TOKINA AT-X 11-16mm F/2.8

Neohodnotené
 
Akcia Doprava zadarmo Zväčšiť
 

Nový objektív Tokina AT-X 11-16 mm f / 2,8 PRO DX V je vylepšená verzia široko používaného a obľúbeného objektívu AT-X 11-16 mm f / 2,8 PRO DX II. Oproti svojmu predchodcovi je vybavený ozubeným prevodom systému follow focus na použitie v kinematografii pre natáčanie videa s použitím DSLR. Objektív je vybavený tichým zaostrovacím motorom SD-M, ktorý poskytuje v kombinácii s novým magnetickým snímačom zaostrovania GMR vyššiu rýchlosť a presnosť automatického zaostrovania.

€449    
Kód tovaru 13369
Výrobca Tokina
Kategória Pre Canon
Záruka 2 roky
 

■ Nový super-širokouhlý objektív Tokina AT-X 11-16 mm f / 2,8  Pro DX V je vybavený ozubeným prevodom systému follow focus na použitie v kinematografii pre natáčanie videa s použitím DSLR a  tichým zaostrovacím motorom SD-M. Výsledkom širokouhlého objektívu s vysokým rozlíšením a nízkym skreslením sú ostré snímky aj na okrajoch v celom rozsahu zoomu.

■ Ohnisková vzdialenosť 11-16 mm (17,6-25,6mm, ekv. 135) - v mnohých oblastiach tvorivej fotografie je možné využiť plnú šírku záberu tohto objektívu. Počnúc dokumentárnych a krajinárskych fotografií, cez športové a akčné zábery až po snímky z prostredia divokej zveri. Ak sa k tomu pripočíta vysoká svetelnosť F2,8, získame všestranne použiteľný objektív.

■ Snímač GMR

AT-X 11-16 mm f / 2,8  Pro DX V používa zaostrovací snímač GMR umožňujúci v spojení s SD-M motorom rýchle a presné zaostrovanie.

■ Antireflexná úprava

Optická sústava, skladajúci sa z 13 členov v 11 skupinách, zahŕňa asférický optický SD (APO) člen sa super nízkou disperziou umiestnený v prednej a zadnej skupine šošoviek upravuje skreslenie a odstraňuje aberáciu. Predný člen je vybavený špeciálnou WP (Water Proof) povrchovou vrstvou, vďaka ktorej je čistenie rôznych šmúh a kvapiek vody ľahšie, než tomu bolo predtým. Povrchová antireflexná úprava objektívu prispieva k prirodzenejšiemu podanie tieňov a poltónov na fotografiách.

■ Mechanizmus pre rýchle prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním

Mechanizmus One-touch Focus Clutch umožňuje rýchle prepínanie medzi automatickým a manuálnym zaostrovaním voľným posunom zaostrovacieho krúžku smerom dopredu a dozadu. Na objektívoch pre fotoaparáty Canon nie je žiadny iný prepínač AF / MF - všetko sa vykonáva posunom zaostrovacieho krúžku.

■ Objektív je určený pre digitálne fotoaparáty s obrazovými snímačmi CCD a CMOS veľkosti APS-C.

■ Objektív nie je vodotesný ani vodovzdorný.