Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 9
 

Nikon Nikkor Z 14-24 mm f/2,8 S + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Detailné krajiny. Fascinujúce nočné panorámy. Pozoruhodná architektúra. Vďaka pokročilým optickým prvkom a rozsiahlemu utesneniu voči poveternostným vplyvom je tento svetelný plnoformátový objektív pre systém mirrorless s ohniskovou vzdialenosťou 14 – 24 mm skutočným profesionálom. Jeho vynikajúca kresba a kompaktná konštrukcia ho odlišujú od všetkých ostatných ultraširokouhlých objektívov so zoomom na trhu.
Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€2 049
   
Značka Nikon
Webová stránka značky nikon.sk
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Kráľ priestoru

 

Snímajte zoširoka

Tento neuveriteľne ľahký objektív so zoomom 14 – 24 mm je všestranným kreatívnym nástrojom. Široký bajonet Nikon Z a konštantná svetelnosť f/2,8 prinášajú vzrušujúci výkon, ktorý konkuruje aj objektívom s pevnou ohniskovou vzdialenosťou Zaostrovanie je rýchle, plynulé a tiché a parametre snímania môžete ovládať priamo z objektívu.

 
 
 
Dynamický charakter miesta
 

Rozsiahle panorámy. Interiérové scény. Od magických ultraširokých kompozícií až po širokouhlé snímky priestoru, ktoré zachycujú skutočný charakter daného miesta. Dosiahnite výnimočnú ostrosť, detaily a farby – či už snímate fotografie alebo filmy.

 
 
Nádherne reprodukované nočné scény
 

Bodové zdroje svetla, ako sú hviezdy alebo svetlá v panoráme mesta, už nevyžadujú časovo náročné úpravy. Vynikajúci optický výkon a rozlíšenie zaisťujú vernú reprodukciu jemných detailov okolo svetelných zdrojov v celom zábere.

 

Vynikajúci optický výkon
 

Čistota je výnimočná v celom zábere. Pokles jasu v okrajových častiach snímky je účinne regulovaný, aj keď snímate s plne otvorenou clonou. Antireflexné vrstvy Nano Crystal Coat a ARNEO Coat od spoločnosti Nikon významne potláčajú reflexy a závoj, dokonca aj pri snímaní objektov v protisvetle.

 
 
Plynulý, tichý, rýchly
 
Či už scéna vyžaduje statickú snímku alebo videosekvenciu, máte k dispozícii precíznu a plynulú kontrolu nad zábermi. Prstence zoomu a zaostrovania kladú prirodzenú mieru odporu. Automatické zaostrovanie je plynulé a tiché a pri priblížení prakticky nedochádza k zmene uhla záberu alebo posunu zaostrenia.
 

 
 
Odolný a spoľahlivý
 
Tento mirrorless objektív je neúnavným pracovným nástrojom a je pripravený aj na tie najnáročnejšie miesta. Rozsiahle utesnenie okolo všetkých pohyblivých častí objektívu ho spoľahlivo chránia proti prachu a vlhkosti. Bajonet z hliníkovej zliatiny znižuje hmotnosť a zvyšuje životnosť.
 
Brett Day The Phoblographer Nikon Z 14-24mm f2.8 S
 

 
Mimoriadne kompaktný
 
NIKKOR Z 14 – 24 mm f/2,8 S je najkratší plnoformátový ultraširokouhlý objektív so zoomom so svetelnosťou f/2,8 na svete.¹ S hmotnosťou iba 650 g vám umožní ľahko pokryť širší záber. 
Pripravený na použitie filtrov
 
Kompaktná konštrukcia umožňuje použitie skrutkovacích filtrov s priemerom 112 mm spolu s priloženou špecializovanou clonou objektívu. Zadný slot na filter umožňuje použitie gélových farebných filtrov.
 


Stvorený na výdrž

Fluórová vrstva od spoločnosti Nikon odpudzuje vodu, prach a nečistoty bez negatívneho vplyvu na kvalitu snímok. Umožňuje tiež ľahšie čistenie predného prvku objektívu.
 
 
 
 

Typ

Bajonet Nikon Z

Formát

FX/35 mm

Ohnisková vzdialenosť

14 – 24 mm

Svetelnosť objektívu

f/2,8

Najvyššie clonové číslo

f/22

Konštrukcia objektívu

16 prvkov v 11 skupinách (vrátane 4 optických prvkov zo skla ED, 3 asférických prvkov, prvkov s antireflexnými vrstvami Nano Crystal Coat a ARNEO a predného optického prvku s fluórovou vrstvou)

Obrazový uhol

Formát FX: 114° až 84°, formát DX: 90° až 61°

Stupnica ohniskových vzdialeností

Stupnica v milimetroch (14, 15, 16, 18, 20, 24)

Zaostrovací systém

Vnútorné zaostrovanie

Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť

0,28 m od obrazovej roviny pri všetkých ohniskových vzdialenostiach

Maximálny reprodukčný pomer

0,13× (pri ohniskovej vzdialenosti 24 mm)

Počet lamiel clony

9 (okrúhly otvor clony)

Rozsah clony

f/2,8 až 22

Povrchová úprava

Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat, fluórová vrstva, antireflexná vrstva ARNEO

Priemer × dĺžka (od bajonetu objektívu)

Maximálny priemer približne 88,5 mm × 124,5 mm (vzdialenosť od príruby bajonetu objektívu po koniec objektívu)

Hmotnosť

Približne 650 g

Automatické zaostrovanie

Áno

Vnútorné zaostrovanie

Áno

Zaostrovanie

Automatické, manuálne