Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 8
 

Fujifilm XF 14mm f/2,8 R + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Ultra širokouhlý objektív 14mm f2,8 kvalitnej konštrukcie schopný prekonať tendenciu skreslenia aj bez potreby softvérovej korekcie a zachytiť vysoké rozlíšenie aj v rohoch s minimálnym skreslením. Ideálny pre fotografovanie krajiny a architektúry.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€899
   
Značka Fujifilm
Kategória pre Fujifilm
Záruka 3 roky
 

Ultra širokouhlý objektív


Tento ultraširokouhlý objektív s extrémnym uhlom záberu, navrhnutý na zachytávanie záberov bohatých na perspektívu, je ideálnou voľbou. S minimalizovaným skreslením a vysokým rozlíšením od stredu po okraj obrazového rámu má tento objektív všestrannosť na zachytenie nielen pôsobivých fotografií krajiny a architektúry, ale aj úžasnej kvality obrazu pri fotografovaní v interiéri v stiesnených priestoroch. Pomocou stupnice zaostrovacej vzdialenosti a hĺbky ostrosti na zaostrovacom prstenci môžu fotografi vytvárať zaujímavé momentky, ktoré zdôrazňujú hĺbku ostrosti.
 
 
Veľmi široký pozorovací uhol
Ohnisková vzdialenosť 14 mm (ekvivalent 21 mm na 35 mm fotoaparáte) má uhol záberu 90,8 stupňa. Takéto široké zorné pole vám umožní zachytiť oveľa viac, vďaka čomu je ideálny na fotografovanie krajiny, úzkych priestorov alebo architektúry. Široký pozorovací uhol vám tiež umožňuje získať zaujímavú, nezvyčajnú perspektívu so zmenou mierky popredia.
 
Veľká maximálna clona
Použitie veľkej clony uľahčí fotografovanie v zlých svetelných podmienkach. V kombinácii so širokým pozorovacím uhlom je to ideálne riešenie pre astrofotografiu, akou je napríklad Mliečna dráha. Je tiež ideálny pre nočné fotografie mesta a všade tam, kde je množstvo svetla malé.
 
Montážny závit filtra
Konvexná zaostrovacia šošovka je umiestnená mierne vo vnútri šošovky, čo umožnilo umiestnenie filtrového závitu s priemerom 58 mm. To ocenia najmä ľudia venujúci sa krajinárskej fotografii, ktorí často používajú polarizačné alebo sivé filtre. Malý priemer znamená nižšie náklady na samotné filtre ako pri veľkých objektívoch.
Fujifilm XF 14mm F2.8 R sample photo. Machu picchu photography
 
 
 
typ objektívu pevné ohnisko
ohnisková vzdialenosť 14 mm
svetelnosť F/2.8
priemer filtra 58 mm
obrazový stabilizátor -
počet lamiel clony 7
konštrukcia-prvky / skupiny 10/7
zaostrovanie AF / MF
min. zaost. vzdialenosť 18 cm
slnečná clona áno
rozmery 65 x 58.4 mm
hmotnosť 235 g
Kompatibilita pre FujiFilm
Hmotnosť balenia 0,700 kg