Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 16
 

Tamron 17-28mm F/2.8 Di III RXD pre SONY FE + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Ultra širokouhlý zoom objektív s veľkou clonou a priemerom filtra 67 mm, ktorý je určený pre fotoaparáty Sony E-mounth – 17-28 mm F/2.8 Di III RXD (model A046). Zoom 17-28 mm bol navrhnutý s najvyššou prioritou vysokého optického výkonu v ľahkom a kompaktnom prevedení. Tento objektív vás nikdy nesklame v žiadnej fotografickej situácii a vytvorí zábery, ktoré bez skreslenia uchovajú vaše spomienky na večné časy. Presne tak, ako sa stali..

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€849
   
Značka Tamron
Webová stránka značky tamron.sk
Kategória pre Sony
Záruka 5 rokov
 

Ultra širokouhlý objektív so zoomom s veľkou clonou F/2,8 pre plnoformátové zrkadlovky


Vykročte z bežnej zóny objektívu a do divočiny širokouhlého záberu. 17-28 mm F/2,8 Di III RXD (model A046) je ultra širokouhlý objektív so zoomom s veľkou clonou pre bajonet Sony E-mount, ktorý bol navrhnutý výhradne pre bezzrkadlové fotoaparáty a poskytuje bezkonkurenčnú prenosnosť a vynikajúcu kvalitu obrazu. Je to najmenší a najľahší zoom objektív vo svojej triede. Dramatický rozsah 17-28 mm zoomu pridáva nové dimenzie fotografovaniu krajiny, panorámy miest, hôr a scénických výhľadov – ako aj skupín a interiérov budov. Napriek svojim kompaktným rozmerom ponúka vynikajúci optický výkon. Strategicky rozmiestnené prvky šošovky LD (Low Dispersion) a XLD (eXtra Low Dispersion) dôkladne potláčajú chromatickú aberáciu. Kombinácia ultra širokouhlej ohniskovej vzdialenosti a MOD (minimálna vzdialenosť objektu) 0,19 m (7,5 palca) na širokouhlom konci podporuje bohatú expresívnu a kreatívnu fotografiu. Pohon automatického zaostrovania nového 17-28 mm zoomu je poháňaný jednotkou krokového motora RXD (Rapid eXtra-silent stepping Drive), ktorá mu umožňuje poskytovať vysokorýchlostnú a presnú prevádzku. Okrem toho je nový zoom objektív vybavený konštrukciou odolnou voči vlhkosti a hydrofóbnym fluórovým povlakom, ktorý odpudzuje odtlačky prstov a nečistoty. Tento kompaktný, ale výkonný nástroj zvýši vašu mobilitu a podnieti vašu víziu zachytávania objektov novými spôsobmi.

 

Kompaktná veľkosť, ktorú si môžete vziať kamkoľvek

Vďaka Tamronu je ultraširokouhlé fotografovanie s veľkou clonou vzrušujúcejšie a pri tomto objektíve sme sa zamerali na použiteľnosť. Rozsah zoomu 17-28 mm bol starostlivo vybraný; čo vydláždilo cestu pre prekvapivo malú veľkosť – len 99 mm (3,9 palca) na dĺžku, s hmotnosťou 420 g (14,8 oz). Celková dĺžka objektívu sa počas zoomovania nemení, čím ponúka konzistentnú manipuláciu a stabilné operácie snímania. (ref. animácia pre priblíženie) Okrem toho je veľkosť filtra Φ67 mm malá pre ultraširokouhlý objektív so zoomom s veľkou clonou. Navyše má rovnaký priemer filtra ako vysokorýchlostný štandardný zoom objektív v sérii, 28-75 mm F/2,8 Di III RXD (model A036). To znamená, že pre oba modely možno použiť rovnaké filtre ako PL (Polarizer), krytky objektívu a ďalšie príslušenstvo.


 

Krásne zachyťte každú scénu a výhľad

17-28 mm zoom poskytuje skvelú kvalitu obrazu bez kompromisov napriek svojej kompaktnosti. Dva LD prvky objektívu a jeden XLD prvok (ktorý má vlastnosti blízke fluoritu) sú presne umiestnené, aby potlačili chromatické a iné aberácie. Navyše, povrchová úprava BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) aplikovaná na povrchy šošoviek redukuje duchov a záblesky, ktoré by sa inak pravdepodobne vyskytli pri fotografovaní proti žiare západu slnka a iných situáciách v protisvetle. Využitím funkcií fotoaparátu* poskytuje vynikajúci optický výkon zodpovedajúci najnovším obrazovým snímačom s vysokým rozlíšením od okraja po okraj v celom rozsahu priblíženia. 17-28 mm zoom vás pozýva do úchvatného sveta ultraširokouhlej fotografie.
* Pri snímaní s aktivovanou funkciou korekcie objektívu fotoaparátu.

 

Vynikajúci výkon pri snímaní zblízka podporuje kreativitu

17-28 mm zoom má MOD 0,19 m (7,5 palca) na širokom konci 17 mm, čo poskytuje maximálny pomer zväčšenia 1:5,2. Na tele konci je MOD 0,26 m (10,2 palca) a maximálny pomer zväčšenia je 1:6. Stručne povedané, ľahko sa dostanete dostatočne blízko na silný záber. Vaše snímky môžu zdôrazniť perspektívu jedinečnú pre ultraširokouhlé objektívy a otvorením clony a priblížením sa k objektu môžete vytvárať jemné výrazy s malou hĺbkou poľa charakteristickou pre objektívy s veľkou clonou. Všestranné, funkčné a senzačné – to všetko zároveň.

 

Vysoko výkonný systém automatického zaostrovania znamená, že využijete každú príležitosť na fotenie

Pohon automatického zaostrovania na 17-28 mm zoome obsahuje motorovú jednotku RXD, ktorá vám pomôže sústrediť sa na akciu. RXD používa aktuátor na presné ovládanie uhla natočenia motora, čo mu umožňuje priamo poháňať zaostrovaciu šošovku bez prechodu cez redukčný prevod. Senzor, ktorý presne rozpozná polohu objektívu, umožňuje vysokorýchlostné a presné automatické zaostrovanie, ktoré je ideálne pri snímaní neustále sa pohybujúcich objektov alebo nahrávaní videa. Ideálne na pouličné fotografovanie a zábery skupín priateľov. A so systémom zaostrovania, ktorý je plynulý a zároveň tichý, vám nový 17-28 mm zoom umožňuje natáčať video bez obáv zo zachytenia okolitých zvukov.

 

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 17-28 mm
svetelnosť F/2.8
priemer filtra 67 mm
počet lamiel clony 9 (kruhový otvor)
konštrukcia-prvky / skupiny 13 / 11
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 19 cm
rozmery 73 x 99 mm
hmotnosť 420 g
Kompatibilita Sony E