Barion Pixel

Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2,8 PRO + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 

Dokonalý profesionální optický výkon
Tento  Micro Four Thirds teleobjektív, prináša absolútne najvyššiu obrazovú kvalitu, akú je fotoaparát schopný ponúknuť. Mimoriadne kompaktní a ľahký M.ZUIKO DIGITAL 40-150mm 1:2.8 PRO ponúka na objektív tejto profi triedy ohromujúcu mobilitu. Tento výkonný objektív tiež ponúka rýchli autofokus, minimálnu zaostrovaciu vzdialenosť 50 cm pri všetkých ohniskových vzdialenostiach a ďalšie nevyhnutné profi funkcie pre fotografovanie svadieb, divokej prírody a športu.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€1 349    
Značka Olympus
Kategória pre Olympus
Záruka 2 roky
 
Špičkový profesionálny objektív Olympus M.Zuiko Digital ED 40-150mm f/2.8 PRO je v poradí iba druhým predstaviteľom úplne novej profesionálnej rady objektívov M.Zuiko Digital PRO. Objektív sa ihneď po internom otestovaní firmou Olympus stal jej novým etalónovým produktom, podľa ktorého posudzuje obrazovú kvalitu ostatných objektívov zo svojej produkcie. Tento vysoko kvalitný profesionálny teleobjektív s vysokou konštantnou svetelnosťou v celom rozsahu ohniskových vzdialeností sa v kombinácii s fotoaparátmi Olympus ON-D/PEN ponúka v režime automatického zaostrovania spoľahlivé, mimoriadne rýchle a presné zaostrenie. O takto rýchle zaostrovanie sa stará ultrazvukový motor automatického zaostrovania SWD (Supersonic Wave Drive). Objektív je robustnej, utesnenej konštrukcie a spolu s utesnenými telami fotoaparátov Olympus OM-D tvoria mrazuvzdornú a pred vodou a prachom dokonale utesnenú zostavu.

Ohnisková vzdialenosť teleobjektívu je v rozsahu 80-300mm (ekvivalent u 35mm fotoaparátu) čo predstavuje 3,75x zoom. Objektív je vhodný na reportáže, ale nájde si svoje miesto aj v brašniach profesionálnych fotografov športu a zvierat v divokej prírode. Optická sústava objektívu pozostáva zo 16tich šošoviek zoradených do 10tich skupín. Pre korigovanie rozptylu svetla, skreslenia, zamedzenie chromatickej aberácie a celkovú vyššiu ostrosť fotografií obsahuje optická sústava dve asféricky tvarované šošovky z klasického a jednu asféricky tvarovanú šošovku z nízko rozptylového ED skla. Okrem toho optická sústava obsahuje jednu šošovku s vysokou odrazivosťou, tri šošovky z nízko rozptylového ED skla a jednu šošovku zo Super ED skla. Optická sústava objektívu je schopná zaostrovať už od 70cm (od roviny snímača) a poskytuje zväčšenie 0,21x (Micro 4/3), alebo 0,42x (ekvivalent u 35mm fotoaparátu). Objektív je vybavený 9-lamelovou kruhovou tvarovanou clonou, ktorá v celom rozsahu ohniskových vzdialeností poskytuje možnosť nastaviť si clonu v rozsahu od f/2.8 po f/22. Objektív je vybavený antireflexnou úpravou šošoviek ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), ktorá pomáha eliminovať reflexy a vplyv parazitného svetla.

Predný člen objektívu sa pri zoomovaní a zaostrovaní neotáča, čo uľahčuje použitie prechodových a polarizačných filtrov. Najkratšia vzdialenosť zaostrenia 70cm umožňuje vyfotografovať atraktívne detailné fotografie menších objektov. Priemer filtrového závitu je 72mm. Telo objektívu je robustné a pevné, skonštruované tak aby odolalo vode, prachu, nárazom a mrazu do -10°C. Pri priemere 79,4mm, dĺžke 160mm a hmotnosti 880g sa jedná o jeden z najľahších a najkompaktnejších profesionálnych teleobjektívov v podobnom rozsahu na svete.

Výhody teleobjektívu Olympus M.ZD ED 40-150mm f/2.8 PRO:
- Profesionálny telezoom s dokonalou kvalitou obrazu
- Rýchly a presný ultrazukový motorček automatického zaostrovania SWD
- Špičková optická sústava s asferickými šošovkami, ED a Super ED členmi
- Antireflexná úprava šošoviek ZERO
- Špeciálne funkčné tlačidlo Fn
- V balení dodávaná posuvná slnečná clona a statívová nožička

40-150
  • Konštantná svetlosť 2,8
  • Úžasná presnosť 
  • Odolný proti prachu, vode a mrazu 
Plná mobilita v každej situácii 
Aj napriek tomu že  je M.ZUIKO DIGITAL ED 40–150mm 1:2.8 PRO zoomovým teleobjektívom s mimoriadnou svetlosťou, zaručuje jeho ľahká a kompaktná konštrukcia skvelú mobilitu. A kedže je, ako všetky objektívy OLYMPUS Pro, odolný proti mrazu, prachu a striekajúcej vode, môžete ho tiež vziať všade so sebou, kamkoľvek vás vaše cesty za skvelými fotografiami zanesú.
 
Svieže a ostré detaily vo vysokom rozlíšení 
Okrem zabudovaného vnútorného zoomového systému a posuvného mechanizmu je objektýv M.ZUIKO DIGITAL ED 40–150mm 1:2.8 PRO vybavený Super ED a HD šošovkami, ktoré zaručujú najvyššiu dostupnú obrazovú kvalitu. Budete ohromený príjemným kruhovým bokehem, spolupracujúcim s s dokonalou kresbou a ostrými detailmi od stredu až do samotných okrajov záberu.
 
Mimoriadne rýchle výsledky
M.ZUIKO DIGITAL ED 40–150mm 1:2.8 PRO sa pýši prvým Dual VCM (voice coil motor) AF na svete*: dva nezávisle ovládané lineárne motory zaručujú mimoriadne výkonný a neuveriteľne plynulý autofokus. Ponúka tiež konštantnú svetelnosť 2.8 a programovateľné tlačítko L-Fn, ktorému môžete priradiť najčastejšie používané nastavenie.
 
 Technické parametre teleobjektívu Olympus M.ZD ED 40-150mm f/2.8 PRO:
Ohnisková vzdialenosť: 40-150mm, 80-300mm po prepočte na 35mm film
Maximálna clona (F/): 2.8
Minimálna clona (F/): 22
Uhol záberu: 30-8,2°
Maximálne zväčšenie: 0,21x (MFT) / 0,42x (35mm formát)
Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť: 0.7 m
Počet lamiel clony: 9
Počet prvkov/skupín: 16/10
Priemer závitu pre filter: 72mm
Rozmery priemer/dĺžka: 79,4 / 160mm
Hmotnosť 880g