Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 15
 

Tamron SP 35mm F/1.4 Di USD Nikon + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Vymyslené s eleganciou a vypracované k dokonalosti. Dychberúca ostrosť – zamatový, jemný bokeh – výkon bez kompromisov. Vyvrcholenie našej neúnavnej posadnutosti poskytovať najvyššiu kvalitu obrazu.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€749
   
Značka Tamron
Webová stránka značky tamron.sk
Kategória pre Nikon
Záruka 5 rokov
 

VÍZIA, VÁŠEŇ, POTENCIÁL

 

 

Spojiť všetko v jednom zábere

Tento objektív úplne odomkne pôžitok z fotografovania
"Chceme poskytnúť dokonalý obraz ľuďom, ktorí milujú fotografiu." To je náš obsedantný cieľ pre všetky šošovky Tamron. Tento cieľ tvorí základ našej koncepcie pre SP 35mm F/1.4 Di USD (model F045). Vďaka výnimočnej kvalite obrazu tohto objektívu s rýchlym pevným ohniskom si zaslúži byť objektívom, ktorý predstavuje míľnik 40. výročia série SP (Superior Performance). Nekompromisné rozlíšenie pri široko otvorenej clone sa spája so zamatovým rozostrením rozostrenia bokeh, ktoré jemne splýva s mimoriadne ostrou oblasťou zaostrenia. Závoje a odlesky sú potlačené do maximálnej miery pomocou novo vyvinutého náteru BBAR-G2 (Broad-Band Anti-Reflection Generation 2). Náš nový a exkluzívny mechanizmus Dynamic Rolling-cam navyše umožňuje ťažkej zaostrovacej jednotke F/1,4 pohybovať sa s neuveriteľnou presnosťou pri vysokej rýchlosti a poskytovať najlepší výkon AF v každej situácii snímania. Model F045 je skutočne destiláciou všetkých optických technológií a výrobného know-how, ktoré Tamron vyvinul.

 

Optický výkon, ktorý definuje najlepší objektív Tamron, aký bol kedy vyrobený

Ultra vysokú kvalitu, kde je každý tvar zachytený s dokonalou vernosťou. Starostlivo odstránené všetky optické aberácie, ktoré by mohli znížiť kvalitu obrazu. Predovšetkým osové chromatické aberácie, ktoré trápia objektívy s rýchlou clonou, a sagitálne záblesky kómy, ktoré znižujú kvalitu periférneho obrazu. To sa dosiahne rozmiestnením 14 prvkov v 10 skupinách, čo je husté usporiadanie pre šošovku s pevnou ohniskovou vzdialenosťou. Optická konštrukcia zahŕňa veľkorysé usporiadanie špeciálnych skiel, štyri LD (Low Dispersion) šošovky a tri GM (Glass Molded Aspherical) šošovky.

 

Využite skúsenosti Tamronu pri vytváraní nádherného bokehu

Model F045 vytvára skutočne nádherné rozostrenie rozostrenia bokeh pred aj za rovinou zaostrenia, čo je charakteristika zdieľaná s legendárnym makroobjektívom Tamron 90 mm F/2,8. Hlavným rozdielom je vysoká svetelnosť F/1,4. Za normálnych okolností sa pri otvorení clony objektívu objaví jemná osová chromatická aberácia ako farebný pruh. Preto sú vytvorené protiopatrenie na dôkladné prekonanie týchto nedostatkov a vytvorenie bokehu, ktorý krásne splynie bez vnášania aberantných farieb pred alebo za ohniskovú rovinu.

 

Novo vyvinutá povrchová úprava BBAR-G2 poskytuje úžasnú čistotu a kontrast

Tamron je už dlho inovátorom technológií povrchovej úpravy, ktoré zabraňujú vzniku závojov a odleskov. Druhá generácia náteru BBAR-G2 je prelomový pokrok, ktorý poskytuje výrazne lepší výkon v porovnaní s pôvodným náterom BBAR (Broad-Band Anti-Reflection). Vrstva koriguje duchov a záblesky v bezprecedentnej miere a vykresľuje jemné detaily objektu so skutočnou čistotou a úžasným kontrastom aj pri protisvetle.

