Barion Pixel

Samyang 12mm f/2,0 NCS CS Sony E + VIP SERVIS 3 ROKY + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 3
 

Samyang 12mm f/2.0 NCS CS je vysoko svetelný, ultra širokouhlý 12mm objektív s prvotriednou obrazovou kvalitou určený predovšetkým pre fotografovanie krajiniek, reportáže, street fotografie ako aj fotografovanie architektúry.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€299    
Značka Samyang
Kategória pre Sony
Záruka 3 roky
 

Samyang 12mm f/2.0 NCS CS je vysoko svetelný, ultra širokouhlý objektív určený pre použitie na Sony E- mount Po nasadení na tieto fotoaparáty umožňuje objektív odfotografovať scénu s širokouhlým 78,9° uhlom záberu, ktorý vám výborne poslúži nielen v uzavretých malých priestoroch, ale aj na úchvatné širokouhlé fotografie krajiny. Nasadením na fotoaparát vám poskytne objektív 18mm ohniskovú vzdialenosť po prepočte na kinofilm. Objektív má bajonetovú špeciálne tvarovanú (tzv. vykrajovanú) slnečnú clonu pre zabránenie vyniknutiu bočného svetla ktoré by mohlo zhoršiť výslednú obrazovú kvalitu.

Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva zo 12-tich šošoviek zoradených do 10-tich skupín. Optická sústava objektívu je vybavená 2 špeciálne tvarovanými asférickými šošovkami, ktoré korigujú okrem chromatickej vady najmä skreslenie (deformáciu) obrazu. Povrch dvoch šošoviek optickej sústavy je vybavený najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev NCS – Nano Crystal anti-reflection System, ktoré majú ešte nižší odrazový koeficient ako praxou overené UMC vrstvy. NCS minimalizujú odraz svetla a usmerňujú optické dráhy svetelných lúčov tak aby dopadali na povrch snímača čo najkolmejšie. Toto má potom pozitívny dopad na kvalitu prenosu kontrastu, elimináciu nežiaducich odrazov a odleskov a na minimalizáciu nežiadúcej chromatickej aberácie. 

Technické parametre objektívu Samyang 12mm f/2.0 NCS CS:
Bajonet: Sony E
Ohnisková vzdialenosť: 12mm (18mm po prepočte na kinofilm)
Maximálna clona: f/2.0
Minimálna clona: f/22
Zorný uhol: 78,9°
Konštrukcia objektívu: 12 členov / 10 skupín
Počet lamiel clony: 6
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,2m
Rozmery: 59 x 72,5 mm