Barion Pixel

Nikon Z9 (telo) + VIP SERVIS 3 ROKY + 128GB SD karta zadarmo + puzdro zadarmo

Neohodnotené
 
Novinka Tip Doprava zadarmo Zväčšiť
 • 1 z 6
 

Nikon Z9 je najpokročilejší vlajkový fotoaparát v histórii značky Nikon. Tento mirrorless fotoaparát disponuje novým vrstveným full-frame CMOS snímačom s rozlíšením 45,7 Mpx a ultrarýchlym procesorom EXPEED 7. Je vybavený doteraz najsofistikovanejším systémom automatického zaostrovania a 3D sledovania, špičkovými funkciami na snímanie videosekvencií, výnimočným displejom elektronického hľadáčika, rýchlosťami snímania až do 120 snímok za sekundu s úplným automatickým zaostrovaním a meraním expozície a ďalšími funkciami. Neuveriteľný obrazový výkon fotoaparátu Z9 umožňuje používateľom nahrávať nádherné plnoformátové videosekvencie v kvalite 8K 24p – 60p a 4K 24p - 120p a time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte.

Dostupnosť Skladom
€6 999    
Značka Nikon
Webová stránka značky nikon.sk
Kategória Nikon
Záruka 2 roky
 

Nikon Z9 je určený pre tých, ktorí posúvajú hranice tvorby fotografií a videa. Je vhodný pre profesionálnych fotografov voľne žijúcich zvierat, športu a fotožurnalistov, ktorí požadujú výnimočný elektronický hľadáčik, automatické zaostrovanie a vynikajúcu ovládateľnosť, spolu s odolnosťou, ktorá prekonáva aj legendárny fotoaparát Nikon D6. 

Model Z9 je tiež zaujímavý pre profesionálnych módnych a komerčných fotografov, ktorí potrebujú naplno rozvinúť svoju kreativitu na fotografiách a vo videosekvenciách s vysokým rozlíšením a pre tvorcov videa, ktorí chcú dosiahnuť nekompromisný výstup v najrôznejších prostrediach. 

Z 9 je najpokročilejší fotoaparát, aký sme kedy vyrobili. Prekonáva všetko, čo je dnes k dispozícii,“

hovorí Dirk Jasper, produktový manažér spoločnosti Nikon Europe. „Len málo fotoaparátov skutočne mení „pravidlá hry“ a toto je jeden z nich. 

Vďaka nadštandardným technológiám spracovania obrazu, využitiu umelej inteligencie, rýchlosti a ergonómii fotoaparátu Z9 môžu fotografi prekonávať výzvy súvisiace so svetlom, objektom či okolitým prostredím tak, ako nikdy doteraz.

Hlavné vlastnosti:

 • vynikajúci výkon automatického zaostrovania a 3D sledovania
 • 493-bodový systém AF obsahuje 405 bodov automatického zaostrovania s automatickým výberom poľa 
 • 10 režimov automatického zaostrovania umožňuje používateľom optimalizovať automatické zaostrovanie pre akúkoľvek úlohu
 • umelá inteligencia podporuje najpokročilejšiu detekciu až deviatich rôznych typov objektov súčasne
 • 3D sledovanie, po prvýkrát medzi mirrorless fotoaparátmi Nikon, vám pomôže zachytiť každý kľúčový okamih od ľudí a ich čŕt, cez zvieratá až po vozidlá: fotoaparát Z 9 rozumie tomu, čo fotografujete a okamžite reaguje na zmenu polohy, orientácie či rýchlosti objektu

Možnosti videa, ktoré menia pravidlá hry
Neuveriteľný obrazový výkon fotoaparátu Z9 umožňuje používateľom nahrávať nádherné plnoformátové videosekvencie v kvalite 8K 24p – 60p a 4K 24p - 120p a time-lapse videosekvencie priamo vo fotoaparáte. Jednotlivé videosekvencie s rozlíšením 8K a frekvenciou 30p môžu mať dĺžku až približne 125 minút, čo je najdlhší čas medzi mirrorless fotoaparátmi . Taktiež podporuje ProRes 422 HQ formát, ktorý vyžadujú mnohí video producenti až do frekvencie 4K 60p. A blížiaca sa aktualizácia firmvéru umožní nahrávanie videa vo formáte RAW 8K pri mimoriadne plynulej frekvencii 60p . Pri filmovaní je k dispozícii plnohodnotné AF/AE a AF s detekciou očí a nový formát N-RAW od spoločnosti Nikon umožňuje dosahovať únosnú veľkosť súborov.

