Barion Pixel

Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH. Power O.I.S. + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Akcia Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH. Power O.I.S. je utesnený profesionálny základný transfokátor (zoomový objektív) z rady G X s vysokou konštantnou svetelnosťou f/2.8, ktorý je vybavený optickou stabilizáciou Power O.I.S. a prvotriednou optikou.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€859    
Značka Panasonic
Kategória pre Panasonic
Záruka 3 roky
 

Vysoký univerzálny výkon:
Panasonic Lumix G X Vario 12-35mm f/2.8 II ASPH. Power O.I.S. je profesionálny objektív s transfokáciou z rady Lumix G X, ktorý je vďaka rozsahu 12-35mm (24-70mm po prepočte na kinofilm/Full Frame) a vysokej svetelnosti f/2.8 v celom rozsahu ohniskových vzdialeností univerzálne použiteľný pre široké spektrum fotografických aplikácii. Objektív je navyše voči prachu, striekajúcej vode a mrazu vybavený výborne utesnenou konštrukciou a tak sa hodí nielen na fotografovanie v interiéri, ale aj pre fotografovanie v exteriéroch za akéhokoľvek počasia. Hodí sa tak každému vášnivému fotografovi pre amatérske aj profesionálne použitie pri fotografovaní krajinárskej, reportážnej, street aj portrétnej či dokumentárnej fotografie.

Špičková optická sústava objektívu:
Optická sústava objektívu pozostáva zo 14 optických prvkov zoradených do 9 optických skupín. Optická sústava obsahuje 4 ASPH asférické šošovky, 1 UED šošovku a 1 UHR šošovku. Asférické šošovky (ASPH) účinne korigujú sférické chyby a optické skreslenie objektívu. Okrem toho tiež prispievajú k celkovému zmenšeniu veľkosti aj hmotnosti objektívu. Šošovka z UHR skla (Ultra-High Refractive index) zlepšuje optický výkon a zabezpečuje konštantnú optickú kvalitu od stredu až ku okrajom fotografie. Šošovka z UED skla (Ultra Extra-low Dispersion) koriguje chromatickú chybu a zlepšuje prenos kontrastu, jasu a ostrosti a to od okraja po okraj.

Antireflexné vrstvy Nano Surface Coating:
Pre čo najčistejší obraz sú šošovky objektívu pokryté špičkovou ultratenkou antireflexnou vrstvou Nano Surface Coating vyvinutou spoločnosťou Panasonic pre elimináciu nepríjemných odrazov a odleskov v celom svetelnom spektre. Výsledkom je kryštálovo čisté zábery aj pri fotografovaní v protisvetle so zdrojom svetla v zábere.

Optická stabilizácia obrazu Power O.I.S.:
Technológia optickej stabilizácie obrazu Power O.I.S. (Power Optical Image Stabilisation) je vstavaná priamo do optickej sústavy objektívu. Stabilizácia obrazu je realizovaná pomocou pohyblivej šošovky, ktorá presne kompenzuje otrasy pôsobiace na sústavu fotoaparát-objektív. Kompenzácia týchto otrasov má priamy vplav na výslednú ostrosť fotografií. Optická stabilizácia Power O.I.S. tak umožňuje fotografom pracovať s až o 4 expozičné stupne dlhšími expozičnými časmi ako pri fotografovaní bez nej.

Podpora videa:
Objektív je navrhnutý s ohľadom na použitie pri natáčaní videozáberov s fotoaparátmi Panasonic Lumix. Objektív dokáže plynulo meniť clonu, aby nedochádzalo k náhlym skokovým zmenám expozície v zábere a pýši sa aj úplne bezhlučným motorčekom automatického zaostrovania pre lepšie zaznamenávanie zvuku scény. Vynikajúci výkon automatického zaostrovania navyše umožňuje nahrávať skvelé videozábery s rozlíšením 4K kde presné zaostrovanie hrá zásadnú úlohu.

Odolnosť a utesnenosť:
Objektív patrí do profesionálnej rady Lumix G X, čomu zodpovedá aj odolnosť jeho konštrukcie voči striekajúcej vode, prachu a mrazu až do -10° C. Vďaka takto vysokej odolnosti môžete s objektívom absolvovať exteriérové fotenie aj v naozaj náročnom prostredí, alebo v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Technické parametre:
• Bajonet objektívu: Micro 4/3
• Ohnisková vzdialenosť: 12-35mm (24-70mm po prepočte na kinofilm/Full Frame)
• Zorný uhol: 84°-34°
• Maximálna clona: f/2.8
• Minimálna clona: f/22
• Optická konštrukcia: 14 členov / 9 skupín
• Počet lamiel clony: 7 tvarovaných lamiel
• Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,25m
• Maximálne zväčšenie objektívu: 0,17x (34x po prepočte na kinofilm/Full Frame)
• Priemer filtrového závitu: 58mm
• Rozmery (priemer x dĺžka): 67,6 x 73,8 mm
• Hmotnosť: 305g