Nikon AF-S 18-300mm f3.5-6.3G DX VR Lens

Neohodnotené
 
Akcia Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Nikon AF-S DX Nikkor 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR je výkonným veľko-rozsahový, cestovný objektív určeným pre použitie na zrkadlovkách Nikon formátu DX. Svojou univerzálnosťou použitia je najvhodnejší pre tých čo chcú len jeden objektív.

Dostupnosť 5-7 dní
€643    
Výrobca Nikon
Stránky výrobcu nikon.sk
Kategória Pre Nikon
Záruka 2 roky
 

Tento univerzálny objektív je konštruovaný ako cestovateľský objektív pre široké spektrum použitia, od širokouhlých záberov až po zábery s ohniskovou vzdialenosťou super-teleobjektívu. V brašni Vám tak nahradí celé spektrum objektívov a vy tak nebudete musieť na svoje cesty brať veľa ťažkej fotovýbavy. Objektív ponúka ohromujúci rozsah zoomu – 16,7x zodpovedajúci mimoriadnemu rozsahu ohniskových vzdialeností a to v rozsahu 18-300mm. Na širokouhlom 18mm konci má svetelnosť f/3.5 a na tele-ohnisku 300mm má iba f/6.3. Objektív tak síce neoplýva vysokou svetelnosťou, no v jeho výbave je sofistikovaným systémom redukcie vibrácií VR (Vibration reduktor) druhej generácie, ktorý čiastočne kompenzuje nižšiu svetelnosť objektívu a je zárukou ostrých fotografií aj pri fotografovaní z ruky na najdlhšej ohniskovej vzdialenosti. Optický stabilizátor zároveň poskytuje stabilný obraz fotografovanej scény aj v hľadáčiku fotoaparátu a vďaka jeho účinnosti je možné fotografovať s až o 4 expozičné stupne dlhšími expozičnými časmi.
Vysoko kvalitná optická konštrukcia je postavená na 16-tich optických členoch zoradených do 12-tich skupín. Tri optické šošovky sú vyrobené z nízko rozptylového ED skla, ktoré zabezpečujú nízku chromatickú aberáciu a tým aj vlastne vynikajúci prenos kontrastu a vysokú ostrosť obrazu. V optickej sústave sú zároveň zaradené aj tri špeciálne tvarované asférické šošovky, ktoré zabezpečujú dokonalé vyregulovanie optických deformácií obrazu ako je napr. súdkovatenie/poduškovatenie obrazu. Praktická aretácia transfokácie (zoomu) zabezpečuje objektív proti samovoľnému nechcenému vysunutiu v dobe keď sa fotoaparát nepužíva a je s objektívom v kľudovej či prepravnej polohe. Optická sústava objektívu zaostruje už od vzdialenosti 48cm a je poháňaná rýchlym, presným a bezhlučným ultrazvukovým zaostrovacím motorom SWM (Silent Wave Motor). Pre dokonalé rozostrenie pozadia je objektív vybavený tvarovanou 7 lamelovou elektromagneticky ovládanou clonou.
V prednej časti objektívu je závit pre uchytenie klasických kruhových filtrov s priemerom 67mm, ktorý sa pri ostrení objektívu neotáča a umožňuje tak bezproblémové použitie polarizačných a prechodových filtrov. Celkové dielenské spracovanie objektívu je veľmi kvalitné a objektív samotný je pevnej konštrukcie s kovovým bajonetom utesneným gumovou manžetkou (objektív napriek tomu nie je utesnený proti dažďu a prachu).
Tento výnimočný univerzálny objektív je ideálny pre cestovateľskú, dokumentárnu fotografiu, pre rodinné použitie, alebo všade tam kde chcete aby Vám jeden objektív zastúpil celé spektrum objektívov.