Barion Pixel

Panasonic Lumix S 85mm f/1,8 + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Novinka Doprava zadarmo Zväčšiť
 

PANASONIC LUMIX S 85MM F1.8 Nový Full Frame objektív panasonic 85mm, s vysokou svetelnosťou f1,8 a odolnosťou voči poveternostným podmienkam. LUMIX S 85mm F1.8 má objímku L-Mount. Vďaka svetelnosti f1,8 je určený do náročných svetelných podmienok. Objektív je určený predovšetkým pre fotografovanie portrétov, reportážnu fotografiu, ale i pre všetky ďalšie žánre.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€699    
Značka Panasonic
Kategória pre Panasonic
Záruka 2 roky
 

Model LUMIX S 85 mm F1.8, ktorý sa vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti môže pochváliť vysokou mobilitou, je určený pre všetkých profesionálnych i amatérskych fotografov, ktorí sú priaznivcami portrétnej fotografie. Konštrukcia objektívu využíva 9 elementov v 8 skupinách a dva ED (Extra-Low Dispersion) členy. Vďaka tomu účinne potláča nielen axiálne chromatickú aberáciu, ale aj chromatickú aberáciu zväčšenia.

Objektívy pre modelový rad Panasonic LUMIX S ponúkajú úchvatný bokeh a LUMIX S 85 mm F1.8 poskytuje plynulé prechody rozostrenia od roviny ostrosti smerom do krajov a tiež hladký, okrúhly bokeh bez vinetácie pri fotografovaní bodových zdrojov svetla. Novinka ponúka tiež silný výkon pri zázname videa vďaka špeciálnemu mechanizmu, ktorý potláča zmenu uhla záberu pri zmene zaostrenia (tzv. Focus breathing); táto chyba býva zásadným problémom väčšiny výmenných objektívov primárne navrhnutých pre fotografovanie.

Vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti približne 355 g prekvapí LUMIX S 85 mm F1.8 svojou mobilitou. Robustná konštrukcia odolná proti prachu a striekajúcej vode* vydrží aj tvrdšie klimatické podmienky (až do -10 °C). Priemer filtra je 67 mm a clona zložená z 9 lamiel má kruhový tvar.

Séria Lumix S objektívov s vysokou svetelnosťou a pevným ohniskom
Lumix S 85mm/F1.8 je jedným zo série štyroch objektívov série Lumix S (24mm, 35mm, 50mm a 85mm), ktoré dosahujú vysokú svetelnosť F1.8. Ďalším mimoriadne praktickým spoločným znakom týchto objektívov je rovnaký dizajn, rovnaké rozmery a rovnaký priemer filtra 67mm. Vďaka tomu sa dajú vzájomne zamieňať na zostavenom rigu či gimbale a jednoducho tak získate zábery s rôznmi ohniskovými vzdialenosťami.

Odolný dizajn
Lumix S 85mm/F1,8 je utesnený proti prachu, nečistotám a nepriaznivému počasiu. Je tak ideálnou voľbou pre drsné podmienky a hodí sa do každého počasia. Konštrukcia objektívu je odolná voči striekajúcej vode a prachu a zaručuje bezproblémové fungovanie aj pri teplotách -10°C.

Odolnosť voči vode a prachu nezaručuje, že nemôže dôjsť k poškodeniu objektívu pri priamom kontakte s vodou a prachom.

Perfektný záznam videa
Objektív Lumix S 85 mm F1,8 je predurčený na tvorbu videa. Nielen že dokáže plynulo meniť clonu, takže v obraze neuvidíte žiadne skokové zmeny v expozícii, ale vyniká aj tichým chodom pre nerušený audio záznam zo snímanej scény a má potlačený tzv. focus breathing.

Vlastnosti:
bajonet objektívu: L-mount
ohnisková vzdialenosť: 85 mm
rozsah clony: F1,8 – F22
priemer filtra: 67 mm
rozsah pracovných teplôt: -10°C  – +40°C
najväčší priemer objektívu: 73,6 mm
dĺžka: 82 mm