Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 13
 

Nikon Nikkor Z MC 50 mm f/2.8 Macro + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Zamerajte sa na nový svet.
50 mm je prirodzená ohnisková vzdialenosť. Podobne ako v našom zornom poli, v mnohých situáciách je to správne. Objektív NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 prináša ten správny pocit do vzrušujúceho sveta makra. Snímajte už zo vzdialenosti 0,16 m a zachyťte tie najmenšie detaily pri zväčšení 1x v životnej veľkosti, ideálny pre spontánne momentky, fotografovanie jedla alebo objavovanie malých detailov každodenného života. Alebo ho použite ako každodenný objektív na vylepšenie oddelenia popredia a pozadia a selektívne zaostrenie. Kompaktný, ľahký a odolný voči poveternostným vplyvom, je pravdepodobné, že sa stane jedným z vašich najcennejších a najuniverzálnejších objektívov.
 
Weekly Nikon news flash #637 - Nikon Rumors
Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€589
   
Značka Nikon
Webová stránka značky nikon.sk
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Mimoriadne makro

 

 

 
 
Zblízka a osobne
 
Priblížte sa už na 0,16 m, aby ste zvýraznili tie najmenšie detaily. Z tejto vzdialenosti sa otvárajú vzrušujúce nové možnosti – pohľady vypĺňajúce rám, ktoré odhaľujú skryté textúry, tvary a detaily, a to všetko v prirodzene pôsobiacej 50 mm perspektíve.
 
 
 
Optimálna optika
 
Systém automatického zaostrovania NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 je optimalizovaný na krátke vzdialenosti – rýchly, presný a prakticky tichý s potlačeným lovením a dýchaním. Manuálne úpravy sú hodvábne hladké a presné. Prepnite prepínač obmedzovača zaostrenia a získajte ešte väčšiu rýchlosť a presnosť na menšom rozsahu.
 
 
 
 
Veľký ako život
 
Kľúčom k prenosu vášho diváka do menších svetov je 1x zväčšenie v životnej veľkosti. Tento pomer reprodukcie 1:1 vytvára efekt jedinečný pre makro objektívy. Použite ho na upútanie pozornosti, dodanie dramatickosti alebo presnú reprodukciu malých predmetov a dokumentov.
 
 
 
 
Krása bokehu
 
Objektív NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8, široko otvorený pri f/2,8, vytvára krásne jemné rozostrenie pozadia alebo bokeh. Vytvárajte obrázky s dramatickým selektívnym zaostrením, oddelením pozadia a popredia na pritiahnutie pozornosti diváka.
 
 
 
 
Viac ako makro
 
NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 je tiež vynikajúcim každodenným a portrétnym objektívom. Kombinácia malej hĺbky ostrosti a 1x zväčšenia v životnej veľkosti vytvára jedinečný, takmer trojrozmerný efekt na vašich fotografiách a videách. A jeho kompaktný a odolný dizajn z neho robí viacúčelového pracanta.
 
 
 
 
Mini na maximum
 
Jedinečný dizajn predného zaostrovania spoločnosti Nikon minimalizuje veľkosť a hmotnosť objektívu NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8. Je to nádherný kompaktný a pohodlný základ, ktorý budete chcieť nechať na fotoaparáte.
 
 
 
 
Pripravený na skutočný svet
 
Priblížiť sa k vášmu objektu niekedy znamená náhodne sa s ním dostať do kontaktu. Keď k tomu dôjde, nepriľnavá fluórová vrstva NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 zabraňuje odtlačkom prstov, šmuhám a nečistotám na prednej strane. Je tiež utesnený proti prachu, špine a vlhkosti, takže si ho môžete s istotou vziať kamkoľvek.
 
 
 
 
Držiak, ktorý robí rozdiel
 
Nikon používa najväčšiu objímku objektívu zo všetkých plnoformátových bezzrkadlových systémov. Môže sa to zdať ako malý rozdiel, ale jeho vplyv je obrovský. Viac zachytenia svetla. Ostrejšie detaily. Lepšie farby. Menšie skreslenie. Ľahšie šošovky.
 

 

Nezastavujte sa
 
Sladkou bodkou tradičných šošoviek sú často dve minúty pred úplným otvorením. Nie objektívy NIKKOR Z. Sú rovnako ostré, dokorán, ako aj zastavené.
 
