Barion Pixel

Nikon 500mm f/5.6E PF ED VR AF-S NIKKOR + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Tip Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 2
 

Nikon 500mm f/5.6E PF ED VR AF-S NIKKOR je výkonný teleobjektív formátu FX s ohniskovou vzdialenosťou 500mm. Použitie Fresnelovej šošovky (PF) výrazne znížilo veľkosť a hmotnosť objektívu, vďaka čomu je fotografovanie superteleobjektívom z ruky jednoduchšie.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€3 639    
Značka Nikon
Webová stránka značky nikon.sk
Kategória pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Nikon AF-S Nikkor 500mm f5.6E PF ED VR

Nikon AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR
Tento objektív s maximálnym priemerom 106 mm a dĺžkou 237 mm bol výrazne zmenšený. Má hmotnosť približne 1 460 g (podobnú ako objektív AF-S NIKKOR 70 – 200 mm f/2,8E FL ED VR), pričom iné objektívy s ohniskovou vzdialenosťou 500 mm majú zvyčajne hmotnosť vyššiu ako 3 000 g. Objektív AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR je skonštruovaný so zvýšenou odolnosťou voči prachu a kvapkajúcej vode, čo spolu s fluórovou vrstvou na povrchu prednej šošovky poskytuje pri snímaní skvelú flexibilitu.


Predná šošovka PF
Použitie jednej šošovky PF a troch šošoviek zo skla ED umožňuje extrémne ostrú a detailnú kresbu, ktorá spĺňa vysoké nároky digitálnych fotoaparátov s extrémne vysokým rozlíšením. Materiály použité v novej šošovke PF, ktorú vyvinula spoločnosť Nikon, navyše účinne znižujú (difrakčný) závoj šošovky PF. Vďaka synergickému efektu technológií povrchových vrstiev spoločnosti Nikon, vrátane antireflexnej vrstvy Nano Crystal Coat, ktorá veľmi účinne koriguje reflexy a závoj, sa dosahujú mimoriadne čisté snímky.

Automatické zaostrovanie
Rýchlosť automatického zaostrovania bola zvýšená znížením hmotnosti šošoviek v zaostrovacej skupine. Objektív AF-S NIKKOR 500 mm f/5,6E PF ED VR je tiež vybavený mechanizmom stabilizácie obrazu, ktorý umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími o 4,0 expozičné stupne EV* než by bolo inak možné. Navyše je k dispozícii režim stabilizácie obrazu SPORT. Režim SPORT je vďaka stabilizácii

Šport. Divoká príroda. Príroda. Tento superteleobjektív s rýchlym zaostrovaním ponúka výbornú rovnováhu veľkosti a výkonu. Pocíťte slobodu, ktorú poskytuje ohnisková vzdialenosť 500 mm, kompaktné rozmery a vynikajúca obrazová kvalita.

Na zemi. Na mori. Vo vzduchu. Znížte svoju záťaž, ale nie svoj dosah pomocou tohto kompaktného superteleobjektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou 500 mm a svetelnosťou f/5,6.
Vďaka použitiu Fresnelovej šošovky (PF) bolo možné významne znížiť hmotnosť tohto objektívu s pevnou ohniskovou vzdialenosťou bez degradácie obrazovej kvality. Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť len 3 m rozširuje kreatívne možnosti. Bez ohľadu na to, či snímate makrosnímky zamrznutých kvetov alebo portréty športovcov. Ak potrebujete ešte väčšiu flexibilitu, môžete dosah zvýšiť pomocou voliteľného 1,4×, 1,7× alebo 2× telekonvertora Nikon.1

Letecké snímky etapy rallye. Dravce počas letu. Snímajte statické snímky a videosekvencie na odľahlých miestach alebo v náročných podmienkach bez starostí o svoj objektív.
Fresnelova šošovka (PF) pomohla dosiahnuť kompaktné rozmery objektívu a fluórová vrstva odpudzuje vodu, prach a nečistoty. Každá pohyblivá časť objektívu je utesnená proti čiastočkám prachu a kvapkám vody. Guľôčkové ložiská v prstenci statívovej objímky zaisťujú plynulú zmenu medzi vodorovným a zvislým snímaním.

