Aj v roku 2021 máme najlepšie ceny + darčeky zadarmo. 

Canon EF 400mm f/4 DO IS II USM

Neohodnotené
 
Nový produkt Zväčšiť
 

Vysokovýkonný super telefotografický objektív využíva technológiu difrakčnej optiky pre kompaktnejší a ľahší dizajn.

€6 947,20    
Značka Canon
Kategória pre Canon
 

Prenosný a ľahký dizajn 

Objektív EF 400mm f/4 DO IS II USM je menší a ľahší ako 400 mm f/4 objektívy s bežným dizajnom, váži len 2 100 g. Umožňuje to inovatívna technológia difrakčnej optiky (DO) spoločnosti Canon – upravuje nežiaduce optické efekty, ktoré by inak boli výsledkom takejto drastickej redukcie veľkosti.

Zlepšená odolnosť voči reflexom a farebnej aberácií

Technológia DO tretej generácie, ktorú objektív EF 400mm f/4 DO IS II USM využíva, mu dodáva fantastický výkon, hlavne v rukách fotografov športu, divokej prírody a spravodajstva. Objektív je odolný voči reflexom a farebnej aberácií a prináša fantastickú ostrosť v rámci celého záberu.

Technológia stabilizátora obrazu

Snímajte s istotou pri až o štyri kroky pomalších rýchlostiach uzávierky ako umožňujú bežné objektívy. Stabilizátor obrazu (IS) objektívu EF 400mm f/4 DO IS II USM zabraňuje rozostreniu snímok pri otrasoch fotoaparátu. IS objektívu funguje v jednom z troch režimov: prvý je pre statické objekty, druhý pre panoramatické zábery a tretí pre nestálu akciu v rýchlom pohybe.

Široká clona na snímanie aj pri slabom svetle

Rýchla maximálna clona f/2,8 vpúšťa množstvo svetla, vďaka čomu môžete snímať aj v tmavých podmienkach bez použitia blesku. Hodí sa aj na vytváranie efektu plytkej hĺbky ostrosti na vyniknutie snímaného objektu na jemnom, rozostrenom pozadí.

Stála ostrosť

Intuitívne ovládače na tubuse objektívu EF 400mm f/4 DO IS II USM sú pre prsty počas snímania intuitívne. Použite široký prstenec manuálneho zaostrenia na jemnú úpravu bez toho, aby ste museli fotoaparát odtiahnuť od oka. Ovládače predvoľby a zastavenia zaostrenia umožňujú fotografovi sústrediť sa na konkrétny bod scény. 

Fantastický aj na snímanie videozáznamov

Technológia Power Focus umožňuje fotografom snímať video a vytvárať efekty zmeny zaostrenia, vďaka ktorým môžu hladko prechádzať medzi rôznymi časťami scén.

Stavaná na vysoký výkon

Keď sa podmienky zhoršia, s objektívom EF 400mm f/4 DO IS II USM môžete naďalej snímať s istotou. Konštrukcia objektívu je odolná voči poveternostným podmienkam a chráni ho pred prachom a vlhkosťou, kým fluórová povrchová vrstva proti škvrnám chráni predný prvok objektívu pred vodou a špinou.

Parametre:

Zorný uhol (horizontálny; vertikálny; diagonálny): 5° 10´; 3° 30´; 6° 10´
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 18/12
Počet lamiel clony: 9
Minimálna clona: f/4
Maximálna clona: f/32
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 3,3 m
Maximálne zväčšenie: 0,13x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF12 II: 0,17-0,03x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF25 II: 0,22-0,07x
Stabilizátor obrazu: 4 stopový
Pohon automatického zaostrovania: Ultrasonický motor prstencového typu USM
Priemer filtrov do Drop in držiaka: 52mm
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 128mm x 232,7mm
Hmotnosť objektívu: 2100g
Dodávané príslušenstvo: Slnečná clona ET-120 WII, Puzdro na objektív 400D
Kompatibilita zaručená s: Extender EF 1,4x II, Extender EF 1,4x III, Extender EF 2,0x II, Extender EF 2,0x III, Medzikrúžok EF12 II, Medzikrúžok EF25 II