Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 6
 

Panasonic Leica DG Summilux 15mm f/1.7 Aspherical + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

5 hodnotení
 

Špičkový vysokosvetelný objektív LEICA DG SUMMILUX 15mm pre systém Micro4 / 3 umožňuje fotografom zachytiť každodenné situácie s využitím malej hĺbky ostrosti s príjemným bokehom. Je vhodný pre všetky príležitosti, od portrétu cez krajinársku fotografiu až po street photo.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€529
   
Značka Panasonic
Kategória pre Panasonic
Záruka 2 roky
 

 

LEICA DG SUMMILUX 15mm / F1.7 ASPH.

Snímky zachytávajú momentálnu udalosť alebo výraz tváre. Ľudia si robia momentky, keď objavia zaujímavé scény každodenného života, pôsobivú krajinu a jedinečné udalosti. Cieľom vývoja pre LEICA DG SUMMILUX 15mm/F1.7 bolo vytvoriť vysokovýkonný, kompaktný objektív, ktorý je dostatočne malý na to, aby ho bolo možné nosiť stále so sebou, a poskytuje najvyššiu možnú kvalitu obrazu.

Rozvojové zámery
Kompaktný a ľahký objektív s veľkou clonou F1,7
Pre tento objektív bolo cieľom vývoja vytvoriť širokouhlý objektív, ktorý spĺňa všetky tri dôležité podmienky pre momentky a krajinársku fotografiu, a to veľkú clonu, vysoký výkon a kompaktné rozmery. Aby spoločnosť Panasonic uspokojila potreby tých, ktorí chodia po meste s fotoaparátom v ruke a fotografujú okamžite, nastavila špecifikáciu clony na F1,7, aby bolo možné získať vysokokvalitné snímky pomocou kompaktného a ľahkého objektívu. Ohnisková vzdialenosť bola nastavená na 30 mm, aby sa zabezpečil pološirokouhlý uhol, ktorý je vhodný pre momentky. Táto špecifikácia poskytuje širší uhol záberu ako druhý štandardný 35 mm objektív v ekvivalente 35 mm fotoaparátu a tiež jemnejší perspektívny efekt ako 28 mm objektív. Je tiež kompaktný a pohodlne sa drží. Tubus objektívu je vybavený prepínačom AF/MF a clonovým krúžkom, ktoré umožňujú rýchle ovládanie. Kvalitné kovové puzdro svedčí o kvalite Leica. Tento objektív je optimálne navrhnutý pre pouličnú fotografiu. 
Development intentions
 
 
Cieľ výkonu vykresľovania obrazu a technológie začlenené na dosiahnutie cieľa vývoja
 
Systém objektívov s vnútorným zaostrovaním s 9 prvkami v 7 skupinách
Panasonic dosiahol pozoruhodne kompaktnú veľkosť a nízku hmotnosť 115 g aj napriek veľkej clone F1,7 využitím krátkej vzdialenosti zadnej príruby bezzrkadlového fotoaparátu a použitím systému vnútorného zaostrovania s 3 skupinami šošoviek. Optický systém s 9 prvkami navyše obsahuje 3 asférické šošovky na korekciu sférickej aberácie a zakrivenia povrchu obrazu, čím zaisťuje vysoké vykreslenie obrazu aj na okrajoch rámu. Pozoruhodnou vlastnosťou tohto objektívu je, že nedochádza k žiadnemu zníženiu výkonu v celom rozsahu snímania, od nekonečna po najkratšiu vzdialenosť snímania, a to aj napriek jeho veľkej clone a kompaktným rozmerom.
 
Nano Surface Coating a dodávaný kovový kryt proti podsvieteniu
V spojení s viacvrstvovou povrchovou úpravou Nano Surface Coating a dodávanou kovovou clonou objektív potláča duchov a záblesky, ktoré vznikajú v dôsledku podsvietenia, zlepšuje reprodukciu tónov a dosahuje ostré a čisté vykreslenie. Okrem toho 7-lamelová clona s kruhovou apertúrou a vysokorýchlostné, vysoko presné kontrastné automatické zaostrovanie so schopnosťou pohonu 240 fps poskytujú vynikajúci výkon.
F1.7, 10 sec, ISO 800  /  TakehitoMiyatake
 
 
typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 14mm
svetelnosť F/2.5
priemer filtra 46mm
obrazový stabilizátor Nie
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 6 prvkov v 5 skupinách
zaostrovanie Autofocus, Manuálne
min. zaost. vzdialenosť 0,18m
slnečná clona -
odolnosť voči prachu a vlhkosti -
rozmery 55,5 x 20.5 mm
hmotnosť 55 g
Kompatibilita pre MFT Olymp/Panasonic
Hmotnosť balenia 0,250 kg