 
 
Ostrosť od okraja po okraj
 
Objektívy NIKKOR Z sú rovnako ostré na okrajoch ako aj v strede. Vinetácia a pokles svetla pozorovaný u tradičných šošoviek prakticky neexistujú.
 
 
Minimálne skreslenie
 
Objektívy NIKKOR Z prekonali mnohé tradičné nedokonalosti. Objektív NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 využíva asférické prvky aj prvky zo skla s mimoriadne nízkym rozptylom na prakticky elimináciu chromatickej aberácie, ktorá sa zvyčajne vyskytuje pri snímaní makrosnímok.
 
 
 
 
 
 Jednoduché čistenie
 
Jedinečný náter odpudzujúci prach, nečistoty a vlhkosť.
 
 
 
 
Rýchlejší a presnejší výkon
 
Skráťte rozsah automatického zaostrovania na blízke vzdialenosti.
 
 
 
 
Predné zaostrenie = kompaktné
 
Kompaktný a robustný dizajn vďaka systému predného zaostrovania.
 
 
 

Digitalizujte svoje spomienky
 
Pripojte voliteľnú sadu adaptéra na digitalizáciu filmu ES-2 k objektívu NIKKOR Z MC 50 mm f/2,8 a premeňte svoj plnoformátový fotoaparát série Z na digitalizátor filmov s vysokým rozlíšením. Oživte 35 mm filmové negatívy alebo diapozitívy ako úžasné digitálne obrázky.
 
Asférická šošovka
 

Šošovka so zakriveným nesférickým povrchom. Používa sa na zníženie aberácií a umožnenie kompaktnejšej veľkosti objektívu. Asférické šošovky minimalizujú kómu a iné typy aberácií šošovky, a to aj pri použití s ​​najširšou clonou. Sú obzvlášť užitočné pri korekcii skreslenia u širokouhlých objektívov a pomáhajú prispieť k ľahšiemu a kompaktnejšiemu dizajnu znížením počtu potrebných štandardných (sférických) prvkov. Asférické prvky šošovky korigujú tieto skreslenia plynulou zmenou indexu lomu od stredu šošovky.

 

Technológia krokového motora
 
Objektívy NIKKOR Z využívajú krokový motor na rýchle, presné, plynulé a tiché automatické zaostrovanie s menším kolísaním. Vďaka tomuto tichému systému pohonu sú objektívy ideálne na použitie pri natáčaní videa.
 
 
ED sklo (Extra Low Dispersion)
 

Optické sklo vyvinuté spoločnosťou Nikon, ktoré sa používa s normálnym optickým sklom v teleobjektívoch na dosiahnutie optimálnej korekcie chromatických aberácií.

 

Elektromagnetický membránový mechanizmus
 

Mechanizmus elektromagnetickej clony v tubuse objektívu poskytuje vysoko presné ovládanie elektronickej clony alebo lamely clony pri použití automatickej expozície počas sériového snímania.

 

Fluórový povlak
 
Fotografi potrebujú výstroj, ktorá odolá poveternostným vplyvom. Fluórová vrstva Nikon účinne odpudzuje prach, kvapôčky vody, mastnotu alebo nečistoty a zaisťuje jednoduché odstránenie, aj keď sa prilepia na povrch objektívu. Fluórová vrstva Nikon znáša vysokú frekvenciu stierania povrchu šošoviek a jej antireflexný efekt tiež prispieva k zachyteniu čistých snímok.
 
 
Parametre:
 
Formát Full frame
Typ Pevný
Použitie štandardný
Bajonet Nikon Z
Ekvivalentná ohnisková vzdialenosť k 35mm 50
zorný uhol (horizontálny, vertikálny, diagonálny) 47°
Konštrukcia objektívu (členy/skupiny) 10 a 7
Počet lamiel clony 9
Najkratšia vzdialenosť zaostrenia (m) 0.16
Maximálne zväčšenie (x)
Informácie o vzdialenosti
Stabilizátor obrazu nie
Autofokus áno
Pohon AF áno
Priemer filtra 46
Slnečná clona objektívu HN-41
Púzdro CL-C1
Maximálny priemer x dĺžka (mm) 74,5 × 66
Hmotnosť (g) 260