Barion Pixel

Nikon D500 DSLR telo + VIP SERVIS 3 ROKY + 64GB SD karta zadarmo + puzdro zadarmo + 3% zľava na ďalší nákup

13 hodnotení
 
Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Nikon D500 je poloprofesionálna digitálna zrkadlovka pre pokročilých fotografov s 20,9 MPix CMOS snímačom formátu DX, obrazovým procesorom EXPEED 5, 153 bodovým AF, vstavanou Wi-Fi, 4K/UHD videom a 10 obr./s v utesnenom tele.

Dostupnosť 6-10 prac.dní
€1 799    
Značka Nikon
Webová stránka značky nikon.sk
Kategória Nikon
Záruka 3 roky
 

Nikon D500 je prekvapivo ľahká a veľmi výkonná poloprofesionálna digitálna zrkadlovka pre pokročilých fotografov, použiteľná aj ako záložné telo pre profesionálov. Fotoaparát je vybavený špičkovým 20,9 MPix CMOS snímačom formátu DX, novým vysoko výkonným procesorom spracovania obrazu Nikon EXPEED 5, prvotriednym maticovým meraním expozície pomocou 3D Color Matrix III, dokonalým 153 bodovým systémom automatického zaostrovania s 99 krížovými bodmi (pre výber je 55 bodov z toho 35 je krížových), dotykovým 3,2“ LCD s 2 359 000 Pix, robustným utesneným telom z ľahkých zliatin horčíka, ergonomicky rozloženými podsvietenými ovládacími prvkami, možnosťou zachytiť až 200 fotografií vo formáte NEF (RAW) pri rýchlosti 10 obr./s. a s funkciou D-Movie umožňujúcou zaznamenávať videosekvencie v rozlíšení 4K/UHD. 

Nikon D500 je osadený špičkovým 20,9 MPix CMOS snímačom formátu DX (APS-C), ktorý sa môže pochváliť rýchlym čítaním kanálov, širokým dynamickým rozsahom, nízkym šumom pri vysokých ISO citlivostiach a ich ohromujúcim rozsahom. Vďaka kombinácii úplne nového snímača a extrémne výkonného obrazového procesora Nikon EXPEED 5 sa podarilo dosiahnuť mimoriadny rozsah nastavenia natívnych citlivostí ISO v rozsahu ISO 100 až ISO 51 200, ktorá sa dá ďalej rozšíriť na fenomenálnych ISO 50 až ISO 1 640 000! Citlivosť je nastaviteľná v krokoch 1, 1/2, alebo 1/3 stupňa EV. V súčasnosti neexistuje APS-C fotoaparát, ktorý by sa mohol pochváliť takto vysokou hodnotou citlivosti ISO. Vďaka tejto dokonalej kombinácii snímač – obrazový procesor je obrazová kvalita fotografií na špičkovej úrovni a fotky sa vyznačujú jasným, ostrým obrazom s výborným prekreslením detailov a to aj pri vysokých citlivostiach ISO. Je tak doslova možné fotografovať v podmienkach kedy ľudské oko už nevníma žiadny obrazový vnem – teda od jasného slnečného svetla až po astronomický súmrak (ekvivalent 0,001 Lux). Pokročilý obrazový procesor novej generácie Nikon EXPEED 5 poskytuje vysokorýchlostné 16-bitové spracovanie obrazu nadväzujúce na 14-bitovú A/D konverziu, čím priamo vo fotoaparáte vzniká fotografia NEF (RAW)/TIFF/JPEG pripravená na publikovanie. Fotografie sa môžu pýšiť vernými a sýtymi farbami a prirodzenou hĺbkou. Aj pri fotografovaní v pološere s vysokou citlivosťou ISO inteligentný systém znižuje šum bez degradácie ostrosti a detailov obrazu. Okrem toho nový procesor zvyšuje celkový výkon fotoaparátu a jeho reakcie na novú úroveň, výrazne zlepšuje spracovanie fotografií a umožňuje vyššiu snímaciu frekvenciu pri natáčaní videosekvencií. Nikon EXPEED 5 umožňuje vďaka rýchlemu spracovaniu dát z nového systému merania expozície, rýchlemu a presnému zaostreniu (AF ASIC) a novej vyrovnávacej pamäti (bufferu) zaznamenávať až 200 záberov vo formáte NEF (RAW) v rade za sebou rýchlosťou až 10 obrázkov za sekundu. Ak by to nestačilo, tak fotoaparát umožňuje natáčať videosekvencie v rozlíšení 4K/UHD (3840 x 2160 Pix) pri 30p/25p/24p.

Obsah balenia:
Fotoaparát: Nikon D500 – Telo
Akumulátor: Nikon EN-EL15
Nabíjačka: Nikon MH-25a
Popruh: Nikon AN-DC17
Očnica: Nikon DK-17F
Krytka bajonetu: Nikon BF-1B
Krytka sánok blesku: Nikon BS-1
USB kábel: Nikon UC-E22
Spona USB kábla
Spona HDMI kábla