Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 11
 

Olympus M.Zuiko Digital ED 25mm f/1,2 PRO + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Špičkový vysokosvetelný objektív vyniká špičkovou ostrosťou a rozlíšením. Vďaka svetelnosti f1,2 umožňuje nádherné rozostrenie pozadia, a súčasne nekompromisnú kresbu v mieste zaostrenia. Fotografovanie v náročných podmeinkach pri nedostatku svetla ešte nikdy nebolo také jednoduché.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€1 229
   
Značka Olympus
Kategória pre Olympus
Záruka 2 roky
 

najkrajší bokeh a vynikajúce rozlíšenie

Krásny  bokeh od maximálnej clony F1,2
Nádherný rozmazaný bokeh, ktorý spája obraz zo zaostrených častí s rozostrenými časťami a poskytuje hladký dojem na rozostrené pozadie, čím poskytuje väčšiu hĺbku obrazu.
 
 
Krásny rozmazaný bokeh, ktorý umožňuje mimoriadne presný nástroj na meranie aberácie
Vďaka mimoriadne presnému nástroju na meranie aberácie vyvinutému s použitím vysoko presných meracích technológií používaných pri vývoji pokročilých mikroskopov. Tento merací prístroj sa v etapách výskumu používal na meranie charakteristík historicky uznávaných šošoviek, ktoré sa stali základom pre novo vyvinuté šošovky. Vo vývojových fázach bol tento nástroj použitý na vytvorenie konštrukcie šošovky, ktorá optimalizuje úroveň aberácií, pričom prakticky eliminuje všetky nežiaduce aberácie.
 

Dizajn, ktorý zámerne vedie svetelné lúče prechádzajúce po vonkajších okrajoch objektívu tak, aby vytvorili obraz v popredí, pričom postupne nakláňa objektív, keď sa sférická aberácia pohybuje smerom k vonkajšiemu okraju. Zámerné ponechanie sférických aberácií má za následok krásny rozmazaný bokeh.

Vysoké rozlíšenie z bohatého používania špeciálnych šošoviek
Objektív sa skladá z 19 prvkov v 14 skupinách s bohatým využitím špeciálnych šošoviek, ako sú 1 šošovka Super ED a 2 šošovky ED. Šošovky pomáhajú potláčať rozostrené farebné krvácanie (axiálna chromatická aberácia) bežné u veľkopriemerových šošoviek. Efekt rušenia farieb E-HR šošovky a HR cementovaných šošoviek tiež účinne koriguje farebné krvácanie (zväčšenie chromatickej aberácie) na okraji obrazovky. Asférická šošovka je umiestnená blízko otvoru a používa sa viacero HR šošoviek, aby sa dosiahlo dôkladné potlačenie komatickej aberácie bežnej pre šošovky s veľkým priemerom. Táto pokročilá optická konštrukcia má za následok vynikajúci optický výkon, ktorý poskytuje nádherný rozmazaný bokeh a presné zobrazenie bodov aj pri nastavení najširšej clony.

Vynikajúca schopnosť snímania zblízka
Najbližšia zaostrovacia vzdialenosť: 30 cm
Tento objektív má vynikajúce možnosti snímania zblízka s najbližšou zaostrovacou vzdialenosťou 30 cm a zväčšením snímania 0,11x (ekvivalent 35 mm: 0,22x). Môžete sa priblížiť k objektom, aby ste zvýraznili bokeh pozadia.
 
Z Coating Nano pre čistú kvalitu obrazu
Používa sa technológia poťahovania, ktorá pokrýva povrch šošovky vrstvou častíc s veľkosťou nanometrov, ktoré majú v strede vzduch, výsledkom čoho je poťah s podobným indexom lomu ako vzduch a zníženým odrazom povrchu. Závoje a odlesky sú výrazne znížené pre ostrý a jasný obraz.
 
1. Vzduch / 2. Nanočastice / 3. Dopadajúce svetlo / 4. Odrazené svetlo / 5. Šošovka / 6.Naparovacia fólia
 
Mechanizmus MSC umožňuje rýchle a tiché AF
Napriek tomu, že ide o objektív s veľkým priemerom F1,2, ľahká zaostrovacia jednotka je možná vďaka mechanizmu MSC (Movie & Still Compatible). Ako hlavný hnací systém mechanizmu MSC sa používa skrutkový hnací mechanizmus a ako hnací motor sa používa krokový motor.
1. Zaostrovacia šošovka
1.Krokový motor 2.Skrutkový pohon 3.Hriadeľ
 
Vysoko presné automatické zaostrovanie vo všetkých zaostrovacích bodoch
On-chip Phase Detection AF používané na OM-D E-M1 Mark II nemá žiadne obmedzenia svetelného toku, vďaka čomu je možné celokrížové automatické zaostrovanie, aj keď je nasadený objektív s veľkým priemerom F1,2. To poskytuje pokrytie pre všetky zaostrovacie body k okrajom obrazu pre vysoko presné zaostrovanie.
DSLR (AF s fázovou detekciou) Súčasné zrkadlovky sú obmedzené na svetelné toky F2,8. Pretože nie je k dispozícii žiadny snímač na zaostrovanie pri svetelných tokoch F1,2, presnosť automatického zaostrenia nie je zaručená, keď je nasadený objektív so svetelnosťou F2,8.
 
OM-D E-M1 Mark II (AF s detekciou fázy na čipe)
On-chip Phase Detection AF nemá žiadne obmedzenia svetelného toku, vďaka čomu je možné vysoko presné zaostrovanie s celokrížovým AF, aj keď je nasadený objektív s veľkým priemerom F1,2.
 
AF s prioritou oka demonštruje svoju silu pri snímaní portrétov
Pri použití v spojení s funkciou Eye Priority AF na OM-D E-M1 Mark II je možné zachytiť portréty, ktoré sú ostro zaostrené na oči objektu.
 
Spoľahlivá konštrukcia odolná voči prachu, striekajúcej vode a mrazu
Hermetické utesnenie celej šošovky má za následok vysoko spoľahlivý výkon odolný voči prachu, striekajúcej vode a mrazu. Môžete sa cítiť pohodlne pri fotografovaní kdekoľvek a nemusíte sa báť prachu, dažďa alebo nepriaznivého počasia.

 

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 25mm
svetelnosť f 1.2
priemer filtra 62 mm
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 19 / 14
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 30 cm
slnečná clona áno - LH-66b
rozmery 7 x 8,7 cm
hmotnosť 410 g
Kompatibilita pre MFT (Olympus, Panasonic)