Aj v roku 2021 máme najlepšie ceny + darčeky zadarmo. 

Canon EF 400mm f/5.6L USM

Neohodnotené
 
Nový produkt Zväčšiť
 

Tento vysokovýkonný objektív bol navrhnutý so zreteľom na prenosnosť a jednoduchosť obsluhy. Objektív EF 400mm f/5.6L USM je vybavený UD (ultra disperzívnym) prvkom a jedným super-UD prvkom, ktorý má podobné charakteristiky ako fluorit. Táto kombinácia zabezpečuje ostrosť celých záberov. Objektív má taktiež zabudovanú clonu a odnímateľnú súpravu uchytenia na statív.

Dostupnosť asi 7-8 dní
€1 274    
Značka Canon
Kategória pre Canon
 

Objektív EF 400mm f/5.6L USM sa vyznačuje kompaktnosťou a mimoriadne nízkou hmotnosťou na to, že sa jedná o taký výkonný superteleobjektív. Tajomstvom jeho nízkej hmotnosti (1250g) je jednoduchá optiská sústava zložená iba zo siedmych šošoviek zoradených do šiestich skupín a ľahká no veľmi odolná konštrukcia tubusu objektívu z ľahkých horčíkových zliatin.

Tento vysokovýkonný objektív bol navrhnutý so zreteľom na prenosnosť a jednoduchosť obsluhy. Jeho jednoduchá optická sústava je zložená zo 7mych šošoviek zoradených do 6tich skupín a je vybavená jedným UD (nízko rozptylovým) prvkom a jedným super-UD prvkom, ktorý má podobné charakteristiky ako fluorit. Táto kombinácia zabezpečuje ostrosť po celej ploche záberu od stredu až do rohov. Takto vybavený objektív je vysoko odolný voči chromatickej aberácii a optickým skresleniam. Nie práve najlepšia svetelnosť objektívu - f/5.6 umožňuje maximálne použitie telekonvertora Canon EF 1.4× III pri súčasnom zachovaní automatického zaostrovania (profesionálne zrkadlovky EOS-1). Objektív má taktiež zabudovanú clonu a odnímateľnú súpravu uchytenia na statív.

Ultrasonický mikromotor prstencového typu USM (ultrazvukový motor) využíva vibrácie ultrazvukových kmitov pre pohon mimoriadne rýchleho, spoľahlivého, presného a skoro úplne bezhlučného automatického zaostrovania. K rýchlosti automatického zaostrovania taktiež prispieva vysokorýchlostný procesor zaostrovania, pracujúci s optimalizovaným algoritmom automatického zaostrovania. K dispozícii je tiež funkcia tzv. „Full time manual“, ktorá zabezpečuje elektronický prechod z automatického zaostrovania na úplne manuálne zaostrovanie bez potreby vypínať automatické zaostrovanie na tele objektívu. Objektív disponuje po svojom obvode v prednej časti aj štyrmi praktickými tlačidlami zmrazenia zaostrenej vzdialenosti na dobu ich stlačenia. Tieto tlačidlá ocenia najmä fotografi používajúci techniku švenkovania so zapnutým kontinuálnym zaostrovaním, tým sa tieto tlačidlá hodia pre prípad kedy sa medzi nich a sledovaný objekt pri sledovaní pohybu objektu dostane predmet, ktorý by mohol pomýliť automatické kontinuálne zaostrovanie.

Patentovaná štruktúra povrchových antireflexných vrstiev SSC, navrhnutá spoločnosťou Canon pre digitálne fotoaparáty, prispieva k minimalizácii výskytu odleskov a farebného závoja, spôsobených odrazmi svetla vo vnútri objektívu pri fotení v protisvetle. Povrchová úprava SSC tak účinne eliminuje príčiny odleskov a zabraňuje tak ich vzniku, čím prispieva k dosiahnutiu ostrého a čistého obrazu. Okrem tejto funkcii, plnia vrstvy SSC aj úlohu vyváženia farieb a zlepšujú prenos kontrastu.

Modelová rada L predstavuje špičkové profesionálne objektívy spoločnosti Canon. Sú to tie najlepšie z precízne konštruovaných objektívov s bajonetom EF. Objektívy rady L kombinujú prvotriedny výkon s vynikajúcim ovládaním v robustnom prevedení so zvýšenou odolnosťou proti prachu a vlhkosti.

Parametre:

Zorný uhol (horizontálny; vertikálny; diagonálny): 5° 10´; 3° 30´; 6° 10´
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 7/6
Počet lamiel clony: 8
Minimálna clona: f/5.6
Maximálna clona: f/32
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 3,5 m
Maximálne zväčšenie: 0,12x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF12 II: 0,16-0,03x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF25 II: 0,21-0,07x
Pohon automatického zaostrovania: Ultrasonický motor prstencového typu USM
Priemer filtrov: 77mm
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 90mm x 256,5mm
Hmotnosť objektívu: 1250g
Dodávané príslušenstvo: Slnečná clona - vstavaná, Puzdro na objektív LH-D29
Kompatibilita zaručená s: Extender EF 1,4x II, Extender EF 1,4x III, Medzikrúžok EF12 II, Medzikrúžok EF25 II