Nikon 85mm f/1,4 D A - prenájom / zapožičanie

 
 

Prenájom na 1 deň: 40€

Prenájom na víkend (piatok - pondelok): 60€

Prenájom na týždeň - štandardný (pondelok - pondelok): 160€

LETNÁ AKCIA - prenájom na 11 dní (piatok - pondelok): 120€

Depozit: 400€

V prípade záujmu píšte na zolo@megafoto.sk alebo volajte na 0911 557 951.

 

Techniku je po potvrdení rezervácie možné prevziať / poslať:

  • osobne v Bratislave na Galvániho 14 (depozit sa platí v hotovosti)
  • kuriérom po celej SR (depozit sa platí vopred na účet)

Poplatok za prenájom / zapožičanie sa odpočíta od depozitu pri vrátení techniky.

 

Dostupnosť Na dotaz
€40    
Kód tovaru 117
Výrobca Nikon
Stránky výrobcu nikon.sk
Kategória Objektívy pre Nikon
 

Objektiv Nikkor 85MM F1.4 AF NIKKOR D A

Nikon je jeden z popredných výrobcov fotoaparátov a fotografickej optiky. Medzi vyhlásené patria najmä objektívy Nikkor a to nielen vďaka špičkovej technológii výroby ale aj mnohým jedinečným vlastnostiam.

Objektív Nikkor 85mm f / 1,4 D AF (JAA332DA) s minimálnou zaostrovacou vzdialenosťou 85 cm a vysokou svetelnosťou f / 1,4 podáva skvelý obraz pri vynikajúcom rozlíšení i farebnom podaní. Jedná sa o vysoko výkonný stredný teleobjektív, ktorý navyše disponuje vnútorným zaostrovaním (IF) pre rýchlejšie zaostrenie. Samozrejmosťou je tiež kruhový otvor clony pre prirodzenejšie pôsobiace neostré plochy obrazu.

Konštrukcia objektívu je 9 prvková vo 8 skupinách a ponúkne tiež 9 kruhových clonových segmentov. Objektív má vonkajší filtrový závit 77mm a puzdro CL-44. Tento špičkový teleobjektív využíva technológie: IF, D, SIC.

SIC:

Vylepšením niekoľkovrstvového poťahu "NIC" (Nikon Integrated Coating) má Nikon super-integrovaný poťah, ktorý spĺňa celý rad požiadaviek, vrátane zníženej odrážavosti v širšom rozsahu vlnovej dĺžky a mimoriadnej vyváženosti a reprodukcie farieb. Nikon super-integrovaný poťah je obzvlášť účinný u objektívov s veľkým počtom prvkov, ako sú napríklad Zoom-Nikkor. Proces viacvrstvového poťahovania je tiež vždy prispôsobený konštrukcii konkrétneho objektívu.

IF: (Internal Focus) vnútorné zaostrovanie - Predstavte si, že by ste mohli zaostriť objektív, bez toho aby zmenil veľkosť. Práve to umožňuje IF technológia Nikonu. Všetok optický pohyb je obmedzený na vnútornú časť nevysúvacieho tubusu objektívu, čo umožňuje kompaktnejšie a ľahšie konštrukcie aj zaostrovanie na kratšiu vzdialenosť. Použitie menšieho a ľahšieho zoskupenia šošoviek navyše zabezpečuje rýchlejšie ostrenie.

D:

Všetky AF Nikkor sú vybavené zabudovaným mikropočítačom, ten však pri objektívu typu D ponúka ešte niečo naviac. Tieto objektívy totiž dokážu odovzdať informáciu o vzdialenosti objektu od aparátu do tela AF aparátu Nikon, čo umožňujú takéto pokročilé techniky, akými sú 3D matricové meranie alebo meranie multisenzorom 3D vyvažovaný doplnkový záblesk.

Objektív má rozmery 80 x 72.5 mm pri hmotnosti 550g.