Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Nikon Nikkor Z MC 105mm f/2.8 VR S + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Všade naokolo sú malé neviditeľné svety – textúry, tvary, farby...mikro detaily. Musíme sa len pozrieť bližšie. Fotoaparát NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S nás tam zavedie, a to s pozoruhodnou čistotou. Prvý objektív NIKKOR Z s pomerom reprodukcie 1:1 vypĺňa rámček ostrosťou od okraja po okraj a ohromujúcou kvalitou obrazu, ktorá sa stala charakteristickým znakom prémiových objektívov radu S. Či už fotografujete svadobné detaily, šperky, jedlo, kvety, produkty, prírodu, divokú zver alebo dokonca portréty, vaša vízia sa posunie do výnimočnosti.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€939
   
Značka Nikon
Webová stránka značky nikon.sk
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

odhaľte skryté svety

 
 
 
 
 
Kvalita, ktorú môžete vidieť. Doslova.
 
NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S nesie označenie S-Line, vyhradené pre prémiové objektívy NIKKOR Z s najpokročilejšou optikou, nádherným bokehom, vynikajúcim rozlíšením a vysokým kontrastom.
 

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S, flowers, micro, macro

 

Choďte 1:1 so svetom.

Skutočný maximálny pomer reprodukcie 1:1 znamená, že objekty sa na objektíve NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S objavia v životnej veľkosti. Odvážne zachyťte detaily neviditeľné voľným okom pomocou tohto makroobjektívu. Navyše 105 mm stredná ohnisková vzdialenosť teleobjektívu vám umožní zachytiť tieto detaily z bezpečnej vzdialenosti – ideálne pre hmyz a iné voľne žijúce zvieratá.

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S, flower, micro, macro

 

Technicky vzatý, úžasný.

Skúmanie nových svetov prináša určité riziká. Pri makrosnímaní to bežne znamená farebné lemovanie na okrajoch objektov s vysokým kontrastom. Inovatívny optický dizajn objektívu NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S, poháňaný novým systémom viacerých zaostrení, prakticky eliminuje chromatické aberácie pre čistejšie a ostrejšie snímky bez farebných lemov.

NIKKOR Z MC 105mm lens, micro, macro

 

Žiť na okraji.

Keď vypĺňate rám jemnými detailmi, ostrosť sa počíta aj na okrajoch. Objektív NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S kompenzuje zakrivenie poľa, čím zaisťuje čistotu a ostrosť v celom zábere. Je ideálny na reprodukciu tlačených umeleckých diel, dokumentov, nápisov a ďalších.

NIKKOR Z MC 105mm lens, micro, macro, sharpness

 

Dva objektívy v jednom.

NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S slúži aj ako vynikajúci portrétny objektív. Jeho 105 mm stredná ohnisková vzdialenosť teleobjektívu je ideálnym miestom pre portrétne práce. Jeho maximálna clona f/2,8 vám umožní oddeliť objekt od jemne rozmazaného pozadia. A jeho 5-osová stabilizácia obrazu pri použití s kompatibilným fotoaparátom série Z je ideálna na okamžité snímanie z ruky.

 

Priblížte sa.

Dostaňte sa až na 0,29 m (0,96 ft) od objektu s plným výkonom AF. Inovatívny nový systém viacnásobného zaostrovania poháňaný ultra tichým krokovým motorom (STM) plynulo zaostruje od blízkej vzdialenosti až po nekonečno s vynikajúcou presnosťou a tichou prevádzkou.

 

Citlivý na detail.

Objektív NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S je vyladený pre zaostrovanie na krátku vzdialenosť. Nový algoritmus automatického zaostrovania počíta s minútovými zmenami vzdialenosti, ktoré menia efektívnu clonu, čím sa maximalizuje rozlišovacia schopnosť optiky S-Line.

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S lens, pencils, macro, micro

 

Zamerajte sa pevne.

Pri práci na blízku vzdialenosť prepnite obmedzovač, aby ste zabránili vyhľadávaniu zaostrenia obmedzením rozsahu automatického zaostrovania od 0,3 m do 0,5 m. Vypnite ho a vychutnajte si plný rozsah zaostrovania objektívu NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S od priblíženia až po nekonečno.

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S lens, flower, macro, micro

 

Krásny bokeh.

NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S nie je len o technickej stránke; je zameraná aj na estetiku a štýl. Široko otvorený pri f/2,8 vytvára krásne umelecké rozostrenie pozadia alebo efekt bokeh – jemný, mäkký a okrúhly bez rozoznateľných hrán a bez „cibuľových krúžkov“ alebo špirál.

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S lens, flower, macro, micro

 

Dramatické vzplanutie.

Neustupujte pred dramatickými situáciami v protisvetle. Dve inovatívne antireflexné vrstvy Nikon, Nano Crystal Coat a ARNEO Coat, udržujú snímky ostré a jasné minimalizovaním efektov závojov a odleskov.

NIKKOR Z MC 105mm lens, micro, macro

 

Naskladajte si zábery.

Použite NIKKOR Z MC 105 mm f/2,8 VR S na fotoaparáte série Z s režimom posunu zaostrenia a vytvorte hyperdetailné snímky, ktoré by nebolo možné dosiahnuť len s optikou. (Vyžaduje softvér tretej strany na stohovanie obrázkov.)

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S lens, guitar, macro, micro, focus stacking

 

Nadherný pohľad.

Ohnisková vzdialenosť 105 mm vytvára charakteristický vzhľad, ktorý je ideálny na komponovanie portrétov. Upútajte pozornosť na svoj objekt s ohromujúcou kompresiou popredia/pozadia so vzhľadom 105 mm.

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S, portrait

 

5-osová VR.

4,5 kroku stabilizácie obrazu pri použití s kompatibilným fotoaparátom série Z na snímanie z ruky

NIKKOR Z MC 105mm f/2.8 VR S lens, Nikon, mirrorless camera

 

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 105 mm
svetelnosť f/2.8
priemer filtra 62 mm
obrazový stabilizátor áno
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 16 / 11
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 29 cm
slnečná clona áno
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 85 x 140 mm
hmotnosť 630 g
Kompatibilita Nikon Z