 

Výnimočne spoľahlivé, rýchle a presné AF, ktoré uvoľňuje kreativitu v každej situácii

Pohon AF je vybavený vlastným motorom USD (Ultrasonic Silent Drive) spoločnosti Tamron. Okrem toho úplne nový mechanizmus Dynamic Rolling-cam spoločnosti Tamron ovláda ťažkú zaostrovaciu jednotku s veľkou clonou F/1,4 vysokou rýchlosťou a presnosťou. Tento prelom zaisťuje stabilný výkon automatického zaostrovania a zlepšuje spoľahlivosť aj v drsných podmienkach profesionálneho snímania vrátane extrémnych vysokých a nízkych teplôt. Tento výnimočný objektív je tiež vybavený systémom nepretržitého manuálneho zaostrovania, takže fotografi môžu okamžite vykonať jemné úpravy bodu zaostrenia, dokonca aj v režime AF.

 

Vízia Tamronu pre vývoj ultimátneho objektívu

Vďaka našim cteným zákazníkom, ktorí sú milovníci fotografie, oslavuje Tamron 40. výročie od uvedenia prvých piatich objektívov série SP. Tamron už dlho sleduje vývoj „ultimátneho objektívu“ na základe presvedčenia, že „Chceme poskytnúť dokonalý obraz ľuďom, ktorí milujú fotografie“, čo je naše krédo pre všetky objektívy Tamron. Jednou z našich odpovedí na splnenie tejto ambície je séria šošoviek SP, ktorá vyvažuje pokročilý optický výkon s ergonomickými, manévrovateľnými telami. Bez ohľadu na to, ako dobre funguje objektív, je zbytočný, ak ho nemáte po ruke, keď chcete fotografovať. Veríme, že objektív nemôže byť niečím, čo fotograf váha vziať so sebou.

Na druhej strane, ak by sme povedali, že neexistuje žiadna lákadlo na dosiahnutie maximálneho výkonu objektívu bez ohľadu na hranice veľkosti tela, klamali by sme. Chceli sme vedieť, aký druh objektívu by vznikol, keby sme technológie Tamronu zamerali čisto na výkon objektívu v snahe o kvalitu obrazu. Toto je ďalšia odpoveď na otázku, čo tvorí „posledný objektív“. Toto je druh objektívu, ktorý sme chceli vytvoriť pri príležitosti 40. výročia série SP. Rozhodli sme sa pre 35 mm F/1,4. Na trhu nabitom vynikajúcou ponukou šošoviek od rôznych spoločností prijal Tamron ambicióznu výzvu vyrobiť svoj najväčší objektív.

Pracovníci optického dizajnu spoločnosti Tamron dostali od plánovania produktu jedinú inštrukciu: zamerajte sa na absolútny maximálny výkon šošoviek. Ich odpoveďou bola šošovka, ktorá dôkladne eliminuje optické aberácie, aby bol každý bodový zdroj svetla zobrazený verne. To je sen každého optického dizajnéra. S novým mechanizmom vyvinutým špeciálne pre Model F045, reprodukciou kvalít bokeh, ktorými je Tamron známy, a vývojom nových technológií povrchovej úpravy sa všetky technické kompetencie Tamronu zlúčili do konečnej podoby najkvalitnejšieho objektívu v histórii Tamronu. Toto je pýcha a radosť Tamronu. Pozývame vás zažiť jej predstavenie na vlastnej koži.

 

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 35 mm
svetelnosť F/1.4
priemer filtra 72 mm
počet lamiel clony 9 ( kruh )
konštrukcia-prvky / skupiny 14 / 10
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 30 cm
slnečná clona áno
rozmery 104.8 x 80.9 mm
hmotnosť 815 g
Kompatibilita Nikon