Divé zvieratá pri západe slnka. Objekty pod ostrým pouličným osvetlením. Využívajte výhody ostrosti od okraja po okraj, minimálnej vinetácie a odleskov dokonca aj pri snímaní s plne otvorenou clonou alebo v protisvetle.
Tri prvky z ED skla zaručujú živé farby a vysoký kontrast. Antireflexná vrstva Nano Crystal Coat od spoločnosti Nikon zaručuje čisté snímky s minimálnym množstvom závoja a reflexov dokonca aj pri protisvetle. Odlesky na povrchu Fresnelovej šošovky sú efektívne minimalizované a špičkové rozlíšenie objektívu umožňuje vynikajúcu reprodukciu bodových zdrojov svetla. Dokonca aj v okrajových častiach záberu.

Udržte krok s dianím a svetlom. Optická stabilizácia obrazu od spoločnosti Nikon a režim stabilizácie obrazu SPORT vám umožňuje snímať bez obavy, že ostré snímky znehodnotí chvenie fotoaparátu.
Optická stabilizácia obrazu (VR) od spoločnosti Nikon navrhnutá na eliminovanie rozmazania snímok pohybom fotoaparátu vám umožňuje snímať s časmi uzávierky dlhšími až o štyri expozičné stupne v porovnaní so snímaním bez stabilizácie obrazu.2 Stabilizácia obrazu sa aktivuje v okamihu stlačenia tlačidla expozície na fotoaparáte do polovice a činnosť systému VR je nehlučná. Režim stabilizácie obrazu SPORT je praktický pri snímaní mimoriadne rýchlej akcie, alebo pri pohybe objektívu zároveň s objektom. Poskytuje stabilnejší obraz v hľadáčiku, dokonca aj pri sériovom snímaní, bez zníženia kvality obrazu.

Vysokorýchlostné automatické zaostrovanie
Tento objektív rýchlo a presne reaguje na pohyb objektu. Elektromagnetická clona poskytuje presnú expozíciu pri vysokých frekvenciách snímania.
Ultrazvukový zaostrovací motor (SWM) od spoločnosti Nikon umožňuje ultrarýchle a ultratiché automatické zaostrovanie. Pokročilé automatické zaostrovanie so sledovaním dokáže udržať krok s rýchlo sa pohybujúcimi objektmi – dokonca aj vtedy, keď sa pohybujú nepredvídateľne, nerovnomernou rýchlosťou, prípadne sa približujú k fotoaparátu veľmi rýchlo. Elektromagnetická clona zaručuje rýchle automatické riadenie expozície a maximálnu presnosť. Prepínač obmedzenia rozsahu zaostrovania s dvomi polohami (FULL a ?–5 m) ponúka dodatočnú kontrolu nad rýchlosťou zaostrenia objektu.

Plynulé ovládanie zaostrovania
Funkcie zaostrovania prevzaté z profesionálnych objektívov od spoločnosti Nikon ponúkajú vynikajúcu kontrolu. Voliče režimov zaostrovania A/M a M/A umožňujú prepnúť z automatického zaostrovania na manuálne jednoduchým otočením zaostrovacieho krúžku. Zaostrovací krúžok má vrúbkovaný povrch, ktorý umožňuje pevné uchopenie. A funkcia Memory Recall umožňuje uložiť zaostrenú vzdialenosť na opätovné použitie. Ideálne, keď chcete zaostriť na obľúbené lovné stanovište pozorovaného vtáka.

Technicke parametre:
Ohnisková vzdialenosť:500 mm
Svetelnosť objektívu: f/5,6
Najvyššie clonové číslo: f/32
Konštrukcia objektívu: 19 prvkov v 11 skupinách (vrátane 3 optických prvkov zo skla ED, 1 Fresnelovej šošovky, optických prvkov s antireflexnou vrstvou Nano Crystal Coat a predného optického prvku s fluórovou vrstvou)
Obrazový uhol: Digitálne jednooké zrkadlovky formátu FX od spoločnosti Nikon: 5°, digitálne jednooké zrkadlovky formátu DX od spoločnosti Nikon: 3° 10'
Najkratšia zaostriteľná vzdialenosť: 3,0 m od obrazovej roviny
Stabilizácia obrazu: Áno
Počet lamiel clony: 9 (okrúhly otvor clony)
Priemer filtrového závitu: 95mm
Hmotnosť:1 460 g


Dodávané príslušenstvo: 

95-milimetrový predný nasadzovací kryt objektívu LC-95, zadný kryt objektívu LF-4, bajonetová slnečná clona objektívu HB-84, puzdro na objektív CL-M5