Aj v roku 2021 máme najlepšie ceny + darčeky zadarmo. 

Carl Zeiss Otus 28mm f/1,4 ZF.2 Nikon

Neohodnotené
 
Nový produkt Zväčšiť
 

Ultimátny vysoko svetelný širokouhlý 28mm objektív určený predovšetkým pre profesionálne fotografovanie krajiniek, architektúry, indoor záberov a produktovej fotografie.

€4 409    
Značka Carl Zeiss
Kategória pre Nikon
 

Objektív je určený pre použitie na Full Frame aj APS-C digitálnych a klasických jednookých zrkadlovkách Nikon. Pri použití s Full Frame zrkadlovkami umožňuje objektív odfotografovať scénu s krásne širokouhlým 75° uhlom záberu, ktorý vám výborne poslúži nielen v uzavretých malých priestoroch, ale aj na úchvatné širokouhlé fotografie krajiny a architektúry. Pri nasadení na APS-C zrkadlovky vám poskytne objektív štandardný široký záber až 54° pri 42mm klasickej ohniskovej vzdialenosti po prepočte na kinofilm (1,5x crop faktor Nikon DX). Objektív má bajonetovú špeciálne tvarovanú (tzv. vykrajovanú) slnečnú clonu pre zabránenie vyniknutiu bočného svetla ktoré by mohlo zhoršiť výslednú obrazovú kvalitu.

Špičková optická konštrukcia objektívu pozostáva zo 16-tich šošoviek zoradených do 13-tich skupín. 8 šošoviek zo špeciálneho nízko-rozptylového skla koriguje prenos kontrastu a správanie sa v protisvetle. Dve šošovky s asféricky tvarovaným povrchom korigujú okrem chromatickej vady najmä skreslenie (deformáciu) obrazu. Optická sústava využíva najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev, ktoré výrazne pomáhajú obmedzovať vznik nežiaducich farebných odleskov a tzv. duchov.

Parametre:

Bajonet: Nikon FX / Nikon DX
Ohnisková vzdialenosť: 28mm / 42mm
Maximálna clona: f/1.4
Minimálna clona: f/16
Zorný uhol: 75° / 54°
Konštrukcia objektívu: 16 členov / 13 skupín
Počet lamiel clony: 9 tvarovaných lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,30m
Maximálne zväčšenie obrazu: 0,16x
Priemer filtrového závitu: 95mm
Rozmery (priemer x dĺžka): 108,9 x 135mm
Hmotnosť: 1390g