Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 12
 

Fujifilm XF 56mm f/1,2 R + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Špičkový, vysokosvetelný, portrétny objektív Fujinon XF 56mm f/1.2 R je určený pre APS-C formát X-Trans CMOS snímačov systémových fotoaparátov rady Finepix X. Objektív disponuje po prepočte na kinofilm 85mm ohniskovou vzdialenosťou a mimoriadnou svetelnosťou f/1.2. Vďaka čomu je ideálnym nástrojom pre portrétnych a štúdiových fotografov.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€789
   
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 2 roky
 

Fujinon XF56 mm f / 1,2R je typický portrétny objektív, ktorý sa vyznačuje obrovskou úrovňou „svetelnosti“ f / 1,2. Ohnisková vzdialenosť 56 mm v APS-C fotoaparátoch poskytuje rovnaký uhol pohľadu ako 85 mm v full frame fotoaparátoch. Veľké clonové číslo umožňuje efektné rozostrenie pozadia aj fotenie v naozaj náročných svetelných podmienkach.

 

 

Ohnisková vzdialenosť 56 mm

Ohnisková vzdialenosť 56 mm použitá v maticovom fotoaparáte APS-C poskytuje uhol záberu 28,5 stupňa, čo je rovnaký ako 85 mm ohnisková vzdialenosť používaná vo fotoaparátoch s maticou s plným rámom. Je to jedna z najpopulárnejších ohniskových vzdialeností používaných pri portrétnej fotografii, ktorá vám umožňuje získať správnu vzdialenosť medzi fotografom a modelom pri zachovaní veľmi atraktívnej perspektívy.

 

Vysoká optická kvalita

Konštrukcia objektívu je založená na 11 šošovkách umiestnených v 8 skupinách. Patrí medzi ne rad špeciálnych šošoviek: dve šošovky z ED skla s veľmi nízkym rozptylom, jedna obojstranná asférická, štyri vypuklé šošovky a jedna optická sklenená asférická šošovka. Na zlepšenie kvality obrazu a minimalizáciu odrazov bola použitá patentovaná povrchová úprava HT-EBC.
 

 

 

7-lamelová membrána

Zaoblená 7-lamelová clona umožňuje atraktívny bokeh efekt, ktorý je charakteristický pre takmer všetky XF objektívy.
 

 

Rýchle AF

Interný zaostrovací mechanizmus XF56mm f1.2 R v kombinácii s bezjadrovým jednosmerným motorom zaisťuje rýchle a presné zaostrovanie. Milovníci manuálneho zaostrovania ocenia široký, ľahko použiteľný zaostrovací prstenec na objektíve.

 

typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 56 mm
svetelnosť f / 1,2
priemer filtra 62 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 11 / 8
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 70 cm
slnečná clona áno
rozmery 7.32 x 6.97 cm
hmotnosť 405 g
Kompatibilita pre FujiFilm