Barion Pixel

Tokina atx-i 11-16mm f/2.8 CF pre Nikon + VIP SERVIS 3 ROKY + UV filter zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
  • 1 z 2
 

Tokina atx-i 11-16mm F2.8 CF baj. Canon APS-C Je navrhnutý ako ultraširokouhlý objektív so zoomom pre DLSR fotoaparáty s APS-C / DX snímačom. Je to jediný objektív so svetelným širokouhlým zoomom f / 2,8 pre fotoaparáty DSLR veľkosti APS-C / DX na súčasnom trhu . Užitočná ohnisková vzdialenosť 11-16 mm je zvolená tak, aby bol tento objektív umiestnený ako nadväzujúci po bežných (setových) objektívoch so zoomom alebo ako začínajúci širokouhlý objektív so zoomom.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€519    
Značka Tokina
Kategória Objektívy
Záruka 3 roky
 

Tokina atx-i 11-16mm f/2.8 CF baj. Nikon (APS-C)

Tokina atx-i 11-16mm F2.8 CF baj. Nikon APS-C
Je navrhnutý ako ultraširokouhlý objektív so zoomom pre DLSR fotoaparáty s APS-C / DX snímačom. Je to jediný objektív so svetelným širokouhlým zoomom f / 2,8 pre fotoaparáty DSLR veľkosti APS-C / DX na súčasnom trhu .
Užitočná ohnisková vzdialenosť 11-16 mm je zvolená tak, aby bol tento objektív umiestnený ako nadväzujúci po bežných (setových) objektívoch so zoomom alebo ako začínajúci širokouhlý objektív so zoomom.

Konštantná maximálna clona f / 2,8 v celom rozsahu zoomu je realizovaná tak, aby boli dosiahnuté skvelé výsledky v prostredí so slabým svetlom, s možnosťou práce s hĺbkou ostrosti a jednoduchého snímania z ruky pri zachovaní primeranej veľkosti a hmotnosti objektívu.

Optický výkon:
Pre konštrukciu objektívu boli použité dva asférické sklenené prvky a dva super nízko disperzné sklenené prvky, pre minimalizáciu skreslenia, zvládnutie asferickéj aberácie a astigmatizmu pri dosiahnutí vynikajúceho rozlíšenia do samotných rohov objektívu za čo najlepšieho kontrastu v celom obraze. Bolo vynaložené veľké úsilie na kontrolu dopadu svetla vo všetkých ohniskových dĺžkach. Antireflexný viacvrstvový povlak zlepšuje priepustnosť svetla a minimalizuje odrazy, zatiaľ čo vodoodpudivý povlak uľahčuje stierania a čistenie povrchu predného skleneného prvku.

Kvalita konštrukcie a dizajn vonkajšieho vzhľadu:
V súlade s tradíciami použila Tokina do objektívu veľa kovových častí, aby sa zabezpečila kvalita a dlhodobé využitie v rôznych podmienkach fotografovania. Sofistikovaný vonkajší dizajn je špeciálne vyvinutý tak, aby zodpovedal dizajnu súčasných fotoaparátov DSLR.

Precízna pozornosť bola venovaná rotačnému krúžku zoomu a zaostrovacieho krúžku, s optimalizovaným krokom s dostatočným ztlmením.

Tokina atx-i 11-16 mm F2,8 CF s bajonetom na Nikon EF obsahuje interný tichý zaostrovací motor v kombinácii s presným senzorom GMR, ktorý umožňuje ostrenie objektívu AF na telách Nikon, ktoré nemajú pohon ostrenia a motor.

Vysoko cenený mechanizmus spojky s jedným dotykom umožňuje jednoduché prepínanie medzi automatickým zaostrovaním a manuálnym zaostrovaním.

Dôležité funkcie:
Extrémne široká ohnisková vzdialenosť 11-16 mm
Ideálny pre fotografovanie krajiniek, interiérov, nočných krajiniek a skupinových snímok.
Konštantná maximálna clona f / 2,8
Skvelý výkon pri fotografovaní za nízkej hladiny osvetlenia, výnimočná hĺbka poľa ostrosti a jednoduché ručné ovládanie.
Vynikajúci optický výkon
Ostrosť od okraja k okraju, zníženie odleskov a duchov, vynikajúci kontrast.
Vodoodpudivý povlak
Ľahko udržíte predný optický člen čistý.
Jednoducho ovládateľný mechanizmus vypínania ostrenia
Jednoduché prepínanie AF / MF bez prerušenia procesu fotografovania.

Objektív je navrhnutý s ohľadom na videotvorcov,  ktorí profesionálne fotografujú a natáčajú videá Ponúka nasledujúce výhody:
- Široký filmový uhol - aj na malých miestach budete cítiť sebavedome.
- Minimalizovaný pohyb obrazu pri zaostrení - rámovanie objektu nevykazuje žiadne zmeny pri úprave zaostrenia.
- Prirodzené zábery - obraz nie je pri švenkování skreslený kvôli nulovému skresleniu.
- Konštantná clona pre použitie zoomu počas natáčania.

- Tokina atx-i 11-16 mm F2,8 CF je perfektný pre použitie s gimbalmi.
- Ideálny pre širokouhlé filmovej štandardy.
- Nízka hmotnosť.
- Schopnosť zoomu umožňujúca užívateľovi fotografovať v rôznych uhloch pomocou rovnakého objektívu.
- Pretože celková dĺžka sa vďaka internému typu zaostrenie nemení, nie je potrebné vykonávať zakaždým kalibráciu gimblul, keď sa zmení uhol pohľadu.
- Skvelé schopnosti vykresľovania farieb a rozlíšenia.
- Dostupná cena a vysoká kvalita v porovnaní so skutočne drahými filmovými objektívmi.