Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 13
 

Olympus M.Zuiko Digital 12-40mm f/2,8 ED PRO + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

19 hodnotení
 

Objektív s veľkým priemerom a zoomom F2,8 s prachotesnou, striekajúcou a mrazuvzdornou konštrukciou. Má optický výkon, ktorý prevyšuje objektívy série Four Thirds High Grade. Objektív je vybavený vylepšenými funkciami, ako je mechanizmus spojky manuálneho zaostrovania a schopnosť priblížiť sa k objektom až na vzdialenosť 20 cm od snímača pri všetkých ohniskových vzdialenostiach pre makrosnímanie.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€719
   
Značka Olympus
Kategória pre Olympus
Záruka 2 roky
 

Vysoká kvalita obrazu

Tento model využíva optickú konštrukciu so 14 členmi v 9 skupinách (1 šošovka EDA, 2 asférické šošovky, 1 šošovka DSA, 2 šošovky ED, 1 šošovka HD, 2 šošovky HR) so 4 asférickými šošovkami vrátane šošovky DSA efektívne umiestnené na dosiahnutie kompaktnej, ľahkej konštrukcie a vynikajúceho zobrazovacieho výkonu typického pre objektívy M.Zuiko PRO. Účinná kompenzácia aberácií, ku ktorým dochádza pri zoomovaní, má za následok vysoké rozlíšenie od stredu k okrajom obrazu v celom rozsahu zoomu, od širokouhlých 24mm (35mm ekv.), až po základné teleohnisko ekvivalentné 80mm. Tento výkonný objektív plne využíva vysoké rozlíšenie fotoaparátu pri zapnutej funkcii High Res Shot.
 
 
Čistejšie a ostrejšie zábery
 
Najnovšie výrobné technológie potláčajú povrchový rozptyl svetla na asférických šošovkách. To výrazne znižuje odlesky v porovnaní s konvenčnými produktmi a vedie k jasnejšiemu zobrazeniu. Optimálne nanesenie povrchových vrstiev, vrátane povlaku ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical), zlepšuje kvalitu záberov pri fotení v protisvetle.
 
F/22, 5 seconds, ISO 100 on a tripod, at 21mm - and a ProMaster Variable ND filter.

 

 
Fotografovanie detailov s maximálnym zväčšením obrazu 0.6
 
Najkratšia zaostrovacia vzdialenosť objektívu je 20cm v celom rozsahu zoomu. Na širokouhlom konci si užívatelia môžu užiť makro fotografovanie s využitím perspektívy a dlhom ohnisku potom maximálne zväčšenie obrazu 0,6x, ktoré konkuruje polo-makro objektívom. Objektív je schopný rôznych štýlov makro snímania a podporuje funkciu Focus Stacking, ktorá je užitočná pri zväčšení hĺbky ostrosti pri fotení drobných subjektov.
 
I shot this just inches away - came out great!  f/8, ISO 100 handheld, 40mm

 

 
MSC mechanizmus pre rýchle a tiché zaostrovanie
 
Kompaktná, ľahká zaostrovacia jednotka pozostávajúca z dvoch zlepených šošoviek je poháňaná lineárnym motorom poháňajúcim mechanizmus MSC (Movie and Still Compatible), ktorého výsledkom je vysokorýchlostné a tiché AF. Tento dizajn uľahčuje zhotovovanie statických snímok i videí. Objektív je v spojení s fotoaparátom OM SYSTEM OM-1 schopný sekvenčného snímania rýchlosťou približne 50 sn./s.
 
 
 
 
 
Pohodlné ovládanie a rýchle prepínanie
 
Pritiahnutím zaostrovacieho krúžku smerom k sebe okamžite prepnete na manuálne ostrenie pomocou mechanizmu Manual Focus Clutch a pomocou tlačidla L-Fn (funkčné tlačidlo na objektíve) môžete vybrané funkcie ovládať jedným prstom. Tieto funkcie umožňujú používateľom rýchlo meniť nastavenia podľa potreby, aby mohli bez meškania pokračovať vo fotografovaní.
 
 
 
Prachotesný / odolný voči striekajúcej vode / mrazuvzdorný

Prachotesnosť, odolnosť proti striekajúcej vode a mrazuvzdornosti sa dosahuje hermetickým utesnením. To zabraňuje vniknutiu vody a prachu cez vodeodolný, vzduch prepúšťajúci materiál.
 
 

 

 
 
 
ZERO Coating dôkladne eliminuje odlesky a závoje
 
Na povrch šošovky je nanesená vysoko priepustná ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) vrstva , aby sa eliminovali javy, ktorým bolo predtým ťažké zabrániť, ako sú dodlesky a závoje. ZERO Coating sa môže pochváliť čistou kvalitou obrazu aj v náročných podmienkach, ako je napríklad protisvetlo.
 
 
 
ohnisková vzdialenosť 12 - 40 mm
svetelnosť f/2.8
priemer filtra 62 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 14/9
zaostrovanie áno
min. zaost. vzdialenosť 20 cm
slnečná clona áno
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 69.9 x 84 mm
hmotnosť 382 g
Kompatibilita MFT Olymp/Panas.