Barion Pixel
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 14
 

Canon EF 11-24mm f/4L USM + VIP SERVIS 3 ROKY + mikrovláknová utierka zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 

Canon EF 11 - 24mm ponúka kompletný rozsah ultra širokouhlých ohniskových vzdialeností v jedinom vysokokvalitnom objektíve so zoomom. Vhodný pre fotografovovanie krajín, architektúry a interiérov v teréne.

Dostupnosť obvykle 6-10 prac.dní
€3 169
   
Značka Canon
Kategória pre Canon
Záruka 2 roky
 

Tento vysoko výkonný ultra širokouhlý transfokátor (zoom objektív) vybavený konštantnou svetelnosťou f/4 kombinuje vynikajúci optický výkon s flexibilitou zoom objektívov, vďaka čomu je ideálny na fotografovanie krajiny, architektúry, reportáže do novín, pri cestovaní, ale aj na všeobecné použitie – zaručuje jasný, ostrý obraz s prvotriednym rozlíšením a minimálnym skreslením. Jeho fyzická ohnisková vzdialenosť je v rozsahu 11 až 24mm pre Full Frame digitálne zrkadlovky a 17,6 až 38,4mm pre APS-C digitálne zrkadlovky.

  • Preskúmajte krajiny z mimoriadne širokého uhla pohľadu
  • Rektilineárny objektív so zoomom s najširším uhlom na svete
  • Minimálne skreslenie – ideálny na snímanie architektúry a interiérov
  • Pokročilá povrchová vrstva objektívu chráni pred zdvojením a oslnením
  • Vychutnajte si rýchle a takmer nehlučné AF a nepretržité manuálne ovládanie
  • Snímajte aj v náročných poveternostných podmienkach

Konštantná svetelnosť f/4
 
Svetelnosť objektívu f/4 je konštantná v celom rozsahu ohniskových vzdialeností a je ideálna na použitie v širokej škále svetelných podmienok. Objektív teda ponúka rovnaký rozsah nastavenia clony (f/4 – f/22) pri 11mm aj pri 24mm ohnisku a pri prezoomovaní na inú ohniskovú vzdialenosť tak nedochádza k zmene hodnôt ostatných expozičných parametrov (čas, citlivosť ISO).

 
 
Prvotriedna konštrukcia série L

Objektívy série L sú špičkou v portfóliu profesionálnych objektívov Canon, ktorá predstavuje to najlepšie v oblasti precízne navrhnutej optiky EF. Objektívy série L kombinujú vynikajúci výkon s pohodlným ovládaním. Ich konštrukcia je určená pre profesionálne využitie a preto je robustne navrhnutá a utesnená proti vplyvom počasia (odolná voči prachu a vlhkosti).

 
 
 
Ultrazvukové zaostrenie

Automatické zaostrenie je vďaka ultrazvukovému motoru kruhového typu neuveriteľne rýchle a takmer nehlučné. Vynikajúci pridržiavací moment zaručí presné dosiahnutie bodu zaostrenia bez prekmitávania. Funkcia FTM (Full-Time-Manual) vám umožňuje kedykoľvek manuálne zasiahnúť do procesu automatického zaostrovania a jemne doostrovať podľa potreby bez nutnosti prepínania medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním.

 
 
 
Jemné rozostrenie pozadia

9-lamelová tvarovaná kruhová clona vytvára v nezaostrených oblastiach obrazu jemnejšie a jednoliatejšie rozostrenie – zaostrené objekty v popredí tak vynikajú svojou ostrosťou na nádhernom, jemne rozostrenom pozadí.

Image of shells in a bowl and a clock taken with the Canon EF 11-24mm f4L USM wide zoom lens
 
 
 
Vynikajúca kvalita obrazu

Špičková obrazová kvalita sa opiera o prvotriednu optickú konštrukciu objektívu Canon EF 11-24mm f/4L USM. Optická konštrukcia je zložená z 16tich optických členov zoradených do 11tich skupín. Tri šošovky sú asféricky tvarované pre zaistenie ostrosti od stredu až po rohy záberu a výborného rozlíšenia v rámci celého rozsahu ohniskových vzdialeností. Dva prvky sú vyrobené z špeciálneho UD skla (Ultra-nízka Disperzia), ktoré prakticky úplne eliminuje chromatickú aberáciu a odchýlky farieb. Optická sústava využíva až tri rôzne druhy povrchových úprav šošoviek objektívu, ktoré pomáhajú eliminovať vznik odleskov, zlepšujú prenos kontrastu a zabraňujú chromatickej aberácii. Vrstvy Super Spectra na povrchu šošoviek zabezpečujú presné vyváženie farieb a zdôrazňujú kontrast. Zároveň znižujú oslnivý jas a zdvojenie obrazu – častý problém spôsobený odrazom svetla od snímača fotoaparátu. Vrstva fluóru chráni predné a zadné prvky v objektíve pred usadením prachu a kvapiek vody, čím pomáha zaistiť optimálnu kvalitu fotografií.

 
 
 
Minimálna vzdialenosť zaostrenia 0,28 m

Objektív Canon EF 11-24mm f/4L USM disponuje iba 28 cm minimálnou zaostriteľnou vzdialenosťou. Bez ohľadu na aktuálnu ohniskovú vzdialenosť sa môžete priblížiť k vašim objektom a stále si vychutnávať široké zorné pole objektívu.
 
 
 

 

typ objektívu zoom objektív
ohnisková vzdialenosť 11-24mm
svetelnosť f4
priemer filtra -
obrazový stabilizátor nemá
počet lamiel clony 9
konštrukcia-prvky / skupiny 16/11
zaostrovanie AF/MF
min. zaost. vzdialenosť 28cm
slnečná clona vstavaná, kvetinová
odolnosť voči prachu a vlhkosti áno
rozmery 108 x 132 mm
hmotnosť 1180g
Kompatibilita Canon