Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 

Olympus M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 PRO II + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

M.Zuiko Digital ED 12-40mm f/2.8 PRO II od OM SYSTEM ponúka vynikajúci optický výkon a výsledky s vysokým rozlíšením a poskytuje výnimočnú kvalitu obrazu, nech ste kdekoľvek.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€879
   
Značka Olympus
Kategória pre Olympus
Záruka 2 roky
 

 

Vysoké rozlíšenie
 
Vynikajúci dizajn šošovky poskytuje vynikajúci zobrazovací výkon. Tento vysokovýkonný objektív maximalizuje vysokú kvalitu obrazu tela fotoaparátu pomocou funkcie High Res Shot.
 

 

Dizajn objektívu so 14 prvkami v 9 skupinách (2 ED šošovky, 1 EDA šošovka, 2 HR šošovky atď.) umožňuje kompaktný tvar a vynikajúci výkon. Štyri asférické šošovky vrátane šošovky DSA sú efektívne umiestnené tak, aby kompenzovali aberácie, ktoré sa vyskytujú pri približovaní, a poskytujú vysoké rozlíšenie v celom rozsahu priblíženia, od stredu po okraje obrázkov.

 

Konfigurácia objektívu 14 prvkov v 9 skupinách

Ⅰ: EDA šošovka
Ⅱ: Objektív DS
Ⅲ: Objektív HD
Ⅳ: HR šošovka
Ⅴ: ED šošovka
Ⅵ: Asférická šošovka


 

Najnovšie výrobné technológie potláčajú povrchový rozptyl na asférických šošovkách, čo vedie k jasnému a ostrému zobrazovaciemu výkonu.

 

NULOVÝ náter

Povlak ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) sa nanáša na povrch šošovky, aby dôkladne eliminoval závoje a záblesky, ktoré sa predtým ťažko redukovali kvôli ich vysokej priehľadnosti. Optimalizované umiestnenie povlaku zlepšuje odolnosť proti podsvieteniu. Výsledkom je, že ZERO Coating zlepšuje kvalitu obrazu aj v náročných podmienkach, ako sú scény s protisvetlom.
 

 

 
Prachotesný, odolný voči striekajúcej vode a mrazuvzdorný
 
Tento model spĺňa testy odolnosti proti striekajúcej vode IPX3 a vyššie, ktoré ďaleko presahujú konvenčné hodnotenie IPX1, ako aj testy odolnosti voči prachu. Funguje aj v prostredí s nízkou teplotou až do -10 °C. Spárovanie tohto objektívu s prachotesným, striekajúcim a mrazuvzdorným telom fotoaparátu umožňuje s istotou pokračovať v fotografovaní v drsných podmienkach, ako je dážď a sneh – a dokonca aj v prašnom prostredí.
 
 

 

 
Fluórový povlak

Na väčšine prednej šošovky je použitá hladká fluórová vrstva odolná voči poškriabaniu a nečistotám. Aj keď sa predná šošovka zašpiní dažďom, snehom alebo prachom, dá sa rýchlo vyčistiť ofukovačom alebo handričkou.
 
               

 

Výkon makra

Tento model sa vyznačuje najbližšou zaostrovacou vzdialenosťou 20 cm od zobrazovacieho povrchu v celom rozsahu zoomu. Na konci teleobjektívu je možné snímanie zblízka až do maximálneho zväčšenia obrazu 0,6x[1]. Pracovná vzdialenosť: Približne 9,4 cm (širokouhlý koniec) a približne 6,6 cm (teleobjektív). Schopnosť priblížiť sa k hlavným objektom pri širokouhlom nastavení, širokouhlé makro snímanie s prehnaným zmyslom perspektívy je možné pre skutočne všestranný objektív.

                   

Kompatibilné s Focus Stacking

Podporuje tiež Focus Stacking, ktorý automaticky kombinuje viacero záberov s rôznym zaostrením. Po spárovaní s kompatibilným fotoaparátom môžete zachytiť zložené zábery, ktoré sú hlboko zaostrené od popredia až po pozadie.

 

Rýchle a vysoko presné automatické zaostrovanie
 
Mechanizmus MSC (Movie and Still Compatible) je najnovšia technológia optického dizajnu na dosiahnutie vysokorýchlostného a tichého zaostrovania s nízkou hmotnosťou a minimálnym počtom šošoviek. Prevody, ktoré spôsobujú prevádzkové zvuky, sú odstránené a na priamy pohon zaostrovacej šošovky je použitá submikrónová presná kovová os (hriadeľ) a rýchlo sa pohybujúci mechanizmus pohonu lineárneho motora.
Kompaktná a ľahká zaostrovacia jednotka pozostávajúca z dvoch cementovaných šošoviek je poháňaná mechanizmom MSC pre rýchle a tiché automatické zaostrovanie. Používateľom umožňuje pohodlne snímať statické snímky aj filmy.
Pokrok v technológiách ovládania umožnil sekvenčné snímanie rýchlosťou 50 fps. Vďaka pokročilej technológii ovládania fotoaparátu je tento objektív schopný aj sekvenčného snímania rýchlosťou 50 fps.
 

 

 
Spojkový mechanizmus manuálneho zaostrovania

Tento model je vybavený mechanizmom Manual Focus Clutch, ktorý umožňuje okamžité prepnutie na manuálne zaostrovanie potiahnutím zaostrovacieho krúžku smerom k sebe.
To je vhodné na rýchlu aktiváciu uzávierky pre momentky atď. 
 
 

 

Tlačidlo L-Fn (funkcia objektívu)

Tubus objektívu je vybavený tlačidlom, ktorým je možné priradiť rôzne funkcie.
Dá sa použiť na pozastavenie automatického zaostrovania a na priradenie funkcií z vlastných nastavení fotoaparátu.
Užite si priraďovanie funkcií, ktoré zodpovedajú vášmu štýlu snímania

 

 

Zvýšená odolnosť konštrukcie: true
Značka: OM SYTEM
Bajonet objektívu: Mikro 4/3
Poistenie PL: 40
Stabilizácia obrazu v objektíve: Nie
Ohnisková vzdialenosť (mm): 12-40
Typ objektívu:
Minimálna ohnisková vzdialenosť: 12
Minimálna clona (f/):
Min. vzdialenosť ostrenia (cm): 20
Ekvivalent ohniska pre 35mm:
Slnečná clona v balení: Ano
Priemer filtra (mm): 62 mm
Hmostnosť objektívu: 382
Kompatibilný s Full-frame: Nie