný výkon vykresľovania, ktorý je nevyhnutný pre portrétne fotografie, s nádhernými, bohatými efektmi bokeh, ktoré sú možné len s objektívmi, ako je napríklad objektív F1,4 s veľkým priemerom, na úrovni, ktorá uspokojí profesionálnych aj pokročilých amatérskych fotografov. Ohnisková vzdialenosť 85 mm a výrazný bokeh efekt pri svetelnosti F1,4 umožňujú objektom používateľov vyniknúť komplementárnym spôsobom, čo je jedna z esencií fotografovania portrétov, takže si to užívatelia môžu užiť naplno.

EISA Photography Awards 2021-2022 | Shutterbug

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€1 129
   
Značka Sigma
Kategória pre Sony
Záruka 4 roky
 

Nová definícia klasiky

 

 
 
 
Rekordne vysoký výkon
 
85 mm F1,4 je špecifikácia takmer synonymom pre portrétny objektív. S šošovkami radu Art sa SIGMA snaží o najvyšší možný optický výkon a vývoju týchto šošoviek venovala najnovšie technológie optického dizajnu, ako aj výrobné technológie továrne Aizu, jediného výrobného závodu SIGMA. Výsledkom je detailný obraz kritický pre portrétnu fotografiu, ktorý je dosiahnutý na úrovni, ktorá uspokojí profesionálnych aj pokročilých amatérskych fotografov.
Okrem piatich prvkov SLD (Special Low Dispersion) a jednej asférickej šošovky, 85 mm F1,4 DG DN | Art začlenil najnovšie sklo s vysokým indexom lomu, ktoré dôkladne koriguje aberácie, ktoré nie je možné zvládnuť funkciou korekcie na strane fotoaparátu. S osobitným dôrazom na korekciu axiálnej chromatickej aberácie si užívatelia užijú ostré snímky bez prepúšťania farieb až po maximálnu clonu F1,4.
Vysoká rozlišovacia schopnosť, ktorá pokrýva celý obraz od stredu po okraje, zaisťuje ostrosť zaostrenej oblasti a v spojení s výrazným bokeh efektom vytváraným hodnotou F 1,4 evokuje objekt používateľa evokujúcim spôsobom.
Početné kolá simulácie sledovania lúčov, ako aj opakované testovanie v reálnom svete priniesli objektív 85 mm F1,4 DG DN | Umelý svojou schopnosťou minimalizovať duchov a zaisťuje jasné a ostré snímky aj pri snímaní v protisvetle.
Vďaka možnosti snímania s maximálnou clonou F1,4 bez obáv o kvalitu obrazu sa používatelia môžu sústrediť na operácie s fotoaparátom a realizovať svoje umelecké prejavy, ako je úprava expozície a hĺbky ostrosti. Tento nový objektív skutočne poskytuje úroveň optického výkonu skutočne hodnú názvu 85 mm F1.4 Art.
 
 
 
 
 
Ľahký a kompaktný
 
Objektív 85mm F1.4 DG DN | Art váži 630 g / 22,2 oz., s veľkosťou filtra 77 mm a dĺžkou tela 94,1 mm / 3,7 palca*. Je navrhnutý výhradne pre bezzrkadlové fotoaparáty, má „veľký priemer objektívu a vynikajúci optický výkon“ a „ľahké a kompaktné telo“, čo je kombinácia, ktorú bolo dlho ťažké dosiahnuť.
Systém AF motora využíva krokový motor, ktorý je optimalizovaný pre fázovú detekciu AF aj kontrast AF. Nielenže to poskytuje plynulé snímanie, ktoré je možné len s bezzrkadlovým fotoaparátom, ako je napríklad automatické zaostrovanie s detekciou tváre/očí, ale aj samotné telo objektívu bolo oveľa menšie, pretože zaostrovacia šošovka bola zmenšená, aby lepšie vyhovovala krokovému motorčeku. . Navyše, vďaka maximálnemu využitiu funkcií korekcie aberácie vo fotoaparáte sa SIGMA mohla sústrediť na korekciu aberácie, ktorú by mohol zvládnuť iba optický systém, čo ďalej prispelo k zmenšeniu veľkosti objektívu.
S tak ľahkým a malým telom si teraz užívatelia môžu vybrať objektív s veľkým priemerom 85 mm F1,4 na každodenné použitie, ako je napríklad fotografovanie. Objektív 85mm F1.4 DG DN | Art pozýva používateľov, aby si užili fotografiu netradičným spôsobom.
 
 
 
 
Množstvo funkcií a vynikajúca kvalita spracovania
 
Napriek malým rozmerom má tento kompaktný objektív rozsiahle funkcie, ktoré potešia ambicióznych amatérskych fotografov aj profesionálnych fotografov. 85 mm F1,4 DG DN Art je vybavený novým prepínačom zámku clony. Tým sa zabráni náhodnému stlačeniu clonového krúžku počas nahrávania. Pri fotografovaní podporuje fotografa aj prepínač režimu zaostrovania na tele objektívu a tlačidlo AFL*, ktorému je možné priradiť vybrané funkcie na strane fotoaparátu.
Okrem ochrany proti prachu a striekajúcej vode používa tento objektív na predurčených miestach vysokokvalitné materiály ako hliník a TSC (tepelne stabilný kompozit), takže je dosiahnutá úroveň výkonu hodná produktovej rady Art. Okrem odolnosti krytu sa pozornosť sústredila aj na pocit a ovládanie, ako sú hladké pohyby každého jednotlivého krúžku a spínača. 85 mm F1,4 DG DN Art zaisťuje plynulé snímanie v každej situácii.
 

 
Formát Full frame
Typ Pevný
Použitie štandardný
Bajonet Sony E
Ekvivalentná ohnisková vzdialenosť k 35mm 85
zorný uhol (horizontálny, vertikálny, diagonálny) 28.6
Konštrukcia objektívu (členy/skupiny) 15/11
Počet lamiel clony 11
Minimálne roztvorenie clony 16
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia (m) 0,85
Maximálne zväčšenie (x) 1:8,4
Stabilizátor obrazu nie
Autofokus áno
Pohon AF áno
Priemer filtra 77
Slnečná clona objektívu LH828-02 v balení
Maximálny priemer x dĺžka (mm) 82.8x96.1
Hmotnosť (g) 625