Aj v roku 2021 máme najlepšie ceny + darčeky zadarmo. 

Canon EF 200mm f/2L IS USM

Neohodnotené
 
Nový produkt Zväčšiť
 

EF 200 mm f/2L IS USM je vysokovýkonný stredný teleskopický objektív pre profesionálov. 

€6 124    
Značka Canon
Kategória pre Canon
 

Konštrukcia série L

EF 200 mm f/2L IS USM obsahuje precízne optiky značky Canon spĺňajúce tie najvyššie štandardy. Séria L je vlajkovou loďou v rámci radu objektívov značky Canon, ktorý kombinuje mimoriadnu kvalitu obrázkov s vynikajúcou obsluhou. Tesnenia odolné voči prachu a vlhkosti ponúkajú výkonnú ochranu pred živlami, a to aj v ťažkých poveternostných podmienkach. 

Veľká clona f/2.0

Veľká maximálna clona f/2,0 poskytuje výnimočnú rýchlosť pri snímaní obrázkov v slabo osvetlených podmienkach bez potreby použitia blesku. Veľká clona poskytuje tiež výbornú kontrolu nad hĺbkou poľa pre pôsobivé fotografovanie portrétov.

Stabilizátor obrazu 4-Stop

Technológia kompenzácie stabilizátora obrazu 4-Stop značky Canon umožňuje až 4-krát pomalšie použitie rýchlosti uzávierky bez viditeľného zvýšenia rozmazania obrázku. Pri sledovaní pohybujúceho sa objektu funkcia Automatickej detekcie panorámovania automaticky vypne stabilizátor obrazu v horizontálnom alebo vertikálnom smere. Pri snímaní na statíve funkcia pre detekciu statívu automaticky zdokonalí funkčnosť stabilizátora obrazu.

Vrstva Super Spectra

Vrstvy Super Spectra pomáhajú zabezpečiť presné vyváženie farby, vysoký kontrast a pohlcovaním svetla, ktoré sa môže odrážať z prvkov interného objektívu alebo digitálnych EOS snímačov, potláčajú žiaru a tvorbu duchov.  

Fluoritové a UD prvky

Na dosiahnutie optimálneho vizuálneho výkonu a minimalizovanie farebných odchýlok objektív obsahuje fluoritové a UD prvky (prvky s veľmi malým rozptylom). Výsledkom je ostrá a vynikajúca kvalita obrázku s vysokým kontrastom v rámci celého snímku.  

Kruhová clona

Kruhová clona dodáva hladký a rovnomerný bokeh (prekrytie pozadia) - ideálne pre izolovanie objektov alebo pôsobivé fotografovanie portrétov.  

Kruhové USM pre automatické zaostrenie s manuálnym vyradením

Pre rýchle, presné a doslova tiché ovládanie s vynikajúcim nastavením polohy využíva systém kruhového USM pre automatické zaostrenie značky Canon ultrazvukové frekvenčné vibrácie. Kompletné manuálne zaostrenie umožňuje fotografom prostredníctvom veľkého kruhu (pri automatickom zaostrovaní sa kruh netočí) okamžité ladenie snímku. Súčasťou je aj predvolené zaostrenie, nachádzajúce sa na zariadení EF 300 mm f/2,8L IS USM, ktoré pre prípad potreby okamžitého obnovenia umožňuje výber a uloženie určitej pozície zaostrenia.  

Parametre:

Zorný uhol (horizontálny; vertikálny; diagonálny): 10°; 7°; 12°
Konštrukcia optickej sústavy (členy/skupiny): 17/12
Počet lamiel clony: 8
Minimálna clona: f/2.0
Maximálna clona: f/32
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 1,9 m
Maximálne zväčšenie: 0,12x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF12 II: 0,19-0,06x
Zväčšenie s medzikrúžkom EF25 II: 0,26-0,14x
Stabilizátor obrazu: 4 stopový
Pohon automatického zaostrovania: Ultrasonický motor prstencového typu USM
Priemer filtrov do Drop in držiaka: 52mm
Rozmery objektívu (priemer x dĺžka): 128mm x 208mm
Hmotnosť objektívu: 2520g
Dodávané príslušenstvo: Slnečná clona ET-120B, Puzdro na objektív 200
Kompatibilita zaručená s: Extender EF 1,4x II, Extender EF 1,4x III, Extender EF 2,0x II, Extender EF 2,0x III, Medzikrúžok EF12 II, Medzikrúžok EF25 II