Prajeme vám pokojné Vianoce a šťastný Nový rok! Aj v roku 2021 máme najlepšie ceny + darčeky zadarmo. 

Canon 50mm f/1.8 STM + VIP SERVIS 3 ROKY + mikrovláknová čistiaca utierka zadarmo

Neohodnotené
 
Tip Nový produkt Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Canon EF 50mm f/1.8 STM je novou generáciou cenovo dostupného a opticky veľmi kvalitného objektívu. Novinka je vybavená bezhlučným krokovým STM motorčekom, 7 lamelovou kruhovou clonou a kovovým bajonetom.

Dostupnosť asi 7-8 dní
€119    
Značka Canon
Kategória Objektívy
Záruka 2 roky
 

Canon EF 50mm f/1.8 STM

Canon EF 50mm f/1.8 STM, konštrukčne vychádza z mimoriadne obľúbeného a cenovo dostupného objektívu Canon EF 50mm f/1.8 II. Po svojom predchodcovi preberá prvotriednu optickú sústavu pozostávajúcu zo 6-tich šošoviek zoradených do 5-tich skupín, ktorá poskytuje perfektnú obrazovú kvalitu od stredu až do rohov obrazu. Novinkou je použitie bezhlučného, presného krokového motorčeka automatického zaostrovania STM, ktorý je vhodný pre natáčanie kvalitného videa. Okrem toho je v novom objektíve použitá aj nová 7 lamelová clona, ktorá má tvarované lamely tak aby pri svojom zovretí poskytovali čo najdokonalejší kruhový otvor. Vďaka tomu objektív dosahuje dokonalé rozostrenie pozadia – tzv. bokeh. Novinkou je tiež nahradenie plastového bajonetu kovovým, čo objektívu dodá zvýšenú pevnosť konštrukcie. Objektív nasadený na Full Frame digitálne zrkadlovky Canon poskytuje základné ohnisko 50mm pri vysokej svetelnosti f/1,8. Nasadený na APS-C digitálne zrkadlovky Canon poskytuje po prepočte kvalitné portrétne ohnisko 80mm pri zachovaní vysokej svetelnosti f/1.8. Tento objektív je tak vhodný pre fotografovanie rôznorodých žánrov a jeho univerzálnosť tak ocenia najmä street, reportážny ale aj portrétny fotografi.

Výhody objektívu Canon EF 50mm f/1.8 STM:
- Výborný optický výkon
- 50mm na Full Frame, 80mm na APS-C (po prepočte na 35mm kinofilm)
- Vysoká svetelnosť objektívu f/1.8
- Rýchly, bezhlučný zaostrovací STM motorček, vhodný pre natáčanie videa
- 7 lamelová kruhová vykrajovaná clona pre dokonalý bokeh
- Kovový bajonet a kompaktný dizajn
- Priaznivý pomer cena/výkon

Fantastický objektív na fotografovanie portrétov:
Objektív Canon EF 50mm f/1.8 STM dokonale rozostrí pozadie za objektom, čím umožní vyniknutie objektu v popredí. Taktiež sa postará o vyplnenie záberu bez nutnosti narúšania osobnej zóny daného človeka, čím sa postaráte o prirodzený výraz na jeho tvári.
V prípade nasadenia na Full-Frame fotoaparáte EOS sa objektív Canon EF 50mm f/1.8 STM bude správať ako štandardný objektív, ktorý vám poskytne perspektívu podobnú ľudskému oku – perspektívu ideálnu na fotografovanie vysokokvalitných každodenných fotografií.

Rýchle a absolútne tiché zaostrovanie:
Technológia tichého zaostrovacieho motorčeka STM je pri zhotovovaní statických záberov extrémne rýchla a poradí si tak aj s náhlymi pohybmi pri zachytávaní momentiek. V prípade, že je zaostrovanie počas snímania videa hladšie a pomalšie, získané zábery nadobudnú profesionálny filmový vzhľad.

Skvelý výkon aj pri slabších svetelných podmienkach:
Objektív Canon EF 50mm f/1.8 STM vpúšťa vďaka vysokej svetelnosti f/1.8 množstvo svetla, takže môžete pokračovať vo fotografovaní aj keď sa svetelné podmienky zhoršia. Zachyťte atmosféru daného okamihu pomocou dostupného svetla – výsledok si zamilujete!

Mimoriadne ostrá kvalita obrázka:
Tento pevný objektív bez možnosti približovania sa postará o skvelé zábery či už zhotovujete fotografie alebo videozáznam. Lepšia ostrosť, vyšší kontrast a zníženie skreslenia sa postarajú o prirodzenejší výsledok.
Sklenené prvky použité v optickej konštrukcii objektívu Canon EF 50mm f/1.8 STM sú na svojich povrchoch opatrené viacvrstvovou antireflexnou povrchovou úpravou Canon Super Spectra šitej na mieru spoločnosťou Canon. Táto vrstva poskytuje ochranu pred oslnením a zdvojením obrazu počas fotografovania do protisvetla.

Kompaktný dizajn, s ktorým sa môžete vydať kamkoľvek:
Kompaktný objektív Canon EF 50mm f/1.8 STM váži iba 160 g a má dĺžku len 40 mm, preto sa vo vašej brašne nájde pre neho priestor vždy. Manuálny zaostrovací prstenec sa ľahko hľadá a používa bez toho, aby ste museli fotoaparát odtiahnuť od oka.

Parametre objektívu Canon EF 50mm f/1.8 STM:
Ohnisková vzdialenosť : 50 mm
Maximálna clona: F/1,8
Minimálna clona : F/22
Zorný uhol : 46°
Konštrukcia objektívu : 6 členov / 5 skupín
Počet lamiel clony: 7 tvarovaných lamiel
Minimálna zaostriteľná vzdialenosť: 0,35 m
Maximálne zväčšenie : 0,21x
Priemer filtra: 49 mm
Rozmery(priemer x dĺžka): 69,2 x 39,3 mm
Hmotnosť (g) : 160 g


Dodávané príslušenstvo :
predná a zadná krytka objektívu.