Vysoká rýchlosť
Zachyťte viac ako 1 000 snímok  vo formáte RAW v jednej sérii pri plnom rozlíšení rýchlosťou 20 snímok za sekundu. Je možné snímať až 120 snímok za sekundu v 11 MPix rozlíšení v JPEG s plnohodnotným AF/AE v novom režime C+. Najvyššia rýchlosť načítania dát zo snímača na svete  prakticky eliminuje tzv. „rolling-shutter” efekt až do takej miery, že bolo možné úplne odstrániť mechanickú uzávierku. Časy uzávierky až 1/32 000 s v kombinácii so schopnosťou fotoaparátu snímať pri citlivosti ISO 64, umožňujú dosiahnuť neuveriteľnú hĺbku ostrosti aj pri fotografovaní v extrémne jasných svetelných podmienkach.

Neprerušený obraz v reálnom čase
Fotoaparát Z 9 je vybavený najjasnejším  (3 000 nitov) displejom elektronického hľadáčika s technológiou dual-stream, ktorá zaisťuje fotografovanie so živým a neprerušeným obrazom, vďaka čomu fotograf nikdy nepremešká žiadny okamih. Displej fotoaparátu Z 9 poskytuje skutočne nepretržité zobrazovanie v reálnom čase, čo znamená, že ak sa objekt pohne, alebo dôjde k čo i len najmenšej zmene fotografovanej scény, používateľ to okamžite uvidí.

Ergonómia a robustnosť
Medzi ďalšie prvenstvá spoločnosti Nikon pri fotoaparáte Z 9 patrí monitor vyklápateľný v štyroch osiach (zvislo a vodorovne), ktorý umožňuje fotografom prispôsobiť sa okamihu a vytvoriť kompozíciu rýchlo a flexibilne. Je to profesionálny nástroj každým kúskom – ergonómia fotoaparátu, ako napríklad rozloženie tlačidiel, bola prepracovaná a vylepšená na základe podnetov profesionálnych fotografov. Jeho odolnosť prekonáva aj fotoaparát D6, takže používatelia môžu zachytiť všetko potrebné aj v náročných podmienkach. Nové tlačidlo režimu AF umožňuje používateľom prepínať režim AF a režim činnosti AF aj počas snímania pomocou hľadáčika, zatiaľ čo horný a zadný kontrolný LCD displej a tlačidlá možno rozsvietiť jediným pohybom prepínača. A vy tak môžete jednoducho meniť nastavenia fotoaparátu aj v tme.

Ďalšie funkcie fotoaparátu Nikon Z9:

 • kompaktné telo: o 20 % menšie ako fotoaparát D6, s hlbokým gripom umožňujúcim bezpečné držanie pri horizontálnom aj vertikálnom snímaní
 • skelet fotoaparátu vykovaný zo zliatiny horčíka, zaisťuje dokonalú rovnováhu medzi pevnosťou a nízkou hmotnosťou
 • vďaka rozsiahlemu utesneniu proti poveternostným vplyvom zostanú fotoaparát, objektívy radu Z a bajonetové adaptéry v bezpečí bez ohľadu na okolité podmienky
 • vodivá povrchová úprava vytvára magnetické pole, ktoré aktívne odpudzuje prachové častice zo snímača
 • natívny rozsah citlivostí ISO od 64 do 25 600 (rozšíriteľný na ekvivalentnú hodnotu 32 – 102 400) sa spája s pokročilým algoritmom redukcie šumu a funkciou redukcie blikania vo fotoaparáte