Barion Pixel

Samyang 24mm f/1,4 ED AS UMC pre Canon + VIP SERVIS 3 ROKY + 3% zľava na ďalší nákup

Neohodnotené
 
  • 1 z 4
 

Samyang 24mm f/1.4 ED AS IF UMC je vysoko svetelný širokouhlý 24mm objektív s dokonalým bookehom určený predovšetkým pre fotografovanie krajiniek, reportáže, street fotografie ako aj architektúry.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€511    
Značka Samyang
Kategória Objektívy
Záruka 2 roky
 

Samyang 24mm f/1.4 ED AS IF UMC (AE), baj. Nikon FX

Samyang 24mm f/1.4 ED AS IF UMC je širokouhlý vysoko svetelný objektív optimalizovaný pre fotografovanie krajiniek, reportáže, street fotografie ako aj architektúry. Je určený pre použitie na Full Frame a APS-C digitálnych a klasických jednookých zrkadlovkách. Pri použití s Full Frame zrkadlovkami umožňuje objektív odfotografovať scénu s krásne širokouhlým 84° uhlom záberu, ktorý vám výborne poslúži nielen v uzavretých malých priestoroch, ale aj na úchvatné širokouhlé fotografie krajiny a architektúry. Pri nasadení na APS-C zrkadlovky vám poskytne objektív štandardný široký záber až 61,1° pri 36mm klasickej ohniskovej vzdialenosti po prepočte na kinofilm (1,5x crop faktor). Objektív má bajonetovú špeciálne tvarovanú (tzv. vykrajovanú) slnečnú clonu pre zabránenie vyniknutiu bočného svetla ktoré by mohlo zhoršiť výslednú obrazovú kvalitu.

Samotná optická konštrukcia objektívu pozostáva z 13-tich šošoviek zoradených do 12-tich skupín a je vybavená 4 šošovkami zo špeciálneho nízko-rozptylového ED skla a 2mi šošovkami z asféricky tvarovaných hybridných šošoviek korigujúcich okrem chromatickej vady najmä skreslenie (deformáciu) obrazu. Optická sústava využíva najnovšiu generáciu antireflexných vrstiev UMC – Ultra Multi Coated, ktoré pomáhajú výrazne obmedzovať vznik nežiaducich farebných odleskov a tzv. duchov.

Objektív Samyang 24mm f/1.4 ED AS IF UMC sa vyznačuje skutočne mimoriadnou obrazovou kvalitou, vysokou ostrosťou aj v rohoch obrazu, malou hĺbkou ostrosti s nádherným bookehom, výbornou kvalitou spracovania a robustnosťou, ktorú by ste čakali od profesionálneho objektívu a výborne poslúži amatérskym aj profesionálnym fotografom. Objektív sa dodáva v balení spolu s vykrajovanou bajonetovou slnečnou clonou, prednou krytkou, zadnou krytkou a s mäkkým prepravným puzdrom.

Technické parametre objektívu Samyang 24mm f/1.4 ED AS IF UMC:
Bajonet: Nikon FX / Nikon DX
Ohnisková vzdialenosť: 24mm / 36mm
Maximálna clona: f/1.4
Minimálna clona: f/22
Zorný uhol: 84° / 61,1°
Konštrukcia objektívu: 13 členov / 12 skupín
Počet lamiel clony: 8
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,25m
Priemer filtrového závitu: 77mm
Rozmery: 97 x 83mm
Hmotnosť: 680g
Dodávané príslušenstvo: predná, zadná krytka a mäkké prepravné puzdro