Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 7
 

Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.8G + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

13 hodnotení
 

Objektív Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.8G predstavuje nový stredný teleobjektív s vysokou svetelnosťou. Nahradzuje už starší objektív Nikon AF Nikkor 85mm f/1.8D od ktorého sa líši inovovanou optickou sústavou a prítomnosťou AF motorčeka.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€469
   
Značka Nikon
Webová stránka značky nikon.sk
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Nikon AF-S Nikkor 85mm f/1.8G sa môže pochváliť kombináciou klasickej portrétnej ohniskovej vzdialenosti a vysokej svetelnosti (f/1,8), čo spolu s prepracovanou konštrukciou optického systému. Takto koncipovaný objektív spĺňa všetky technické požiadavky dnešných digitálnych jednookých zrkadloviek pre fotografovanie vysoko-kvalitných fotografií. Tento objektív ponúka svojim majiteľom cenovo dostupnú možnosť využitia bohatého dedičstva preslávenej 85mm optiky Nikkor spoločnosti Nikon, ktorá sa navyše generáciu od generácie zlepšuje. Je to ideálny objektív pre každého, kto miluje portrétnu fotografiu. Portrétny fotograf má skvelú možnosť využiť všetky výhody stredného vysoko-svetelného teleobjektívu Nikon a to ako v štúdiu, tak i pri maximálnom využití prirodzeného osvetlenia.

Klasický charakter
Klasická ohnisková vzdialenosť 85 mm umožňuje zhotoviť zábery zvýraznenej kompozície hlavy a ramien s extrémnymi detailmi. Vysoko-svetelný objektív ponúka maximálnu clonu f/1,8, ktorá zabezpečuje výbornú ostrosť zaostreného predmetu a krásne rozostrené pozadie (bokeh), takže fotografovaný objekt možno krásne oddeliť od pozadia. Vďaka prirodzeným vlastnostiam objektívu je aj obraz v hľadáčiku jasný čo umožňuje ľahšie komponovať fotografie a lepšie manuálne zaostrovať. Vysoká svetelnosť sa vynikajúco hodí aj na fotografovanie pri slabom osvetlení a súčasne pomáha vytvoriť pôsobivé ostré snímky pri fotografovaní v prirodzenom svetle.

Nový optický systém
Tento skvelý portrétny objektív navrhovaný pre digitálne zrkadlovky má úplne novú optickú sústavu, optimalizovanú pre požiadavky súčasných digitálnych jednookých zrkadloviek. Pozostáva z 9 optických členov v 9 skupinách a poskytuje snímky vynikajúcej kvality. Je tiež zaujímavou alternatívou pre všetkých, ktorí chcú nahrávať video. Diskrétne a mimoriadne presné automatické zaostrovanie zabezpečuje špeciálny ultrazvukový zaostrovací motor (SWM).

Ergonómia
Tento nový kompaktný 85mm objektív je odolný proti vlhkosti a vďaka hmotnosti iba 350 gramov je ľahší ako jeho predchodcovia (Nikon AF Nikkor 85mm f/1.8D). Je kompatibilný s jednookými zrkadlovkami Nikon formátu FX, pri použití so zrkadlovkami Nikon formátu DX ponúka ohniskovú vzdialenosť (ekvivalentnú) 127,5 mm a vďaka ultrazvukovému zaostrovaciemu motoru SWM je plne kompatibilný aj s jednookými zrkadlovkami nižšej cenovej triedy bez vstavaného motora automatického zaostrovania.

 
 
typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 85 mm
svetelnosť F / 1.8
priemer filtra 67 mm
obrazový stabilizátor Nie
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 9 / 9
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 80 cm
slnečná clona HB-62
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 8 × 7,3 cm
hmotnosť 350 g
Kompatibilita pre Nikon